Ağ Parolası Nedir

Sponsorlu Bağlantılar
control panel home group ilk koruma microsoft microsoft windows pencere Ağ Parolası Nedir Ağ Parolasını Girin ağ parolası ağ parolası nedir ağ parolasını girin ..Windows 7 De Ağ Parolası İşlemleri Nasıl Yapılır?

Ağ Parolası Nasıl Eklenir? – Ağ Parolası Nasıl Değiştirilir? – Ağ Parolası Nasıl Kaldırılır?

Paylaşımlara parola koyma işlemi bazı kullanıcıların hoşuna gitmeyebilir. Eğer Windows 7 kullanıyorsanız ve paylaşımlarınız üzerinden parola/şifreyi kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.
1. İlk olarak aşağıdaki adımları izleyerek Ev Grubu (Home group) özelliklerini açıyoruz.
Başlat Menüsü (Start Menu) -> Denetim Masası (Control Panel) -> Ev Grubu (Home Group)

2. Açılan pencere üzerinden Gelişmiş Paylaşım Ayarlarını Değiştir (Change Advanced Sharing Settings) seçeneğine giriyoruz.

3. Son olarak açılan özellikler içerisinden Ev veya İş (Home or Work) sekmesine tıklıyoruz ve aşağıya doğru iniyoruz. Seçenekler arasından Parola Korumalı Paylaşım (Password Protected Sharing) başlığının altındaki Parola Korumalı Paylaşımı Kapat (Turn off Password Protected Sharing) seçeneğini işaretleyerek Ayarları Kaydet‘e basıyoruz.

NOT : Yukarıdaki işlemleri 3. adımda bahsettiğimiz Ev veya İş (Home or Work) sekmesinin altında bulunan Ortak (Public) sekmesi altında da yapmanız gerekebilir.

Windows 7 De Ağ Şifreleme Nasıl Yapılır? – Windows 7 De Ağımı Şifreleyebilirmiyim?

Ağ Paylaşımını Şifreleme Nasıl Yapılır? – Ağ Paylaşımını Koruma Nasıl Yapılır?

Microsoft Windows 7 ile birlikte gelen yeniliklerden bir başkası da, yapılandırmış olduğunuz ağ ortamında oluşturacağınız paylaşımlara Parola/Şifre belirleyebilmeniz. Böylece ağ üzerindeki diğer kullanıcılar dosyalarınıza erişmek istediğinde belirlemiş olduğunuz parolayı girmezse verilerinize erişemeyecektir. Bu da sunucu olmayan ağ ortamlarında güvenliği bir kat daha arttıracak bir ektendir.
Windows 7 üzerinde paylaşımlarınıza Parola/Şifre eklemek ve paylaşımlarınızı yapılandırmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır;
1. Öncelikle Başlat Menüsü (Start Menu) –> Denetim Masası (Control Panel) adımlarını izliyoruz ve Home Group seçeneğine tıklayarak özelliklerimizi görüntülüyoruz.

2. Açılan pencere üzerinden Şimdi Oluştur (Create Now) butonuna tıklıyoruz ve karşımıza gelen seçenekler içerisinden ağ üzerinde paylaşmak istediğimiz klasörleri seçiyoruz.

3. Dosya paylaşım işlemleri sonrasında karşımıza gelen pencerede ağ paylaşım parolamızı göreceğiz. Bu parolayı bir yere not almakta fayda var, aksi taktirde kullanıcılar paylaşımlarınıza girmeye çalıştığında sorun yaşayacaklardır.

Ağ Şifresini Kırmak

bulunan ağ bağlantısının şifresinin kırılması gibi bir durum olabilir mi?
olursa nasıldır?

Etiketler:ağ parolası ağ parolası nedir ağ parolasını girin windows 7 ağ parolası windows 7 ağ parolası kaldırma ağ parolası girin windows 7 ağ şifresi ağ parolası nasıl kaldırılır win7 ağ parolası ağ parolasını kaldırma win 7 ağ parolası win 7 ağ parolası kaldırma win 7 ağ şifresi windows güvenliği ağ parolası windows 7 ağ şifresi kaldırma ağ parolası kaldırma win7 ağ parolası kaldırma ağ parolasını girin windows 7 windows 7 ağ parolası girin windows 7 ağ şifresi değiştirme

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir