1 .sınıf Test Soruları Ve Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar
cevap ilahiyat sorular yeni 1 .sınıf Test Soruları Ve Cevapları Aöf İktisat Soruları Ve Cevapları 1.sınıf soruları ve cevapları 1 .sınıf test sorula..Aöf İktisat 1.sınıf Soruları Ve Cevapları

selam, arkadaşlar ben yeni üye oldum. Elinizde geçmiş yıllardan günümüze kadar çıkmış olan aöf iktisat 1.sınıf soruları ve cevapları varmı?

Açıköğretim 1.sınıf İlahiyat 2010 Ara Sınav Soruları Ve Cevapları


Açıköğretim 1.Sınıf İlahiyat 2010 Ara Sınav Soruları ve Cevapları

SORULAR

CEVAP ANAHTARI

Etiketler:1.sınıf soruları ve cevapları 1 .sınıf test soruları ve cevapları aöf iktisat soruları ve cevapları 1sınıfproblemler ve çözümleri 1.sınıf test soruları ve cevapları aöf 1.sınıf iktisat sınav soru ve cevapları iktisat 1.sınıf soruları çözümleri aöf .sınıf testleri 1 .sınıf soruları ve cevapları iktidsat 1 sınıf soru ve cevapları aöf iktisat 1.sınıf soru cevap iktisad 1 sinif sorulari ve cevaplar aöf 1. sınıf iktisat 1 sınıf testleri ve cevapları 1. sınıf soruları ve cevapları
Sınıf: Sınıf kavramı, aşağıdaki anlamlara gelebilir:
Sınıf (biyoloji): Sınıf (Latince Classis), (İngilizce Class), Eki : -opsida
Sınıf mücadelesi: "Sınıf mücadelesi" ya da "sınıf savaşımı" kavramını ilk olarak Karl Marx ele almış ve 1848 yılında Friedrich Engels'le birlikte kaleme aldığı Komünist Manifesto adlı eserde "Şimdiye kadarki bütün toplumların tarihi, sınıf savaşımları tarihidir" demiştir . Marx'a göre, kapitalizmde üretici pozisyonda bulunan ama bu pozisyonuna karşın üretim araçlarının burjuvazinin özel mülkiyetinde olmasından dolayı sömürülen işçi sınıfının, bu sömürüden kurtulması için burjuvazinin iktidarına son vermesi ve üretim araçlarını kamulaştırması gerekmektedir.
Taksonomi: Taksonomi (Grekçe ταξινομία < τάξις taksis, «düzenleme», ve νομία nomia, «yöntem») ya da sınıflandırma bilimi, canlıların sınıflandırılması ve bu sınıflandırmada kullanılan kural ve prensipler.
Sınıf bilinci: Sınıf bilinci, siyasal ve toplumsal bir ögreti olarak Marksizm'de kilit kavramlardan birisidir. Bunun ardında hem bir sınıf teorisi hem bir İdeoloji teorisi ve hem de bir Tarih perspektifi sözkonus edilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir