2013-2014 8.Sınıf Matematik Kitabı Sayfa 136-137 Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar

Bu makalenin 2013-2014 8.Sınıf Matematik Kitabı Sayfa 136-137 Cevapları ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.

Matematik Çalışma Kitapları , Çalışma Kitabı Cevapları, 8.Sınıf,2013

2013-2014 8.Sınıf Matematik Kitabı Sayfa 136-137 Cevaplarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Umarım paylaştığımız cevaplar sizler için yararlı olacaktır. Eğer bu cevaplar sizdekilerle uyuşmuyorsa size lazım olan yayın evinin ismini söylemeniz durumunda yeni cevaplar hazırlanarak sizlerle paylaşılacaktır.

8.Sınıf Matematik Kitabı Cevapları 136. Sayfa
Soru 3 : Eqik Pramit Yükseklik Tabana Dİk Olmaz
Soru 6: 2 Cm Çıkar
Soru 8 : Cevap 8 Dir

8.Sınıf Matematik Kitabı Cevapları sayfa 137
Soru 3 : 3 Cm dir
Soru 4 : 504v  (Kök)3 – 750v (Kök)4 Yada 6
Soru 5 : a)2 piramit b)2piramit c)2piramt
Soru 6 : 0Luşturur
soru 7 : Sizin y0rumunuza Bağlı
soru 8 : Y,D,Y,D,D,D
soru 9 : 7 köşe 12 ayrıt 7 yüz

Matematikçi: Matematikçi, matematikle uğraşan ve matematik konusunda uzman olan kişilere denir. Matematikçiler, başta bilimsel araştırmalarda olmak üzere, iktisat, pazarlama ve sigorta ile ilgili alanlarda, okullarda ve üniversitelerde, meteoroloji, lojistik ve görüntü işleme mesleklerinde ve özellikle bilişim teknolojisi alanında çalışmaktadırlar.
Matematiksel mantık: Çağdaş mantığın ve çağdaş felsefenin kurucusu Alman mantıkçısı Gottlob Frege, "Matematik mantığın uygulama alanıdır." görüşünden hareketle matematiğin, mantığın aksiyomatik sistemi üzerine kurulabileceğini düşünmüştür.
Matematiksel analiz: Matematiksel analiz, hesaplamanın esas olduğu matematiğin en önemli kolu. Limit kavramı üzerine kurulmuştur.
Matematik felsefesi: Matematik felsefesi, matematiği anlama çabalarını sınıflandırmaya çalışan bir felsefe dalıdır.
Kitab-ı Mukaddes: Kitab-ı Mukaddes; Eski Antlaşma ve Yeni Antlaşma'yı kapsayan, Hıristiyan inanışının temelini oluşturan ve Hıristiyanlarca kutsal sayılan kitaptır.
Cin: Cin; modern veya antik birçok din ve inanışta, İbrahimi dinler de dahil, bulunan bir tür ruhani mitolojik yaratıktır.
Hıristiyanlıkta cehennem: Cehennem sözcüğü İbranicedeki "Ge-Hinnom" sözcüğünden gelir. “Ge” sözcüğünün anlamı “Vadi”dir. "Hinnom" sözcüğü iseKalın metin isimdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir