5.sınıf Zor Matematik Soruları

Sponsorlu BağlantılarMatematik 5.sınıf Zor Bir Soru

lütfen bu soruyu çözmeme yardımcı olun?
sevgideki kitap sayısının 3te 2sisimgedekilerin yarısına eşittir.ıkı soruyu bu bilgiye göre cevaplıycaz
soru1:ikisinin kitapları toplamı en az kaçtır?
soru2:sevginin kitaplarının 20 den fazla olduğu bilindiğine göre simgenin en az kaç kitabı vardır?

Etiketler:5. sınıf en zor matematik soruları 5.sınıf zor matematik soruları 5. sınıf zor matematik soruları en zor 5. sınıf matematik soruları 5.sınıf en zor matematik soruları ve cevapları 5.sınıf en zor matematik soruları en zor 5. sınıf soruları dünyanın en zor 5. sınıf matematik sorusu 5.sınıf zor sorular 5.sınıfın en zor sorusu 5. sınıfın en zor soruları en zor matematik soruları 5.sınıf 5.sınıf matematik zor sorular dünyanın en zor matematik sorusu 5. sınıf 5. sınıf zor sorular 5. sınıf en zor sorular zor matematik soruları 5.sınıf 5. sınıf süper türkçe 5.sınıf zor matematik problemleri 5. sınıf zor testler
Matematikçi: Matematikçi, matematikle uğraşan ve matematik konusunda uzman olan kişilere denir. Matematikçiler, başta bilimsel araştırmalarda olmak üzere, iktisat, pazarlama ve sigorta ile ilgili alanlarda, okullarda ve üniversitelerde, meteoroloji, lojistik ve görüntü işleme mesleklerinde ve özellikle bilişim teknolojisi alanında çalışmaktadırlar.
Matematiksel mantık: Çağdaş mantığın ve çağdaş felsefenin kurucusu Alman mantıkçısı Gottlob Frege, "Matematik mantığın uygulama alanıdır." görüşünden hareketle matematiğin, mantığın aksiyomatik sistemi üzerine kurulabileceğini düşünmüştür. Bu düşünceden hareket ederek aritmetiğin temelleri konusundaki felsefi çalışmaları için bir mantık sistemi geliştirmişti.
Matematik felsefesi: Matematik felsefesi, matematiği anlama çabalarını sınıflandırmaya çalışan bir felsefe dalıdır.
Matematiksel analiz: Matematiksel analiz, hesaplamanın esas olduğu matematiğin en önemli kolu. Limit kavramı üzerine kurulmuştur.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir