Ahmet Maranki Değerli Taşlar

Sponsorlu Bağlantılar
ahmet maranki amber ele florit inci iyi jasper kehribar kozmik kristal kuvars mercan pirit tiroit topaz varsa yakut Ahmet Maranki Değerli Taşlar İbrahim Saraçoğlu Şifalı Taşlar ahmet maranki doğal taşlar ahmet maranki değerli t..Ahmet Maranki Ve Kozmik Taşlarla Şifa Üzerine Bir Yazı

Ahmet Maranki ve Kozmik Taşlarla Şifa Üzerine Bilgiler

Taşların Oluşumu
Taşlar; güneş, güneşin harareti ile toprağın su ile karışması sonucu oluşan çamurun “taş”laşması ile oluşur. “Taşların rengi” de güneşin etkisi dışında bulunduğu yerin ve ortamın arzdaki konumuna göre, arz dışındaki yıldızların ve bilinen gezegenlerin ışığının etkisiyle renklenir. Tedavileri edici özelliği bulunan taşların önemlilerini şöyle sıralayabiliriz:
Akik (agat), akuamarin, amazonit, amatist (mor yakut), andaluzit, apatit, aragonit, ay taşı, azurit, dioptaz, elmas, florit, granat, güneş taşı, hematit, inci, iyolit, jasper, kalsedon, kantaşı, kaplangözü, kehribar (amber), krizikol, krizopraz, kristal kuvars, dumanlı kuvars, kum taşı, labradorit, lapis lazuli, malakit, manyetit (mıknatıs), mercan, obsidyen, Oltu taşı, oniks, opal, pirit, safir, sedef, selenit, sitrin, sodalit, topaz, turkuaz, yakut, yeşim, zeberced, zirkon, zümrüt.

Taşlar nasıl bir etkiyle tedavi ediyor?
Kozmik Bilime göre rahatsızlıkların oluşum sebebi, enerji merkezi seviyesindeki bir enerjinin tıkanması ile izah edilir. Dolayısıyla her taşın bir enerji boyutu vardır ve insan vücudundaki enerji merkezleri bu taşların yaydığı minimize dalga boylarıyla korunur. Yani mesela tiroit bezlerinizde sorun varsa, buradaki hücrelerinizde bir enerji blokajı varsa, yüzüğünüzdeki turkuaz buraya uyarı yaparak enerji verir. Sonuçta da enerji akımı dolayısıyla canlanırsınız.

Hangi taşlar hangi hastalıklara iyi gelir?
Her taş her hastalığa karşı kullanılmaz. Her taşın etkili olduğu hastalık türü farklıdır. Ancak bazı hastalıklarda birden fazla taşın etkili olduğu bilinir. Ancak taşların insan sağlığındaki esas önemli yeri koruyucu hekimlik açısından ele alınmalıdır. Yani hastalıklardan korunma amaçlıdır. Taşlarla migren, baş ağrısı, yüksek ve düşük tansiyon, varis, gut, astım, soğuk algınlığına bağlı kramplar, kalp ritminde bozukluk, asabiyet, baş dönmesi ve çeşitli ruhsal rahatsızlıklar önemli derecede iyileşmektedir.
Aşağıda belirtilen uygulamalar kozmik merkezlerde ve araştırma merkezlerinde tamamen ölçülerek sonuç alınmış ve dünya literatürüne enerjili taşlar olarak geçmiştir.
– Kalp rahatsızlıkları için yeşil yakut, yeşil zümrüt ve yeşim taşı,
– Şeker hastalığı için zümrüt,
– Göz ve kulak rahatsızlıklarına karşı bakır,
– Yaralara karşı pek çok kristal doğal cam taş,
– Mide yara ve rahatsızlıklarında amber taşı, sarı sitrin ve sarı kuvars,
– Boğaz rahatsızlıklarında mavi turkuaz,
– Göz ağrılarında safir, lapis ve sodalit,
– Baş, beyin rahatsızlıklarında ve umum rahatsızlıkta amatist, mavi akik, lacivert taş ve doğal kaya kristalleri.

Vücudumuzda bulunan çakra noktaları taşlarımızı nasıl kullanacağımız hakkında bizlere bilgi verir. Çakra’nın kelime anlamı Sanskritçede “tekerlek”tir. Çakralara, tekerlek gibi döndüğü için “çakra” adı verilmiştir. Çakralar enerji bedenimizde var olan ana enerji merkezleridir ve bedenin ortası boyunca uzanan dikey bir çizgi üzerinde vücudun ön ve arkasında yer alırlar. Bu enerji merkezlerinin görevi evrensel enerjiyi alıp, bedenin kullanabileceği frekansa dönüştürmektir. Bedenimizde 7 ana çakra vardır. Çakralar aşağıdan yukarıya doğru numaralandırılır. Her çakranın belli enerjisi ve belli frekansı vardır. En düşük frekanslı olan en alttaki kök çakra, en yüksek olan tepedeki taç veya tepe çakradır. O yüzden numaralama aşağıdan yukarıya doğru yapılmıştır. Her çakraya denk gelen bir rengin enerjisi vardır. Bu renkleri kullanarak çakrada ki sorunları çözebilir ve enerji akışını düzenli hale getirebiliriz.
Nasıl mı?
Tepe Şakra: (1. Şakra)
Kafatasının üst noktasında bulunan tepe (taç) şakrasının rengi mordur. Uyumsuz çalışması halinde, uyku bozuklukları, kararsızlık, olumsuzluk, neşesizlik, kötü hafıza, aşırı sinir ve sık sık baş ağrısına sebep olur. Ametist, florit, havlit, kalsit, kristal kuvars, kyanit, opal, pirit, rutil kuvars, sugulit ve topaz tepe (kök) şakranıza uyumlu taşlardır.

Alın Şakrası: (2.Şakra- Üçüncü göz)
İki kaşın ortasında bulunan alın şakrasının rengi laciverttir. Uyumsuz çalışması halinde mutsuzluk, bunalım, depresyon, aşırı ego, maddiyatçılık, kibir, ve disiplinsizliğe sebep olur. Lapis, ayolayt, ametist, aventurin, azurit, florit, kristal kuvars, krizokol, kunzit, kyanit, labradorit, opal, pirit, rutil kuvars, safir, sodalit, sugulit ve zümrüt alın şakranızla (üçüncü göz) uyumlu taşlardır.

Boğaz Şakrası: (3. Şakra)
Boğazın ortasında bulunan boğaz şakrasının rengi, mavidir. Uyumsuz çalışması halinde, sıkılganlık, konuşamama, aşırı gereksiz konuşma, kendini bastırılmış hissetme ve kendini ifade edememe gibi durumlarla karşılaşılır. Topaz, akuamarin, amazonit, kalsit, kristal kuvars, krizokol, kyanit, labradorit, mercan, pirit, rutil kuvars, safir, sodalit, turkuaz ve turmalin boğaz şakrasıyla uyumlu taşlardır.

Kalp Şakrası: (4. Şakra)
Kalp merkezli bölgede bulunan kalp şakrasının rengi yeşildir. Uyumsuz çalışması halinde, kırılganlık, alınganlık, karamsarlık, gerilim, iç sıkıntısı, her türlü bağımlılıklar, kendini küçümseme ve değer vermeme gibi durumlarla karşılaşılır. Akik, peridot, aventurin, aytaşı, florit, garnet, jasper, kalsit, kantaşı, kristal kuvars, krizokol, krizopras, kunzit, malakit, obsidyen, pembe kuvars, pirit, rodokrozit, rodonit, rutil kuvars, turmalin, unakit, yakut, yeşim ve zümrüt kalp şakrasıyla uyumlu taşlardır.

Mide Şakrası: (5. Şakra)
Göbeğin iki parmak üstünde bulunan mide şakrasının rengi sarıdır. Uyumsuz çalışması halinde, yoğunlaşamama, konsantrasyon eksikliği, zihinsel dağınıklık, tatminsizlik, hazım sorunları, öfke, hayal kırıklığı hali ve huzursuzluğa sebep olur. Sitrin, aventurin, aytaşı, florit, jasper, kalsedon, kalsit, kaplangözü, kehribar, kristal kuvars, malakit, mercan, obsidyen, peridot, pirit, rutil kuvars, topaz, unakit, yeşim ve zümrüt mide şakrasıyla uyumlu taşlardır.

Hara Şakrası : (6. Şakra)
Göbeğin alt kısmında bulunan hara şakrasının rengi turuncudur. Uyumsuz çalışması halinde, böbrek ağrıları, prostat, cinsel soğukluk, sorunlu regl, özgüven eksikliği, suçluluk duygusu, aşırı mükemmeliyetçi ve eleştirici olma durumlarıyla karşılaşılır. Akik, aytaşı, güneştaşı, jasper, kalsedon, kalsit, kaplangözü, kehribar, kristal kuvars, mercan, pirit, rutil kuvars ve sitrin 6. şakrayla uyumlu taşlardır.

Kök Şakra: (7. Şakra)
Üreme organları bölgesinde bulunan kök şakrasının rengi kırmızıdır. Uyumsuz çalışması halinde egoistlik, dürüst olmama, sürekli endişe, her şeyin zor gelmesi, öfke, güvensizlik, zorlayıcı olma ve üstünlük taslama gibi durumlarla karşılaşılır. Garnet, akik, dumanlı kuvars, hematit, jasper, kalsit, kantaşı, kaplangözü, kristal kuvars, mercan, obsidyen, oniks, pirit, rutil kuvars, topaz, turmalin ve yakut kök şakrayla uyumlu taşlardır.

Etiketler:ahmet maranki doğal taşlar ahmet maranki değerli taşlar ibrahim saraçoğlu şifalı taşlar ahmet maranki ve değerli taşlar taşlarla yazı taşlarla şifa ahmet marankinin doğal taşlar kehribar ahmet maranki öfke yönetimi şifalı taşlar ahmet maranki kozmik taşlar burçlara göre yanında taşın resmi değerli taşlarla ilgili makaleler ahmet maranki tasların atkileri mavi kuvars maranki doğal taşlar maranki gerçek taş nasıl bilinir maranki yesil tas enerjisi ahmet maranki sakra taşları ahmet maranki kristal kuvars ahmet maranki kıymetli taşlar kaplan gözü manye tit taşı maranki fransa kozmik taş merkezi
Ahmet Necdet Sezer: Ahmet Necdet Sezer (d. 13 Eylül 1941, Afyonkarahisar), hukukçu ve devlet adamı. Türkiye Cumhuriyeti'nin onbeşinci Anayasa Mahkemesi başkanı ve onuncu Cumhurbaşkanıdır.
Ahmet Kaya: Ahmet Kaya (28 Ekim 1957, Malatya - 16 Kasım 2000, Paris), Türkiye'de 1980 ve 1990'larda çıkardığı albümler ve verdiği konserlerle tanınmış, anne tarafından Türk, baba tarafından Kürt kökenli şarkıcı ve besteci.
Ahmet Hamdi Tanpınar: Ahmet Hamdi Tanpınar (23 Haziran 1901; İstanbul – 24 Ocak 1962; İstanbul), çağdaş Türk romancı, öykücü ve şair.
Ahmet Adnan Saygun: Adnan Saygun, (Ahmed Adnan Saygun) (d. 7 Eylül 1907, İzmir – ö. 6 Ocak 1991, İstanbul). Klasik batı müziğinde yapıtlar vermiş bir Türk bağdarı, müzik eğitimcisi ve budun müzik bilimcisidir (etnomüzikolog).
Ahmet Mithat Efendi: Ahmet Mithat (d. 1844; Tophane, İstanbul - ö. 28 Aralık 1912, İstanbul), Türk yazar, gazeteci ve yayıncı.
Değerli taş: Değerli taş; mücevher yapımında ve bazen de sanayide kullanılan, nispeten az bulunduğu için maddi değeri yüksek mineral.
Değerlik elektron: Değerlik elektron (ya da Valans elektron), bir atomun en dış kabuğunda (valans yörüngesi) bulunan elektronlara verilen isimdir.
Değerlik: Değerlik, değerlik sayısı olarak da bilinir, bir elementin atomlarının oluşturabildiği kimyasal bağların sayısına denir.
Kıymetli metal: Yüksek ekonomik değere sahip nadir rastlanan metalik kimyasal elementlere kıymetli metal adı verilir. Kimyasal olarak kıymetli metaller diğer elementlerden daha az reaktivite özelliğine sahip olup, parlaklığı (luster/lustre) ve erime noktaları daha yüksektir.
Değerli, Dargeçit: Değerli, Mardin ilinin Dargeçit ilçesine bağlı bir köydür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir