7 Aylık Gebelikde Kasılmalar

Sponsorlu Bağlantılar
ayda bun erken gebelik gelen genel bilgiler hafta hali kg len rahat sorun 7 Aylık Gebelikde Kasılmalar 5 Aylık Gebelikte Su Gelmesi 32 5 gebelik 7 aylık gebelikde kasılmalar 5 aylık ..Gebelik İle İlgili Genel Bilgiler – 5

Gebelik ile ilgili genel bilgiler – 5

Gebeliğin son üç ayında acilen doktora başvurulmasını gerektiren durumlar nelerdir ?
-Karında sancı ve kasılmalar
-Vajinadan kanama
-Ateşli hastalık
-Bebek hareketlerinin azalması
-Vajinadan su gelmesi
-Baş ağrısı ve birlikte tansiyonun yükselmesi, gör*mede bulanıklık oluşması
-Vücutta şişmelerin art*ması ve son aylarda 1 haftada 1 kg.dan fazla ağırlık artışı

Son üç ayda ara sıra gelen kasılmaların olması normal midir ?
Gebeliğin 7. ayından itibaren hafif şiddet*te, ara sıra gelen kasılmalar olabilir. Bun*ların olması normaldir. Bu kasılmalar, erken doğum ağrılarından farklıdır. Bun*lar rahmin doğum öncesi hazırlık kasıl*malarıdır. Bu kasılmalar sırasında gebeler fazlaca bir ağrı hissetmezler. Bazen de be*bek hareketleri esnasında bu kasılmalar ortaya çıkar.

Normal doğumu kolaylaştırmak için neler yapılabilir ?
Gebeliğin normal seyretmesi durumunda günlük dü*zenli yürüyüşler, yerde oturma, yavaş ve itidalli bir şekilde yüz*me ve ev bisikleti ile pedal çe*virme, bir uzman gözetiminde bazı özel egzersizler, normal doğumu kolaylaştırabilir.
Ayrıca gebelikte aşırı kilo alma, doğu*mu zorlaştıran önemli faktörlerden oldu*ğu için gebelikte aşırı kilo almamaya da itina gösterilmelidir.

Beklenen doğum tarihi geldiği halde doğum sancıları başlamamışsa
40. hafta dolmuş, ha*len doğum sancıları başlamamışsa, gebe kendisine verilen bek*lenen doğum tarihin*de mutlaka doktoruna başvurmalıdır. Böyle gebeler, 3 günde bir NST, haftada bir ultrason ile sıkı takibe alınır. Bu takiplerde bebeğin anne rah*mindeki iyilik hali, suyunun miktarı, rahat oksijen alıp alamadığı saptanmaya çalışılır. Bu takiplerde bir sorun tespit edilmezse, bu şekilde 15 güne kadar, doğum sancıla*rı beklenebilir.. 42. hafta dolmasına rağ*men halen doğum sancıları başlamamışsa, bu gebelerde, doktorun müdahale edip doğumu başlatması gerekir.

Doğumun yaklaştığının belirtileri ne*lerdir ?
-Rahimde kasılma-seıtleşme ve ağrı his*sedilmesi (doğum sancıları)
-Vajinadan hafif kanla karışık olabilen, koyu, sümük kıvamında bir akıntı (nişan gelmesi)
-Vajinadan berrak su gelmesi
-Hafif bir kanama (açılma kanaması) Bu belirtilerin bazen sadece biri, bazen bir kaçı ortaya çıkabilir. Bu belirtiler orta*ya çıktığında doğumun yaklaştığı anlaşılır ve mudaka doktora haber verilmelidir.

Etiketler:32 5 gebelik 7 aylık gebelikde kasılmalar 5 aylık gebelikte su gelmesi gebelikte 5.ayda su gelmesi 5 aylık hamilelikte suyun gelmesi 32 haftalık gebeliklerde pembe kan gelmesi ne demek 17 haftada suyun gelmesi 33. hafta sancıları 7 aylık gebelikte suyun gelmesi 7.aylık hamilelikte suyun gelmesi 33. hafta sancilari 40 haftalık gebelikte karın kasılması 33. haftada sanc hamileyken sümük gibi akinti gelmesi 33.haftada suyun gelmesi 32 haftalik gebelikte kanama hamilelik 32. haftada rahim acilmasi hamileliğin 7 ayında kasılmalar ve kanama 33 haftalık gebelikte kasılmalar hamilelikte 32. hafta sanci

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir