Ahmet Kaya Hani Benim Gençliğim Notaları

Sponsorlu Bağlantılar
ahmet kaya benim bir hani kiraz kurtlar nerde Ahmet Kaya Hani Benim Gençliğim Notaları Hani Benim Gençliğim Nota ahmet kaya kiraz ağacı ahmet kaya hani benim gençl..Ahmet Kaya – Hani Benim Gençliğim Nerde

hani benim gençliğim nerde
bilyelerim topacım
kiraz ağacında yırtılan gömleğimi
çaldılar çocukluğumu habersiz
penceresiz kaldım anne
uçurtmam tellere takıldı
penceresiz kaldım anne
uçurtmam tel örgülere takıldı
hani benim gençliğim nerde
ne varsa bu gençliği yakan
ekmek gibi aşk gibi
ne varsa güzellikten yana
bölüştüm büyümüştüm
bu ne yaman celişki anne
kurtlar sofrasına düştüm
hani benim gençliğim nerde
hani benim sevincim nerde
akvaryumum kanaryam
üstüne titrediğim kaktüs çiçeği
aldılar kitaplarımı sorgusuz
duvarlar konuşmuyor anne
açık kalmıyor hiç bir kapı
hani benim gençliğim nerde
yağmurları biriktir anne
çağ yangınında tutuştum
hani benim gençliğim nerde

Hani Benim Gençliğim Nerde..

HANİ BENİM GENÇLİĞİM NERDE..

Hani benim gençliğim nerde

Bilyelerim topacım

Kiraz ağacı altında yırtılan gömleğim

Çaldılar çocukluğumu habersiz.

Penceresiz kaldım anne

Uçurtmam tellere takıldı

Hani benim geçnliğim nerde.

Ne varsa bu gençliği yakan

Ekmek gibi aşk gibi

Ne varsa güzellikten yana

Bölüştüm büyümüştüm.

Bu ne yaman çelişki anne

Kurtlar sofrasına düştüm

Hani benim gençliğim nerde.

Hani benim sevincim nerde

Akvaryumum kanaryam

Etiketler:ahmet kaya kiraz ağacı ahmet kaya hani benim gençliğim notaları hani benim gençliğim nota ahmet kaya hani benim gençliğim nota hani benim gencligim nota hani benim gençliğim notaları hani benim gençliğim nerde tubidy ahmet kaya caldilar gencligimi penceresiz kaldım anne notaları ahmet kaya penceresiz kaldım anne notaları gençliğim nerde hani benim gençliğim nerde notaları gencligimi caldilar ahmet kaya ahmet kayakiraz ağacında ay benim canım nerde sözleri ahmet kaya kiraz ağacı sozleri nerde gençliğim ahmet kaya penceresiz kaldım anne tab penceresiz kaldım anne tab ahmet kaya kiraz ağancı dinle
Ahmet Necdet Sezer: Ahmet Necdet Sezer (d. 13 Eylül 1941, Afyonkarahisar), hukukçu ve devlet adamı. Türkiye Cumhuriyeti'nin onbeşinci Anayasa Mahkemesi başkanı ve onuncu Cumhurbaşkanıdır.
Ahmet Kaya: Ahmet Kaya (28 Ekim 1957, Malatya - 16 Kasım 2000, Paris), Türkiye'de 1980 ve 1990'larda çıkardığı albümler ve verdiği konserlerle tanınmış, anne tarafından Türk, baba tarafından Kürt kökenli şarkıcı ve besteci.
Ahmet Hamdi Tanpınar: Ahmet Hamdi Tanpınar (23 Haziran 1901; İstanbul – 24 Ocak 1962; İstanbul), çağdaş Türk romancı, öykücü ve şair.
Ahmet Mithat Efendi: Ahmet Mithat (d. 1844; Tophane, İstanbul - ö. 28 Aralık 1912, İstanbul), Türk yazar, gazeteci ve yayıncı.
Ahmet Adnan Saygun: Adnan Saygun, (Ahmed Adnan Saygun) (d. 7 Eylül 1907, İzmir – ö. 6 Ocak 1991, İstanbul). Klasik batı müziğinde yapıtlar vermiş bir Türk bağdarı, müzik eğitimcisi ve budun müzik bilimcisidir (etnomüzikolog).
Benim Afrikam: Benim Afrikam, 1985 ABD yapımı otobiyografik filmdir. Özgün adı Out of Africa olan film Mart 1987'de Türkiye'de sinemalarda gösterilmiştir.
Benim Güzel Meleğim: Benim Güzel Meleğim, yönetmenliğini George Cukor'un yaptığı, 1964 Birleşik Krallık yapımı müzikal bir filmdir.
Benim Güzel Idaho'm: Benim Güzel Idaho'm (Orijinal adı My Own Private Idaho) 1991 yapımı bir Gus Van Sant filmidir. Shakespeare'in Henry IV oyununun güncel bir uyarlaması olan bu filmde başrolleri River Phoenix ve Keanu Reeves oynamaktadır.
Benim Annem Bir Melek: Benim Annem Bir Melek, 2008-2010 yılları arasında üç sezon yayınlanmış, durum komedisi türünde bir Türk televizyon dizisidir.
Benimle Kal: Stand By Me Rob Reiner'ın yönettiği 1986 tarihli bir filmdir. Film Stephen King'in The Body romanının sinemaya uyarlamasıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir