69 Pozisyonlar

ndan pozisyon rigor mortis secme veya yeni 69 Pozisyonlar 69 Pozisyonu Görsel 69 pozisyonu 69 pozisyonlar 69 pozisyonu görsel 69..Erdil Yaşaroğlu*ndan Secme Karikatrler..

Pozisyon Zenginliği 2.1 ..byrapid..

İnanIlmaz Zengin ResimleRi Rar halİnE getİrip Bize SunmuşLar:D Bizede İndiriP BakmK dÜşeR dimi :muha:

RapidShareden: İNDİR

:daz:
:daz:
:daz:

Futbolda Bu Kadar Pozisyon Zenginliği Olmaz

Futbolda hiç bir takım bu kadar pozisyon zenginliği yakalayamamıştır

Seni Çapkın Seni

Yatakta En İyi 7 Pozisyon

Ölüm Zamanı Ve Çürüksel Değişiklikler


Figür 1.1 Bu adam öldükten sonra bu pozisyonda bulundu. Vucüdu tamamen kaskatıydı. Bu katılık (rigor mortis) 75 F (24 C) derecede bütün kaslarda 1-2 saat sonra başlar. Vucüdun tamamen katılaşması 10-12 saat alır ve aynı katılıkta aynı ortam koşullarında 24-36 saat kalabilir. Sıcaklık hızlandırır, soğukluk ise yavaşlatır.

Figür 1.2 Adamın dizi, yerinden oynatılmasına rağmen, aynı büküklükte durmakta çünkü rigor mortis hala geçerliliğini sürdürmekte.


Figür 1.3 Livor Mortis. Ölümden sonra kanın yerçekimine bağlı olarak aşağı çekilmesi. Kana bağlı değişimin bu şekle gelmesi pozisyona bağlı olmakla birlikte 8-10 saat sürmektedir. Eğer vucüt hareket ettirilirse kanın yeniden yerleşmesi yeni pozisyona bağlıdır. Livor mortisin normal rengi mordur. Kırmızımtrak morluk oluşmasının sebebi soğuk, siyanür veya CO (karbon monoksit) olabilir. Bu fotoğraftaki kırmızı çizgiler arasındaki mor rengin sebebi soğutulmuş olmasıdır.


Figür 1.4 Bu adamın kolu vücuduna karşılık tamamen rigor (kaskatı) durumdaydı.

Figür 1.5 Kolun yeri değiştirildiğinde, morluğun bulunmayışı, kolun orada deriyle temas halinde olduğunun kanıtıdır.


Figür 1.6 Bu adam yatağında ölü olarak bulundu. Livor Mortisin şekli, adamın öldükten sonra hareket ettirildiğini gösteriyor.

Figür 1.7 Adamın öldükten sonra uzun süre yüz üstü kaldığı yüzündeki morluklardan anlaşılmaktadır. Burnundaki sıvı yataktaki lekeyle uyuşmakta.

Figür 1.8 Bacağındaki yatak takımının izleri öldükten sonra yatağın üstünde hafifçe uzandığını göstermektedir.


Figür 1.9 Adamın alnındaki açık renk, öldükten sonra alnının üstüyle bi yere dayandığını göstermektedir.


Figür 1.10 Livor mortisin dış çizgileri ölünün elinin nerde olduğu göstermektedir. Renk değişimi bu hale geldikten sonra tekrar değişme olmaz.

Etiketler:69 pozisyonu 69 pozisyonlar 69 pozisyonu görsel 69 pozisyon 89 pozisyonu 89 pozisyonları 89 pozisyon resimleri 69 pozisyonları pozisyonlar 69 kız pozisyon 69 pozisyonu resmi 89 pozizyon resimleri 69 POZİSYON 69 poziyonu fotoları pozisyon 69 69 pozisyonlari 69 posızyon ğorsel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir