35 Haftalık Hamilelikte Sarı Akıntı

Sponsorlu Bağlantılar
artar bazen bir biri bu bunun daha dokular gebelik gelen genel bilgiler giden kalp kardiyoloji olur tara vajinal varsa zaman zehir 35 Haftalık Hamilelikte Sarı Akıntı 22 Haftalık Gebede Sarı Akıntı hamilelikte koyu sarı akıntı 35 haftalık hamilelik..Gebelik İle İlgili Genel Bilgiler – 3

Gebelik ile ilgili genel bilgiler – 3

Renkli (ayrıntılı) ultrosonografî ne zaman yaptırılmalıdır ?
Bu inceleme sırasında bebeğin genel vücut yapısı ve iç organları daha ayrıntılı görüntülenebilir. Ayrıca anneden bebeğe giden kan akımlarının normal seviyede olup olmadığı araştırılır.
Normal seyreden gebelerde gebeliğin 22-26. haftaları arasında bir kez yapılabilir.
Riskli gebelerde ise, zamanı doktor tara*fından, sorunun ciddiyetine göre ayarlanır.

Gebelerdeki çarpıntı varsa
Gebelerde sık rastlanan şikayetlerden biri de çarpıntıdır. Çarpıntı, kansızlığın belirtilerinden biridir. Ayrıca bazı kalp has*talıklarının belirtilerinden biri de çarpıntı olduğu için, gebelerin bu şikayetleri oldu*ğunda, Dahiliye veya Kardiyoloji uzmanı tarafından da tetkik edilmeleri gerekir.

Gebelikte vücutta şişmeler varsa
Gebelik hormonları, dokular arasında sıvı tutulumuna yol açar. Ayrıca büyüyen rah*min yaptığı baskı ile dolaşımın zorlaşması da, özellikle bacaklarda şişmelere neden olur.
Gebelik zehir*lenmesi bulguların*dan biri de vücutta şişmelerdir. Bunun ayrımında da idrar tahli*linde protein kaybının olup olmadığına bakı*lır. Ayrıca gebe, tansiyon takibine alınır.

Vajinadan gelen akıntılar bir soruna işaret eder mi ?
Gebelerde normal vajinal akıntıların mik*tarı ve kıvamı artar. Fakat bu akıntıların rengi koyu sarı, gri, yeşil olursa veya peynirimsi bir görüntü alırsa ve kötü kokulu olursa, o zaman bir enfeksiyona işaret eder ve bu durumda mutlaka tedavi gerekir. Zamanında bu akıntılar tedavi edil*mezse, vajinadaki enfeksiyon yukarı rah*me doğru ilerler ve suların erken gelme*sine ve neticede erken doğuma yol açabilir.

Gebelikte göğüslerden süt gelmesi normal midir ?
Normalde gebeler doğum yaptıktan sonra göğüslerinden süt gelmeye başlar. Bazen gebeliğin 3. ayından itibaren de göğüslerden süt gelebilir. Bu anormal ve kor*kulacak bir durum değildir.

Etiketler:hamilelikte koyu sarı akıntı 35 haftalık hamilelikte sarı akıntı 22 haftalık gebede sarı akıntı hamilelikte koyu renk kanama gebelik sari koyu akinti 35 haftalık sarı akıntı 26 HAFTALIK GEBELİKTE KOYU SARI AKINTI 35 hafta gebelik ve sari akinti hamileken koyusari vajinde akinti 35. HAFTADA SARI AKINTI GELMESİ 35 HAFTA da beyaz akıntı 35 haftalık gebelikte gelen sarı akıntı 35 haftalik hamilelikte sari akinti gebelikte koyu sarı akıntı gebelikte 6 haftada sarı akıntı nedir gebelikte koyu sari akinti 35.haftada gebelikte sari akinti nedemektir 35. Hafta sarı akıntı
Sarıyer SK: Sarıyer Spor Kulübü, İstanbul'un Sarıyer ilçesinde aynı adı taşıyan spor kulübü.
Sarıyer: Sarıyer İstanbul'un Avrupa yakası'nda bir ilçe. Güneyde Beşiktaş, güneybatıda Şişli ve batıda Eyüp ilçeleri ile doğuda İstanbul Boğazı, kuzeyde Karadeniz ile çevrilidir.
Sarıkamış: Sarıkamış ( Sariğamiş, Kurmanci : Qamuşan) Doğu Anadolu Bölgesi'nde Kars iline bağlı bir ilçedir.
Futbol: Futbol, on birer oyuncudan oluşan iki takım, iki kale ve bir futbol topu ile oynanan dünyanın en popüler takım sporu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir