3 Kademeli Düz Dişli Çarklar ( Redüktör )

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı 3 Kademeli Düz Dişli Çarklar ( Redüktör ) hakkında özet bilgiler içerir. İşinize yarayacağınızı düşünüyorum. Tam da not almalık…

xyzdelinetcilerresmixyz

3 Kademeli Düz Dişli Çarklar ( Redüktör )

Dişli çarklar dönen bir milden diğer mile momentle hareketi iletirler. Dişliler eksenleri paralel olacağı gibi eksenleri kesişebilir. Dişli çarklar çevrim oranı ( i ) > 1 ise hız azaltıcı yani redüktör, çevrim oranı ( i ) < 1 ise hız azaltıcı, eğer çevrim oranı ( i ) = 1 ise sadece hareketi iletirler.

. Tahrik edilen makinenin karakteristik özellikleri çok iyi bilinirse uygun Redüktör seçimi yapılabilir. Redüktörlerde kullanılan yağların belli bir kalitede olması gerekmektedir. Redüktörde bulunan parçalar belli bir zaman sonunda sökülüp bakımı yapıldıktan sonra temizlenerek montajı yapılmalıdır.

ng = 3000 d/d , nç = 183 d/d, P = 7,36 kW ve 3 kademeli olarak bu bilgiler doğrultusunda dişli çarkın boyutları hesaplanmıştır. Ayrıca sehim ve mukavemet hesapları da yapılmıştır.
Devamı Ektedir . Word Formatında 38 Sayfadır. Eklentiden İndirebilirsiniz

İndirmek İçin Tıklayın

Etiketler:kademeli duz disli carklar reduktor
Dişli balinalar: * Delphinidae (Denizel yunuslar)
Dişli çark: Dişli çark, hareketi değiştirmek veya iletmek için kullanılan, üzerinde çeşitli profillerde diş açılmış bir makine elemanıdır.
Dişli, Bolvadin: Dişli mevkiisi çevresindeki bulunan; Saraycık, Paşa köyü,Taşlı Höyük, Mıstığın Höyük, Beydini, Kışlacık, Bozok, Tosbalık, Dolavı, Bereket ve Üç Höyük mevkilerinin geçmişte insanların yaşadığı köyler olarak bilinmektedir.
Dişlilik: Kimyada dişlilik, bir koordinasyon kompleksindeki merkezî metale bağ kurmuş ligand atomlarının sayısıdır.
Dişli, Sorgun: Dişli, Yozgat ilinin Sorgun ilçesine bağlı bir köydür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir