3 Arkadaş 10 Lira Verip

Sponsorlu Bağlantılar
biri bu kalan kendi lira orada radyo tl verip 3 Arkadaş 10 Lira Verip 3 Arkadaş Radyo Almaya Gidiyor Cevabı 1 lira nereye gitti 3 arkadaş 10 lira verip 3 arka..1 Lira Nereye Gitti

Üç kişi para birleştirip bir radyo almaya gidiyorlar.

30 lira olan radyo için herkes 10’ar lira birleştiriyor ve radyoyu alınıyor. Fakat sonra tezgahtar radyonun indirime girdiğini ve 25 liraya düştüğünü hatırlıyor.

Çırağına 5 lira verip, para üstünü iade etmesi için gönderiyor. Çırak 5 lirayı 3 kişiye bölüştüremeyeceğini düşünüp 2 lirayı cebine atıyor ve 3 lirayı 3 kişi arasında bölüştürüyor.

Böylece radyoyu 9’ar liraya almış oluyorlar.

Şimdi: 10X3=30 lira verilmişti.
İadeden sonra 9×3=27 lira verilmiş oldu.
2 lira da çırakta kaldı 27+2=29

Geri kalan 1 liraya ne oldu?

1 Lira Nerede


Üç kişi para birleştirip bir radyo almaya gidiyorlar.

30 lira olan radyo için herkes 10’ar lira birleştiriyor ve radyoyu alınıyor.
Fakat sonra tezgahtar radyonun indirime girdiğini ve 25 liraya düştüğünü hatırlıyor.

Çırağına 5 lira verip, para üstünü iade etmesi için gönderiyor.
Çırak 5 lirayı 3 kişiye bölüştüremeyeceğini düşünüp 2 lirayı cebine atıyor ve 3 lirayı 3 kişi arasında bölüştürüyor.

Böylece radyoyu 9’ar liraya almış oluyorlar.

Şimdi: 10X3=30 lira verilmişti.
İadeden sonra 9×3=27 lira verilmiş oldu.
2 lira da çırakta kaldı 27+2=29

Geri kalan 1 liraya ne oldu?

Düşündükçe Kafanızı Yiceniz Bir Soru

3 arkadaş bir markete giderler.Orada bir radyo görüp almak isterler.Radyonun fiyatı 30 TL ‘dir.her biri 10’ar TL verip bir radyo alır ve çıkarlar.Daha sonra market sahibi farkederki radyonun gerçek fiyatı 25 TL ‘dir.çırağına 5 TL’yi verip bunu adamlar arasında eşit olarak paylaştırmasını ister.Sonuçta adamlardan yanlışlıkla 5 TL fazla almıştır.Çırak yolda giderken kendi kendine düşünür ve derki ”-ben bu 5 TL’yi adamlara eşit olarak paylaştıramam.En iyisi ben onlara 3 TL’yi paylaştırayım kalan 2 TL ‘yide cebime atayım.”Böyle düşünmüş çırak ve düşündüğünüde yapmış.3 TL ‘yi adamlar arasında eşit olarak(yani her birine birer TL vermiş:) paylaştırmış ve 2 TL’yide cebine indirmiş.Şimdi gelelim fasülyenin faydalarınaaaaa adamlara birer TL’sini verince; herbiri 10 ‘ar TL vermiş olan adamlar şimdi 9 ‘ar ytl vermiş oluyorlar radyo için.adam başı 9 TL 3 kişiden radyo için verilen para ne yaptı 27 TL..eeee 2 TL’ de çırak cebine attı 29 TL. Şimdi söyleyin bakalım 1 TL nereye gitti… yalnız arkadaşlar bu soruyu şöyle düşünmeyeceksiniz.”3 YTL adamlarda 2 TL çırakta toplam 5 TL.. olur.”fakat çırak adamlara 1 TL lerini geri verince herbiri 9’ar TL den 27 TL vermiş oluyorlar.bizim bu problemde bulmamız gereken baştaki 30 TL’ dir. :alala: :öhh: :agla: bu duyguların hepsini aynı anda yaşıyorum

Etiketler:1 lira nereye gitti 3 arkadaş 10 lira verip 3 arkadaş radyo almaya gidiyor cevabı 1 tl nereye gitti 3 kişi radyo almaya gidiyor cevabı bir lira nereye gitti 3 arkadaş lokantaya gidiyor 3 kişi lokantaya gider üç arkadaş radyo 3 kişi bir lokantaya gidiyor 30 tl radyo bilmecesi üç arkadaş 10ar lira verip üç kişi para birleştirip bir radyo almaya gidiyorlar. 30 lira olan radyo iç...in herkes 10ar lira birleştiriyor ve radyoyu alınıyor. fakat sonra tezgahtar radyonun indirime girdiğini ve 25 liraya düştüğünü hatırlıyor. çırağına 5 lira verip para üstünü 3 kişi lokantaya gider cevabı 2 lira nereye gitti uc arkadas otele gitmis 10 liradan 3 kişi Para birleştirip bir radyo almaya gidiyorlar cevabi matematiğin sıçtı 1 lira nereye gitti 3 arkadaş 10ar lira vererek bir radyo almaya karar verirler
Arkadaşım Şeytan: Arkadaşım Şeytan, Atıf Yılmaz yönetmenliğinde, başrollerde Mazhar Alanson ve Ali Poyrazoğlu'nun yer aldığı 1988 tarihli bir filmdir.
Arkadaş (film): Arkadaş, yönetmenliğini, yapımcılığını, senaristliğini ve başrol oyunculuğunu Yılmaz Güney'in yaptığı 1974 yılı yapımı Türk filmi.
Arkadaşımın Evi Nerede?: Arkadaşımın Evi Nerede?, (özgün adı: Khane-ye doust kodjast?, İngilizce: Where Is the Friend's Home? ya da Where Is My Friend's House?), 1987 İran yapımı Abbas Kiyarüstemi filmidir.
Arkadaş Zekai Özger: Arkadaş Zekai Özger, (d. 8 Ocak 1948, Bursa - ö. 5 Mayıs 1973), Türk şair.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir