8 Sınıf Fraktal Örnekleri

Sponsorlu BağlantılarFraktal Nedir? ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Bu yazı 8 Sınıf Fraktal Örnekleri ve Basit Fraktal Örnekleri hakkında bilgiler içerir. Bu not umarım işinize yarar.


Fraktal Nedir?

Fraktal Nedir?

Fraktal; matematikte, çoğunlukla kendine benzeme özelliği gösteren karmaşık geometrik şekillerin ortak adıdır. Fraktallar, klasik, yani Eukleidesçi geometrideki kare , daire , küre gibi basit şekillerden çok farklıdır. Bunlar, doğadaki, Eukleidesçi geometri aracılığıyla tanımlanamayacak pek çok uzamsal açıdan düzensiz olguyu ve düzensiz biçimli tanımlama yeteneğine sahiptir. Fraktal terimi “parçalanmış” yada “kırılmış” anlamına gelen Latince "fractus" sözcüğünden türetilmiştir. İlk olarak 1975’te Polonya asıllı matematikçi Beneoit B. Mandelbrot tarafından ortaya atılan fraktal kavramı, yalnızca matematik değil fiziksel kimya, fizyoloji ve akışkanlar mekaniği gibi değişik alanlar üzerinde önemli etkiler yaratan yeni bir geometri sisteminin doğmasına yol açmıştır.

(KONUNUN DEVAMI EKTEDİR)

İndirmek İçin Tıklayın

Etiketler:8 sınıf fraktal örnekleri basit fraktal örnekleri çevremizdeki fraktal örnekleri doğada bulunan fraktal örnekleri doğada bulunan fraktallar doğada fraktal örnekleri doğada yer alan fraktal örnekleri doğadaki fraktal örnekleri doğadaki fraktallar doğadaki fraktallara örnekler doğadan fraktal örnekleri dogadaki fraktal örnekleri fraktal fraktal çember fraktal doğadan örnekler fraktal görsel fraktal hakkinda bilgi fraktal ile ilgili sorular fraktal ile ilgili sorular ve cevapları fraktal konuları ile ilgili örnek sorular fraktal nedir fraktal soruları fraktal soruları ve cevapları fraktal örnekler fraktal örnekleri fraktala örnekler fraktallar fraktallar hakkında bilgi fraktallar hakkında bilgi veriniz fraktallar ile ilgili bilgiler fraktallar nedir fraktallar nedir ve örnekleri fraktallar örnekleri fraktallara doğadan örnekler fraktallara örnekler fraktalın doğadaki örnekleri kar tanesi fraktalı kar tanesinin fraktalı kartanesi fraktalı
Sınıf (biyoloji): Sınıf (Latince Classis), (İngilizce Class), Eki : -opsida
Sınıf mücadelesi: "Sınıf mücadelesi" ya da "sınıf savaşımı" kavramını ilk olarak Karl Marx ele almış ve 1848 yılında Friedrich Engels'le birlikte kaleme aldığı Komünist Manifesto adlı eserde "Şimdiye kadarki bütün toplumların tarihi, sınıf savaşımları tarihidir" demiştir . Marx'a göre, kapitalizmde üretici pozisyonda bulunan ama bu pozisyonuna karşın üretim araçlarının burjuvazinin özel mülkiyetinde olmasından dolayı sömürülen işçi sınıfının, bu sömürüden kurtulması için burjuvazinin iktidarına son vermesi ve üretim araçlarını kamulaştırması gerekmektedir.
Taksonomi: Taksonomi (Grekçe ταξινομία < τάξις taksis, «düzenleme», ve νομία nomia, «yöntem») ya da sınıflandırma bilimi, canlıların sınıflandırılması ve bu sınıflandırmada kullanılan kural ve prensipler.
Sınıf bilinci: Sınıf bilinci, siyasal ve toplumsal bir ögreti olarak Marksizm'de kilit kavramlardan birisidir. Bunun ardında hem bir sınıf teorisi hem bir İdeoloji teorisi ve hem de bir Tarih perspektifi sözkonus edilmektedir.
Fraktal kulanıldıgı alanlar: fraktal kullanıldığı alanlar mimari çevre düzenlemesi oynuncakcılık sektöründe de kullanılmasktadır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir