1990-2012 Üniversite Sınavı Matematik Geometri Soruları

Sponsorlu Bağlantılar
deltoid denklem diziler fonksiyonlar geometri kare logaritma oran tam 1990-2012 Üniversite Sınavı Matematik Geometri Soruları 2002 Öss Polinom Soruları Ve Çözümleri öss çıkmış hiperbol soruları ve çözümleri 1990-201..Ösys Çıkmış Tüm Mat Soruları

ösys çıkmış tüm matematik soruları
KONULARINA GÖRE SORULAR

MATEMATİK

Doğal ve Tam Sayılar
Temel Kavramlar
Sayıların Çözümlenmesi ve Taban Aritmetiği
Bölünebilme ve OBEB-OKEK
Rasyonel ve Reel Sayılar
Rasyonel Sayılar
Üstlü İfadeler
Köklü İfadeler
Basit Eşitsizlik
Oran ve Orantı
Çarpanlara Ayırma
Denklemler
Denklem Çözme
Sayı Problemleri
Kesir Problemleri
Yaş Problemleri
Yüzde Problemleri
Faiz ve Karışım Problemleri
Hız Problemleri
İşçi-Havuz Problemleri
Kümeler ve Fonksiyonlar
Kümeler
Kartezyen Çarpım ve Bağıntı
Fonksiyonlar
İşlem
Matematiksel Yapılar
Modüler Aritmetik
Permütasyon ve Kombinasyon
Olasılık
Fonksiyon Çeşitleri ve Karmaşık Sayılar
Doğrusal Fonksiyonlar
İkinci Derece Denklemler ve Fonksiyonlar
Polinomlar
Rasyonel Eşitsizlikler
Mutlak Değer ve Fonksiyonları
Tam ve İşaret Fonksiyonları
Logaritma
Trigonometri
Karmaşık Sayılar
Fonksiyonların Analizi
Diziler
Toplam ve Çarpım Sembolü
Seriler
Limit
Türev
Türevin Uygulaması
İntegral
İntegralin Uygulaması

GEOMETRİ

Geometriye Giriş ve Üçgenler
Geometriye Giriş
Üçgenler ve Üçgende Açılar
Üçgende Açı-Kenar İlişkileri
Üçgende Benzerlik
Üçgen Çeşitleri
Üçgende Yardımcı Doğrular
Üçgende Alan
Dörtgenler ve Çokgenler
Çeşitkenar Dörtgen
Kare
Dikdörtgen
Paralelkenar
Eşkenar Üçgen ve Deltoid
Yamuk
Çokgenler
Çemberler
Çemberde Açılar
Çemberde Uzunluk
Çemberde Alan
Uzay Geometri
Üç Boyutlu cisimler
Düzlem ve İzdüşüm
Lineer Cebir
Vektörler
Matrisler
Determinantlar
Lineer Dönüşüm
Analitik Geometri
Doğrunun Analitiği
Doğrunun Uygulaması
Çemberin Analitiği
Elipsin Analitiği
Hiperbolün Analitiği
Parabolün Analitiği

Not: Bu çalışma bütün öğretmen ve öğrencilerimizin (karşılık beklemeksizin) kullanması için hazırlanmıştır. Yani bilgisayarların word programlarında ders çalışmak için kullanabilir. Yalnız, ÖSYM nin yasal izni olmadan kitap veya CD olarak basımı mümkün değildir.

Etiketler:öss çıkmış hiperbol soruları ve çözümleri 1990-2012 üniversite sınavı matematik geometri soruları 2002 öss polinom soruları ve çözümleri 2006 yili ile 2012 yili arasinda çikan polinom sorulari ve cevaplari öss 1981 ikinci dereceden soruları çarpanlara ayırma geçmiş yıllara ait ygs lys de çıkmış sorular hiperbol cıkmıs sorular 1990 öss matematik soruları ve çözümleri üniversite sınavında şimdiye kadar cıkan 2.dereceden eşitşizlikle ilgili sorular cevapları 1996 yılında üniversite sınavında çıkmış matematik soru ve cevapları 2002 ile 2012 yılları arasındaki karmaşık sayılar çıkmış öss soruları 1996 öys de çıkmış çarpım sembolü 1995 ten bugüne öss de ygs de eşitsizliklerle ilgili çıkmış sorular ve çözümler 1990-2012 yılları arasında çarpanlara ayırma çıkmış sorular ve çözümleri 2006 da üniversite polinomları çarpanlara ayırma çıkmış sorular 2000 ve 2012 yılı üniversitede çıkmış parabol soruları 1986 öys de fonksiyonlarla çıkmış sorular ve çözümleri son 10 yılda çıkan össde cıkan üçgenler ve cokgenlerle ilgili sorular 1990-2012 ygs coğrafya çıkmış sorular 2002 den 2012 ye öss de çıkmış limit soruları
Dünya Üniversite Oyunları: Üniversite Oyunları (Universiade), FISU tarafından organize edilen ve 2 yılda bir düzenlenen spor organizasyonudur.
Université Lille Nord de France: Lille Üniversitesi (Fransızca: Université Lille Nord de France), Fransa'nın Lille şehrinde bulunan ve 6 enstitüyü içinde barındıran bir üniversitedir.
Üniversitelerarası Gey ve Lezbiyen Topluluğu: Üniversiteli gay ve lezbiyenleri bir araya getirmeyi hedefleyen topluluktur. Kısaca Legato da denir. Her üniversitede ayrı ayrı örgütlenir ve zaman zaman ortak etkinlik düzenler.
Üniversite sıralamaları: Dünya'da üniversiteleri belirli etmenlere göre sıralayan çeşitli kurumlar vardır.
Matematikçi: Matematikçi, matematikle uğraşan ve matematik konusunda uzman olan kişilere denir. Matematikçiler, başta bilimsel araştırmalarda olmak üzere, iktisat, pazarlama ve sigorta ile ilgili alanlarda, okullarda ve üniversitelerde, meteoroloji, lojistik ve görüntü işleme mesleklerinde ve özellikle bilişim teknolojisi alanında çalışmaktadırlar.
Matematiksel mantık: Çağdaş mantığın ve çağdaş felsefenin kurucusu Alman mantıkçısı Gottlob Frege, "Matematik mantığın uygulama alanıdır." görüşünden hareketle matematiğin, mantığın aksiyomatik sistemi üzerine kurulabileceğini düşünmüştür. Bu düşünceden hareket ederek aritmetiğin temelleri konusundaki felsefi çalışmaları için bir mantık sistemi geliştirmişti.
Matematiksel analiz: Matematiksel analiz, hesaplamanın esas olduğu matematiğin en önemli kolu. Limit kavramı üzerine kurulmuştur.
Matematik felsefesi: Matematik felsefesi, matematiği anlama çabalarını sınıflandırmaya çalışan bir felsefe dalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir