7.sınıf Ders Çalışma Programı Örneği

Sponsorlu BağlantılarBu makalede 7.sınıf Ders Çalışma Programı Örneği ve 9. Sınıf Ders Çalışma Programı Örneği hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Örnek Ders Çalışma Programı Örneği ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.


Örnek Ders Çalışma Programı Örneği

1. Her ders saati 40 dakika olarak ayarlanmalıdır.
2. Dersler arasında 10-15 dakika dinlenme molası verilmelidir.
3. Çalışma yapılacak dersle ilgili bütün araç ve gereç bir araya getirildikten sonra çalışmaya başlanmalıdır.
4. Ders çalışmak için mümkünse ayrı bir oda kullanılmalıdır.
5. Çalışma – varsa- çalışma masasında yapılmalıdır.
6. Odanın dağınık olması zihnimizi dağıtacağı için çalışılacak oda derli toplu olmalıdır.
7. Çalışma ortamı fazla sıcak veya fazla soğuk olmamalıdır.
8. Ders çalışılırken kesinlikle televizyon izlenmemeli, radyo ve teyp dinlenmemelidir. ( Bu faaliyetler dikkati dağıtır. )
9. Yatarak ve uzanarak çalışmak kişiye uyku hissi vereceği için sakıncalıdır. Çalışma, oturarak yapılmalıdır.
10. Çalışırken yemek, çerez … vb. yenmemelidir.
11. Zihnen ve bedenen yorgun olmadığımız (özellikle sabahın erken saatleri) saatlerde çalışmak, çalışmanın verimini arttıracaktır. Bu nedenle verimli saatlerimiz boş işlere harcanmamalıdır.
12. Çalışma zamanı olarak belirlediğiniz saatlerde arkadaşlarınıza “Hayır!” demesini bilmelisiniz.
13. Ders çalışma programınızı asla ve asla ertelemeyiniz. Ertelediğiniz saatleri mutlaka telâfi ediniz.
14. Programda boş bırakılan yerlere ihtiyacınıza göre ders(ler) yerleştirebilirsiniz.

Name:	derscalisma-programi.jpg <br />
Views:	3497 <br />
Size:	55,9 KB (Kilobyte) <br />
ID:	23793

Büyütmek için tıklayınız.

Etiketler:7.sınıf ders çalışma programı örneği 9. sınıf ders çalışma programı örneği ders çalışma programı örneği indir haftalık ders çalışma programı örneği ilköğretim ders çalışma programı örneği kpss ders çalışma programı örneği sbs ders çalışma programı örneği Örnek Ders Çalışma Programı Çizelgesi Örnek Ders Çalışma Programı Örneği öss ders çalışma programı örneği
Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Temelleri 27 Mayıs 1934 tarih ve 2450 sayılı İktisat Vekaleti Teşkilatı ve Vazifeleri Hakkında Kanunla, bakanlık bünyesinde İş ve İşçiler Bürosu olarak atılmıştır.
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünün geçmişi, ilk önce İstanbul Üniversitesi'nde "İçtimai Siyaset", sonrasında Mülkiye'de "Sosyal Siyaset Kürsüsü"ne dayanır.
Çalışma toplum bilimi: Çalışma toplum bilimi toplum biliminin temel olarak çalışma yaşamına ve endüstri ilişkilerine odaklanmış alt disiplinidir.
Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri: Sanayi devriminden sonra işgücünde meydana gelen artış ve buna bağlı olarak çalışma ilişkilerinin karmaşıklaşması Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkilerini başlangıcını oluşturur.
Çalışma psikolojisi: Çalışma psikolojisi, eskiden sanayi kuruluşlarında, günümüzde ise çok çeşitli kuruluşlarda uygulanan psikoloji bilim dalıdır.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir