4 Aylık Bebek Televizyon İzler Mi

Sponsorlu Bağlantılar
bebekler buna ilk televizyon ya 4 Aylık Bebek Televizyon İzler Mi Bebeklerde Televizyon İzleme 3 aylık bebek televizyon izler mi 4 aylık bebek te..Bebekler Televizyon İzlemeli Mi?

Bebekler TV İzlemeli mi?

Son zamanlarda, TV’de bebeklere yönelik kanallar veya programlar, bebeğinizi olumlu etkilediği söylenen özel DVD’ler belki de anne baba olarak sizlerin de kafasını karıştırıyor olabilir. Acaba gerçekten bunları izlemek, bebek için yararlı mı? Bebeğinizi bunlardan mahrum bırakmamalı mısınız? Ya da bu tarz yayınları izlemesi olumsuz etkilere yol açabilir mi?
Bu konuyla ilgili yapılan bir çalışma, geçenlerde ‘ The Journal of Pediatrics’ dergisinde yayımlandı. Buna göre; 8-16 aylık bebeklerden bu tarz yayınları izleyenler, izlemeyen akranlarına göre 6-8 kelime daha az bir kelime dağarcığına sahipler. 17-24 aylık bebeklerde ise izleyenler ve izlemeyenler arasında bir fark saptanmamış. Bebeklerin, tam da ilk kelimelerini öğreneceği aylarda olumsuz etkiye daha açık oldukları düşünülebilir. 2 yaş altı bebeklerin dil gelişimi için olmazsa olmaz şart diğer insanlarla iletişimde olmalarıdır. TV’den izlenen ne olursa olsun, bu hassas dönemde pek de olumlu etkisi olmayacağı açıktır. Bu tarz eğitici programlar, DVD’ler anaokulu çağında yararlı olabilir. Beyin gelişimi için çok önemli olan 0-2 yaş arası dönemde, bebeklerin TV ile hiç tanışmamaları en doğrusu olacaktır.’ Beyin gelişimini nasıl destekleyebiliriz, nasıl daha zeki bir bebek yetiştirebiliriz?’ sorularına başka bir yazımızda yanıt vereceğiz.

Etiketler:3 aylık bebek televizyon izler mi 4 aylık bebek televizyon izler mi bebeklerde televizyon izleme bebeklere tv izletme 3 aylik bebek televizyon izlemeli mi bebeklerın televızyon ızlemesı bebeklerin televizyon izlemesi bebeklerde tv izleme 3 aylık bebeğin tv izlemesi 6 aylık bebek tv izlermi 5 aylık bebek televizyon izler mi 3 aylık bebek tv izlermi 4 aylık bebek tv izler mi bebeklerde tv 5 aylık bebek tv izlermi 2aylık bebek tv izler mi 3 aylık bebeğin televizyon izlemesi bebeğin tv izlemesi 5 aylık bebek tv izler mi bebeklere televizyonizlettirilmelimi
Bebek, Beşiktaş: Bebek, İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde, Boğaziçi'nin Avrupa yakasında semt. Rumeli Hisarı ile Arnavutköy arasında yer alan ve genelde yüksek gelirlilerin oturduğu semt, aynı adı taşıyan bir deniz koyuna da sahiptir.
Bebek (albüm): Bebek, İzel'in 23 Mayıs 2001 Çarşamba çıkan albümüdür. Albümdeki eserlerin hepsi Altan Çetin imzalıdır.
Bebek (anlam ayrımı): Bebek, insan veya hayvan yavrusudur. Şu anlamlara da gelebilir:
Bebek Camii: Bebek Camii ya da resmî adıyla Hümayûn-u Âbad Camii, Beşiktaş'ın Bebek semtinde yer alan tarihî bir camidir.
Dizi (televizyon): Dizi, televizyonda belirli bir periyoda göre, genellikle haftada bir parçalar halinde yayınlanan TV programlarına verilen addır.
Senarist: Senarist, her uzunlukta, izlenebilir film için, kendi oluşturduğu ya da var olan kaynakları görsel dile çevirerek, belli bir sistem içinde görsel anlatım oluşturarak, metinler (senaryo) yazan kişiye denir.
En İyi Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü - Mini dizi/TV filmi: TV dizilerinde En İyi Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü - Mini dizi/TV filmi kazananların listesi;
Televizyon vericisi: Televizyon vericileri televizyon yayını yapan, yani stüdyolarda oluşturulan haber ve programların konutlardaki alıcılara ulaştırılmasını sağlayan en önemli teknik araçlardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir