5 Yasindaki Cocuk Kac Saat Uyur

Sponsorlu Bağlantılar
aa abd bir bu daha john hopkins obesity obez obezite olma riski uyku uykusuzluk 5 Yasindaki Cocuk Kac Saat Uyur Cocuklari Kac Saat Uyumali cocuklar ne kadar uyumali 5 yasindaki cocuk kac sa..5 Yaş Altı Çocuklar Ortalama Kaç Saat Uyumalıdır?

5 yaş altı çocuklar ortalama kaç saat uyumalıdır?

Uykusuzluk, çocuklarda obezite riskini artırıyor. “Obesity”adlı ABD dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, çocukların bir saat fazladan uyumasıyla obezite riski yüzde…

2008-07-11

Uykusuzluk, çocuklarda obezite riskini artırıyor. “Obesity”adlı ABD dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, çocukların bir saat fazladan uyumasıyla obezite riski yüzde 9 azalıyor. 5 yaşın altındaki çocukların günde 11 saat uyuması gerekiyor.

John Hopkins Üniversitesi uzmanlarının çalışması, uyku süresiyle obezite riski arasında bağlantı bulunduğuna işaret ediyor. Araştırma ekibinin başkanı Youfa Wang, “Bu konuda daha önce yapılan 17 araştırmayı kıyasladığımızda, uyku arttıkça riskin azaldığını gördük” dedi. Wang, en az uyuyan çocukların obez olma riskinin, yeterince uyuyan çocuklara oranla yüzde 92 arttığını tespit ettiklerini belirtti. 5 yaşın altındaki çocukların günde 11, 5-10 yaş arasındakilerin 10, 10 yaşın üstündekilerin de 9 saat uyuması tavsiye ediliyor.

AA

Etiketler:cocuklar ne kadar uyumali 5 yasindaki cocuk kac saat uyur cocuklari kac saat uyumali 3 5 yaş günde kaç saat uyumalı 13 yasindaki bir cocuk gunde ne kadar uyumali 4yaş çocuğu ne kadar uyumalı 4 yaş kaç saat uyumalı 4 yaşındaki çocuk kaç saat uyur 4 yaşındaki çocuk günde kaç saat uyumalı 4 yaş çocuğu ne kadar uyumalı 5 yaş çoçuğu kaç saat uyumalı 4 yaşındaki çocuk günde kaç saat uyumalıdır 35 yaslari arasi cocuklar nekadar uyumali 5 yaş ve obez 4 yaş çocuk ve uyku 12 ve 13 yaş arası çocuklar kaç saat uyumalı 4 yaş çocuk günde kaç saat uyku uyumalidir 13 yaşında kişi kaç saat uyur 5 yaşındaki çocuk kaç saat uyumalı 4 yaşındaki çocuk uyku
Çocuk: Çocuk, bebeklik ve ergenlik çağları arasındaki insan. Genellikle konuşma ve yürüme kabiliyetleri kazanıldıktan sonra çocukluğun başladığı; cinsel gelişimin başladığı ergenlik dönemi ile birlikte çocukluk döneminin bittiği kabul edilir.
Çocuklar Duymasın: Çocuklar Duymasın, Türk aile komedi televizyon dizisi. Mint Prodüksiyon tarafından hazırlanan dizinin yönetmen koltuğunda Raşit Çelikezer oturmaktadır.
Çocuk felci: Çocuk felci, (Poliomyelit) özellikle omurilikteki kasların kasılmasını başlatan sinir hücrelerine zarar veren bir virüsün (Polia virus) yolaçtığı bulaşıcı enfeksiyondur.
Çocuk edebiyatı: Çocuk Edebiyatı, 15 yaş altı çocuklar için konuları, karakterleri ve kullanılan dil özelleştirilerek hazırlanan edebi eserlerin oluşturduğu edebiyat koludur.
T.C. Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu: Sosyal Hizmetler ve Çocuk Kurumu (SHÇEK), Türkiye'de yoksul ve korunmaya muhtaç çocuklara ve ailelere bakım, eğitim, sağlık, kültür hizmetlerini sistemli bir biçimde sunmak için oluşturulmuş bir kurumdur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir