2014 JANA (Jandarma Astsubay ) Sınav Başvuruları Ne Zaman Yapılacak ?

Sponsorlu Bağlantılar 2014 Astsubay Sınavları Ne Zaman ve  astsubay Sınavları Ne Zaman 2014 ile ilgili bu yazıda 2014 JANA (Jandarma Astsubay ) Sınav Başvuruları Ne Zaman Yapılacak ? hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. Notdenizi.com’dan 2013 kategorisi için güzel bir yazı…

2013


2014 JANA (Jandarma Astsubay ) Sınav Başvuruları Ne Zaman Yapılacak ?

2014 JANA Yazılı Sınav Konuları Nelerdir 2014 JANA (Jandarma Astsubay ) sınav başvuruları ne zaman Yapılacak ?, Başvuru Şartları Nelerdir, Hakkında Bilgileri ve  sitemizde bulacaksınız.  2013 Başvuruları Sona Ermiştir. 2014 Başvuruları ile ilgili güncel bilgiler paylaşıldığında sizlere güncel bilgileri sunacağız.

2013 Jana sınav başvuru tarihi 

2013 JANA Giriş Sınavı Başvuru Tarihleri belli oldu. 2013 Jana sınavına başvurular 28 Ocak 2013 tarihinde başlayıp 15 Şubat 2013 mesai saati bitiminde sona erecektir.

2013 Jana başvuru merkezleri: ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri, ÖSYM İNTERNET SİTESİ

Başvuru Ücreti : 45 TL

Sınav Tarihi : 6 Nisan 2013

….

2013 JANA Yazılı Sınav Konuları Nelerdir

2013 Jana yazılı sınavı 6 Nisan 2013‘de 09.30‘da gerçekleştirilecektir. Yazılı sınavda adaylara, ön lisans düzeyinde, beş seçenekli çoktan seçmeli 100 sorudan oluşan bir test uygulanacaktır. Test, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (15), Türk Kültür ve Medeniyetleri Tarihi (5), Türkiye Coğrafyası (12), Temel Yurttaşlık Bilgisi (8) konularındaki bilgi, kavram ve ilkelerden yararlanma gücünü ölçen sorular ile Türkçeyi kullanma, zihni kapasite, düşünme ve muhakeme gücü, karar verme yeteneği (30) ile matematiksel ilişkilerden yararlanma gücünü (30) ölçen sorulardan oluşacaktır. Testin cevaplama süresi 120 dakikadır (2 saat).

Adaylar yazılı sınav sonuçlarına göre en yüksek puan alan adaydan başlanarak başarı sırasına konulacak ve değerlendirme sonucunda ikinci aşama seçme sınavlarına çağırılacak aday sayısına bağlı olarak bir baraj puanı belirlenecektir.

Jandarma: Jandarma, (Fransızca:Gendarmerie) askeri bir kolluk kuvvetidir. Prensipte asker olup, sivil nüfusun bulunduğu bölgelerde polis görevleri yapmakla yükümlüdürler.
Jandarma (Türkiye): Jandarma (Jandarma Genel Komutanlığı), Türkiye'de il ve ilçe belediye sınırları dışında kalan yerler ile Polis teşkilatı bulunmayan yerlerde kendisine 2803 sayılı Jandarma Teşkilatı Görev ve Yetkileri Yasası ile 2559 sayılı Polis Vazife ve Selahiyet Kanununda ve diğer yasalarda verilen görevleri yerine getiren Askeri güvenlik ve kolluk kuvvetidir.
JİTEM: Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele ya da kısaca JİTEM, İçişleri Bakanlığı'nın onayı olmadan ve Genelkurmay Başkanlığı'ndan görüş alınmadan Jandarma Genel Komutanlığı'nın kendi inisiyatifiyle kurulan ve terörle mücadele kapsamında faaliyet yürüten bir oluşumdur.
Jandarma Eğitim Komutanlığı: Jandarma Eğitim Komutanlığı Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı komutanlıklardan birisidir. 1975 yılında Ankara-Güvercinlik'te Jandarma Eğitim Tümen Komutanlığı olarak kurulmuş, 1985 yılında ismi Jandarma Eğitim Komutanlığı olarak değiştirilmiştir.
Jandarma Okullar Komutanlığı: Jandarma Okullar Komutanlığı Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı komutanlıklardan birisidir. Jandarma Astsubay Okulu ile Jandarma Subay Tatbikat Okulu'nun birleştirilmesiyle kurulmuştur.
Astsubay Başçavuş: Astsubay Başçavuş, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde rütbesi Astsubay Kıdemli Üstçavuş ile Astsubay Kıdemli Başçavuş arasında bulunan astsubay rütbesidir.
Astsubay Kıdemli Başçavuş: Astsubay Kıdemli Başçavuş, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde en üst astsubay rütbesidir.
Astsubay Üstçavuş: Astsubay Üstçavuş, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde rütbesi Astsubay Kıdemli Çavuş ile Astsubay Kıdemli Üstçavuş arasında bulunan astsubay rütbesidir.
Astsubay Kıdemli Üstçavuş: Astsubay Kıdemli Üstçavuş, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde rütbesi Astsubay Üstçavuş ile Astsubay Başçavuş arasında bulunan astsubay rütbesidir.
Sınav (film): Sınav, 2006 yapımı bir Türk dram filmidir.
Sınav Soundtrack: Sınav filminin müzikleri bu albümde toplanmıştır.
Sınavsız geçiş: Sınavsız geçiş, özellikle meslek liselerinde eğitim alınan bölümün üniversite düzeyindeki meslek yüksek okulu karşı denk gelen yere öğrencinin sınava tabi olmaksızın mesleki lisede almış olduğu eğitimin akademik olarak tamamlamasını ve bu sayede akademik kariyer yapmasına olanak sağlayan eğitim geçiş sistemdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir