67 Yıldır Kayıp Hazine Bulundu

Sponsorlu Bağlantılar
1941 bir bomba erdi hazine kasaba kehribar naziler ruslar rusya st petersburg taki 67 Yıldır Kayıp Hazine Bulundu Hazine Odaları kayıp hazine avcıları 67 yıldır kayıp hazine bulun..67 Yıldır Kayıp Hazine Bulundu

Ömrünü dünyanın sekizinci harikası olarak tanımlanan Kehribar Odası’nı bulmaya adayan hazine avcısı Christian Haustein, sonunda muradına erdi. Rusya’nın kayıp hazinesi 67 yıldır saklandığı Alman kasabası Deutschneudorf’taki insan yapımı bir mağaranın içinden gün ışığına çıkıyor. 1941’de Naziler tarafından istila edilen St. Petersburg’taki Katerina Sarayı’nın en ünlü bölümü olan Kehribar Odası adını duvarlarındaki altın üzerine kehribar süslemeleri yüzünden almıştı.

EN AZ İKİ TON ALTIN SAKLI

Kehribar Odası’ndan iki ton altının yanı sıra değerli taşlar, eşyalar ve mücevherleri çalan Naziler şehirden ayrılırken arkalarında bomboş bir saray bıraktı. Kayıp altınlardan bunca yıldır haber alınamadı. Hazineden ümidi kesen Ruslar odayı 2003’te restore etti. Ancak beş yıl sonra Alman hazine avcısından Deutschneudorf adlı kasaba yakınlarında, yerin 20 metre altında insan yapısı bir mağarada kayıp odayı bulduğu haberi geldi.

İÇERİDE BUBİ TUZAĞI VAR

Haustein tarama cihazları sayesinde bu mağarada gün ışığına çıkarılmayan tonlarca altın ve değerli taşları saptadığını açıkladı. Mağara çevresinde bulunan bazı süslemeler Kehribar Odası’ndakilerle bire bir örtüşüyor. Mağara girişinde ve içeride onlarca bubi tuzağı saptayan Haustein, mekana birkaç gün içinde bomba imha ekipleriyle birlikte girecek.

Etiketler:kayıp hazine avcıları 67 yıldır kayıp hazine bulundu hazine odaları bulunan hazineler aglıda hazine türkiyede aranan kayıp hazineler aglıdan çıkan defiyne aglıda cıkan hazine hazıne odaları aglıda defıne aglıda çıkan define görüntüsü aglıdaki define bulunan oda hazine ağlıda define aglida define türkiyedeki kayip define ahmet seyyitoğlu altından hazine odaları türkiyedeki kayip hazineler dünyanın keşfedilmiş hazineleri
I. Bayezid: I. Bayezid veya Yıldırım Bayezid (Osmanlı Türkçesi:بايزيد برق, Yıldırım Bayezid) (1360, Edirne – 8 Mart 1403, Akşehir) dördüncü Osmanlı padişahı.
Yıldırım savaşı: Yıldırım savaşı, (Alm. Blitzkrieg, okunuşu → Blitzkırig) II. Dünya Savaşı'nda Almanların savaş doktrinidir.
Şimşek ve yıldırım: Şimşek, bir bulutun tabanı ile yer arasında, iki bulut arasında veya bir bulut içinde elektrik boşalırken oluşan kırık çizgi biçimindeki geçici ışık.
Yıldırım Demirören: Yıldırım Demirören (d. 1964, İstanbul) Türk sanayici, iş adamı, spor yöneticisi.
Yıldırım Akbulut: Yıldırım Akbulut (d. 1935, Erzincan, Türkiye), Türk avukat ve siyasetçi, Türkiye Cumhuriyeti'nin 47. hükümetin başbakanı (1989-91).
Kayıp On Kabile: Kayıp On Kabile, on iki kabileden oluşan İsrailoğullarının kaybolan on kavmi için kullanılan bir terimdir.
Kayıp Balık Nemo: Kayıp Balık Nemo, ABD yapımı bir 3D animasyon filmidir.
Kayıp Cennet: Kayıp Cennet veya özgün İngilizce adıyla Paradise Lost 17. yüzyıl İngiliz şair John Milton tarafından kaleme alınmış bir epik şiirdir.
Kayıp Zamanın İzinde: Kayıp Zamanın İzinde, Marcel Proust'un hayatının son 17 yılında yazdığı yaklaşık Bir milyon ikiyüz elli bin sözcükten oluşan 3000 sayfalık dev romandır.
Hazine Müsteşarlığı: Osmanlı Devleti'nde Hazine, çeşitli aşamalardan geçtikten sonra, 1863 yılında Maliye Nezareti bünyesinde Hazine-i Vezne'nin kurulmasıyla son şeklini almıştır.
Hazine bonosu: En fazla bir yıl vadeye sahiptir. Kısa vadeli borçlanma için kullanılır. Hazine bonosu vade 1 yıldan kısa olmak üzere satılan kurum tarafından öngörülen vade sonunda bedelin bono sahibine ödenmesi sonucu bono sahibi faiz geliri elde etmiş olur.
Hazinedar Ali Paşa: Hazinedar Şahin Ali Paşa I. Abdülhamit saltanatında, 31 Mart 1785 - 24 Ocak 1786 tarihleri arasında dokuz ay yirmi dört gün sadrazamlık yapmış bir Osmanlı devlet adamıdır.
Hazinedar, Babaeski: Hazinedar, Kırklareli ilinin Babaeski ilçesine bağlı bir köydür.
Define Adası: Define Adası İskoçyalı yazar Robert Louis Stevenson'un ünlü macera romanıdır.
Bulunduğumuz Yol: Bulunduğumuz Yol, 1973 yılı ABD yapımı dramatik dönem filmidir. Özgün adı The Way We Weredür.
Bulundukları kıtalara göre ülkeler: {| width=%100 border=0 align=center
Bulundu, Çermik: Bulundu, Diyarbakır ilinin Çermik ilçesine bağlı bir köydür.
Asker sayısına göre ülkeler listesi: Bu bir asker sayısına göre ülkeler listesidir. Bu liste hükümetleri tarafından iç ve dış görevlerini yerine getirmeleri için oluşturulup, desteklenen birlikleri içerir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir