Actifed Ne İçin Kullanılır

Sponsorlu Bağlantılar
glaxosmith kline Actifed Ne İçin Kullanılır Aktifet Şurup actifed pediatrik şurup actifed ne için kullanılır..Soğuk Algınlığı Şurubu Actifed Toplatılıyor

Özellikle çocuklar için kullanılan ilacın 01417 no’lu ürününde yabancı madde tespit eden Sağlık Bakanlığı, 29 bin 550 kutunun toplatılmasını istedi..

Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü, 26 Kasım tarihinde Actifed’in 01417 seri numaralı ürününde yabancı madde gördüğünden ötürü üretici firma GlaxoSmith-Kline’dan ürünün bu serisini geri çekme işlemi talep etti. Firmanın açıklamalarına göre, piyasadan 29 bin 550 kutu ilaç geri çekilecek. İlacın depo, hastane ve eczanelerden geri çekme işlemine devam ediliyor.
TEK SERİ İÇİN…
Çocuk hastalıkları Doktoru Murat Kandemir, direkt tedavi edici etkisi olmayan bu ilacın 1985 yılından bu yana soğuk algınlığı semptomlarının giderilmesinde kullanıldığını belirtti. İlacın üretici firması GlaxoSmithKline ise uzun yıllardır bu ilaçla tedaviden yarar görmüş hastalar ve bu ilacı medikal tedavide gerekli gören hekimler açısından kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi gerektiğini ifade etti. Firma, geri çekme işleminin bütün Actifed’ler için değil, içinde yabancı madde görülen tek bir seri için uygulandığını açıkladı.

Sabah

Etiketler:actifed pediatrik şurup actifed ne için kullanılır aktifet şurup actifed surup ne icin actifed şurup ne işe yarar actifed şurup ne için kullanılır actifed şurup kullananlar actifet şurup actifed ne işe yarar actifed şurup kullanımı actifed ne şurubudur actifed şurup neye yarar actifed ne şurubu actifed şurup niçin kullanılır aktifed ne için kulanılır actifed şurup çocuklar için actifed öksürük şurubu çocuklarda kullanımı çocuklarda actifed actifed şurubu cocuk surubu actıfet
İçindeki Yabancı: İçindeki Yabancı 2007 ABD-Avustralya ortak yapımı filmdir. Özgün adı The Brave One dır. Senaryosunu Roderick Taylor ve Bruce A.
İçinde Aşk Var: İçinde Aşk Var, Işın Karaca'nın ikinci solo albümü. 19 Aralık 2004'te piyasaya çıktı. 1 tane de kendi bestesisin bulunduğu albümde Sezen Aksu, Aysel Gürel, Suat Suna, Ümit Sayın gibi isimlerin beste ve sözleri bulunmaktadır.
Drizzt Do'Urden: Drizzt Do'Urden Unutulmuş Diyarlar (Forgotten Realms) kurulumunda yer alan hayali bir kahramandır. Irkı olan drow'ların şeytan ve kötülük dolu adetlerini reddederek Karanlıkaltı'ndan (Underdark) ayrılmış ve yeryüzünde yaşamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir