Açıların Günlük Hayatımızdaki Yeri

Sponsorlu BağlantılarAçıların Günlük Hayatımızdaki Yeri ve Benzerlik Kuralları ile ilgili bu yazıda Benzerlik Kuralları hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. Not denizinden…


Benzerlik Kuralları

Thales, (d. M.Ö. 624 Milet – ö. M.Ö. 546) Yunanlı gökbilimci, filozof, matematikçi ve siyaset adamı.

Thales Heredot’a göre kendisinde pek çok özellik toplamış birisidir. Devlet adamı, mühendis ve şehir planlamacısıdır.Yaşadığı yıllarda Mısır’da bulunmuş ve suyun her şeyin kaynağı olduğunu onlardan öğrenmiştir. İlk Yunan geometricisidir. Piramitlerin yüksekliğini gölgelerini ölçerek hesaplamıştır. Gemilerin kıyıdan ne kadar uzakta olduklarını ölçebilmek için geometrik yöntemler geliştirmiştir. Ona göre karalar, her şeyin kaynağı olan suyun üstünde yüzmektedir. Küçük ayı takım yıldızını keşfetmiştir. Ayrıca depremin nedenleri hakkında geliştirilen ilk teori de Thales’e aittir. Geminin, dalgalar üzerinde hareket edişine benzer bir biçimde , karalar su üstünde yüzer ve bu nedenle depremler oluşur. Ona göre , bize cansız gibi görünen her şey canlıdır ve Dünya Tanrılarla doludur. Mıknatısın ve amberin (elektron) çekici gücünü açıklamaya çalışmıştır.

Aristoteles Thales için şöyle demektedir; Onu yoksul biri olduğu için küçümsemişlerdi. Bu da , felsefenin, ilmin, hiçbir yararı olmadığını gösteren bir özellikti. Oysa o, gök cisimlerinin hareketlerini inceleyip, onları önceden tahmin edebildiği için, ne zaman büyük bir zeytin hasadı elde edilebileceğini bilebilirdi. Bundan dolayı da ; epeyce para kazanabilir, kışın parasını Milet ve Khios’taki bütün zeytinyağı elde etmeye yarayan mengenelere yatırıp , tümünü ucuza kiralayabilirdi. Zamanı gelip te , bu zeytinyağı mengenelerine gereksinme duyulunca , dilediği fiyata onları kiraya vererek çok büyük kazançlar sağlayabilirdi. Böylece bir filozofun , bir bilginin , isterse nasıl zengin olabileceğini herkese göstermiş olurdu. Oysa felsefecinin işi bu değildi. O, bilgiyi bir çıkar amacıyla değil, yalnızca bilmek için istiyordu.

Etiketler:açıların günlük hayatımızdaki yeri benzerlik kuralları benzerlik kuralları günlük hayatta işimizi nasıl kolaylaştırır benzerlik kuralları günlük hayatımızı nasıl kolaylaştırır benzerlik kuralları hayatımızı nasıl kolaylaştırır benzerlik kurallarının günlük hayatta işimizi nasıl kolaylaştırır benzerlik kurallarının günlük hayatımızdaki yeri ders çalışma stratejileri geometri öğrenmenin kolay yolu günlük hayatta matematigi yeri ve önemi ile ilgili bir kolay geometri öğrenme kpss çalışma stratejileri matematiği anlamanın en kolay yolu matematik hayatımızı nasıl kolaylaştırır matematik öğrenmenin günlük hayattaki önemi matematik öğrenmenin kolay yolları muhakeme soruları sayısal alan dersleri temel kavramlar çözümlü sorular temel kavramlarla ilgili çözümlü sorular türkçe dersinde başarılı olmak için üçgen ile ilgili temel kavramlar üçgenlerde benzerlik kuralları öss de çıkan dersler öss de çıkan konular
Gazete: Gazete, haber, bilgi,bulmaca ve reklam içeren, genellikle düşük maliyetli kâğıt kullanılarak basılan ve dağıtımı yapılan bir yayım olup halka güncel olaylara ilişkin bilgi verme amacı gütmektedir .
Günlük Kabul Edilebilir Alım Miktarı: Günlük Kabul Edilebilir Alım Miktarı (GKEAM) [ İngilizce: Acceptable Daily Intake (ADI) ] olarak bilinen bu değer gıdalarla birlikte alınan maddelerin ömür bıyunca insan sağlığında olumsuz etki yapmadan kullanılabilecek günlük kullanım miktarıdır.
Anadolu sığla ağacı: Anadolu sığla ağacı (Liquidambar orientalis), Altingiaceae familyasından dünyada yalnızca Türkiye'de Fethiye ve Muğla civarında yetişen endemik sığla ağacı türü.
Tür resmi: Tür resmi ya da janr resmi ya da genre resmi ya da günlük yaşam resmi (İngilizce: Genre Painting, Fransızca: Peinture de Genre), ressamların belli bir daldaki ya da türdeki konuları özellikle de günlük yaşamdan kareleri çizdikleri resimlere verilen isim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir