Adetliyken Hamile Olunurmu

adet bunu cinsel cinsellik gebelik kalma kes kirli mikrop mu nadir olsa rahmi yani yeni Adetliyken Hamile Olunurmu Adetlıyken Hamile Olunurmu adetliyken hamile kalınır mı adetliyken hamile olu..Adetliyken Cinsel İlişkiye Girilirmi Hamile Kalınırmı

Adetliyken Cinsel İlişkiye Girilirmi Hamile Kalınırmı
Adetliyken Cinsel İlişkiye girmek – Adetliyken Cinsel İlişki yapılır mı – Adetliyken Cinsel İlişki olurmu

Dinimizce, adetliyken cinsel ilişkiye girmek tasvip edilmiyor. Fakat bu sadece dinimizce geçerli değil, sağlık açısından da adetliyken cinsel ilişkiye girmemek gerekir.
Adet kanaması sırasında cinsel ilişki kurulur mu gebe kalınır mı?
Bunun cevabı için adet kanamasının ne olduğunu bilmek gerekir.Adet kanaması kadın rahmi içindeki bir dokunun kanayarak dökülmesidir.Bu doku gebelik sırasında bebeğin yapıştığı ve beslenmesi için gerekli koşulları sağlayan özel bir yapıdır.İşte bu doku gebelik oluşmadığı her ay bir dahaki yumurtlamaya yeniden hazırlanması için üstteki tabakasını kanayarak doker ve alttan yeni doku oluşmaya başlar.

Adet kanamasına ait gerçek dışı uydurmalar;Vücuttaki kirli kan atılması gibi, zehirli olduğu,vücuttan atılmasa kişiyi zehirlediği, pis olduğu ,bu sırada ilişki kurulursa kısır olunacağı gibi bu şeyler tamamen yanlıştır.

Adet sırasındayken seks yapılıp yapılamayacağın cevabı ise koşullara ve kişilere ,vede kişilerin inançlarına göre farklılık gösterir.

Adet sırasında yani kadının menturasyonu sırasında eğer prezervatifsiz cinsel ilişki kurulursa kadın veya erkeğin mikrop kapma şansı olabilir.Çok nadir de olsa adet kanaması sırasında gebe kalma olasılığı da mevcuttur,bunu da göz ardı etmemek gerekir.
Bir çok kadın adetliyken kendilerini itici bulurlar, ve de erkeklerin bu hallerinden rahatsız olabileceklerini düşünürler,oysaki bazı rahatsız olan bunu itici bulan erkekler olduğu gibi ,bundan rahatsız olmayan, kadını adet döneminde de arzulayan ve bu sırada cinsel ilişki kurmak isteyen, cinsel ilişki kuran ve de bundan zevk alan bir çok erkekte mevcuttur.

Müslümanlıkta kadın adetliyken cinsellik kesinlikle yasaklanmıştır.(Bakara Suresi)

Adet Kanaması Sırasında Cinsel İlişki Yaşanır Mı? Gebe Kalınır Mı?

Öncelikle adet kanamasının ne olduğunu bilmek gerekir. Adet kanaması kadın rahmi içindeki bir dokunun kanayarak dökülmesidir. Bu doku hamilelik sırasında bebeğin yapıştığı ve beslenmesi için gerekli koşulları sağlayan özel bir yapıdır. İşte bu doku gebelik oluşmadığı her ay bir dahaki yumurtlamaya yeniden hazırlanması için üstteki tabakasını kanayarak döker ve alttan yeni doku oluşmaya başlar. Vücuttaki kirli kan atılması, zehirli olduğu, vücuttan atılmazsa kişiyi zehirleyebileceği, pis olduğu, bu sırada ilişki kurulursa kısır olunacağı gibi şeyler tamamen yanlış, gerçek dışı uydurmalardır.
Adet sırasındayken cinsel ilişki yapılıp yapılmayacağının cevabı ise koşullara ve kişilere ve de kişilerin inançlarına göre farklılık gösterir.
Adet sırasında yani kadının menturasyonu sırasında prezervatif ile cinsel birleşme ne kadın için ne de erkek için tıbbi olarak bir sakınca yoktur, erkek bedensel bir zarar görmez. Eğer prezervatifsiz cinsel ilişki kurulursa kadın veya erkeğin mikrop kapma şansı olabilir. Çok nadir de olsa adet kanaması sırasında gebe kalma olasılığı da mevcuttur, bunu da göz ardı etmemek gerekir.
Birçok kadın adetliyken kendisini pis ve itici bulur ve de erkeklerin bu hallerinden rahatsız olabileceklerini düşünürler, oysaki bazı rahatsız olan bunu itici bulan erkekler olduğu gibi bundan rahatsız olmayan, kadını adet döneminde de arzulayan ve bu sırada cinsel ilişki kurmak isteyen, cinsel ilişki kuran ve de bundan zevk alan birçok erkekte mevcuttur.
Adet dönemi, doğanın kadınlara verdiği üstün yetenek olan gebelik ve doğum olayının bir parçasıdır. Pis değil, doğal ve de gerekli bir süreçtir. Siz kendinizi pis zannederseniz karşınızdaki insanda size pismişiniz gibi davranır. Kendinize ve size verilen bu üstün olaya saygı duyun, sizler üreticisiniz…
Adet sırasında, kadınların birçoğunda adet döneminde cinsel istek artışı görülür, kimileri bunu yaşarken, kimilerde bunu baskılar. Bazı kadınlar adet döneminde cinsellik yaşamanın bu dönemdeki gerilimlerini azalttığını veya yok ettiğini, bazıları ise aynı zamanda adet sancılarını hafiflettiğini veya yok ettiğini söylemektedir.
Cinsellik kişilerin bedensel ve de beyinsel özgürlükleridir. Bu yüzden kendisi için istediği bir şeyi eğer tıbben yasaklanmamışsa koşullarına, inançlarına ve de ahlaki değerlerine göre yaşayıp yaşamayacağına kendisi karar verir. Tıbben bir zararı prezervatif kullanmak kaydı ile yoktur, bu yüzden karar vermek size kalmıştır.
Adet Kanamasının Kişilerin Sağlığındaki Etkileri, Dikkat Edilecek Hususlar
Cinsel ilişki sırasında kan birikmesiyle, adet kanaması da kuvvetlenir. Bu olağanüstü birikme, geçici bile olsa, karın ve kalçalarda ağrılar oluşturabilir. Bu ağrılar kanamadan önce başlayabilir, gitgide artabilir ve kanama sırasında kuvvetlenebilir. Örneğin gizli kalmış bir kronik bel soğukluğu, adet kanaması sırasında aktif duruma gelebilir. Öte yandan adet kanaması sırasında mikroplar vücuda girebilir. Normal olarak vajina içindeki zararlı mikroplarla savaşan Doederlein bakterileri, adet kanaması sırasında etkisizdir. Kanla dolu organlar daha kolay yaralanabildikleri için, cinsel ilişki tehlikeli olabilir.

  • Adet kanaması sırasında cinsel ilişkide bulunmayı isteyen çift, olası tehlikeleri çok iyi bilmeli ve bunları birlikte önlemeye çalışmalıdır. Özellikle rahme kuvvetli çarpmayı oluşturacak hareketler, bilhassa kanamadan önce yapılmamalıdır. Tersi durumda bunlar kanamayı zamanından önce getirir, kanama normalden daha kuvvetli olur ve kadın karnının alt kısımlarında ve kalçalarında ağrılar duyar.
  • Eğer kanama çok kuvvetliyse, cinsel ilişkiden kaçınmak önerilir; yoksa arkadan veya yandan bir pozisyon seçilmelidir. Bu pozisyonlarda penis çok derinlere ulaşamaz, her türlü ateşli hareket olanaksızlaşır.
  • Her iki eş, önceden cinsel organlarını, bunların çevresini ve ellerini sıcak suyla yıkamalıdır. Böylelikle mikrop kapma olasılığını azaltırlar. Prezervatife güvenmek yanlıştır, bu her ne kadar erkeği korursa da, dikkatle yıkanmış parmaklardan daha temiz olduğuna dair bir garanti yoktur; ayrıca vajinada kuvvetli sürtünme oluşturur ve iltihaplanmaları doğurabilir.
  • Cinsel organların uyarılmasında, adet kanaması sırasında, dış kısımlara bağlı kalınmalıdır. Parmaklar hiç bir şekilde vajinaya sokulmamalıdır.
  • Adet süresinin sonlarına doğru, kanama bir süre için durduğunda, cinsel ilişkide bulunabilinir. Fakat o zaman da şiddetli hareketlere izin veren pozisyonlardan kaçınılmalıdır.
  • Yukarıdaki önlemlere, kanamaların azaldığı, adet süresinin son yarısında da uyulmalıdır.
  • Kalçalarında veya karnında sancılanma ya da iç organlarında (Adnexe veya rahimdeki iltihaplar gibi) hastalık olan kadınlar, cinsel ilişkiden kaçınmalıdır.
Etiketler:adetliyken hamile kalınır mı adetliyken hamile olunurmu adetlıyken hamile olunurmu hastayken hamile olunurmu adetliyken ilişkiye girmek hamile bırakır mı adetliyken hamile kalınırmı kadın adetliyken hamile kalırmı hastayken hamile kalınır mı adet döneminde ilişkiye girmek hamile bırakır mı adetliyken hamile kalinirmi adetliyken hamile olurmu adetken hamile kalınırmı adetken ilişkiye girmek hamile bırakır mı adetliyken gebe kalınırmı regliyken ilişkiye girmek hamile bırakır mı adetken hamile kalınır mı kadın adetliyken hamile kalınırmı adetliyken ilişkiye girince hamile kalınırmı adetliyken cinsel ilişkide hamile kalınırmı cinsel ilişkiye girmeden hamile kalınır mı
Gebelik: Gebelik veya hamilelik, erkekten gelen sperm ile kadının yumurtalıklarından atılmış olan yumurtanın döllenmesinden doğuma kadar geçen 40 haftalık (280 gün) döneme verilen isimdir.
Hamile Fotoğrafçılığı: Hamile Fotoğrafçılığı, gebeliğin son dönemini gösteren görece olarak yeni fotoğrafçılık dalıdır. Portre Fotoğrafçılığının bir alt kategorisidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir