Ahmet Özhan Ramazan İlahileri

Sponsorlu Bağlantılar
ahmet akustik diller ezan geldi hac ilk mahur mu mubarek müjde nda organizasyon ortak ramazan saldi tasavvuf uzun yeni zaman Ahmet Özhan Ramazan İlahileri Ramazanla İlgili İlahiler Dinle ramazan ile ilgili ilahiler dinle ahmet özhan rama..Ahmet Özhan – Ramazan İlahileri

Billur sesiyle yürek telini titreten sanatçı Ahmet Özhan, Ihlamur Kasrı'nda yeni çıkardığı “Ramazan İlahileri” isimli albümünü tanıttı. Sanatçı Ramazan ayı boyunca Türkiye'nin dört bir tarafında olacağını söyledi.

Ahmet Özhan, uzun zaman sonra sevenlerinin karşısına bir tasavvuf müziği albümüyle yeniden çıktı.

“Ramazan İlahileri” isimli albüm, Ramazan Ayı ile ilgili bilinen ve yeni bestelenen ilahilerden oluşuyor.

Akustik Müzik ve İstanbul Organizasyon'un ortak yapımıyla müzik marketlerde yerini alan “Ramazan İlahileri”, aynı zamanda 5 albümden oluşacak. Albüm, “Meşk” isimli Tasavvuf Müziği Projesi'nin ilk albümü oluyor.

Önemli dini ay ve günlerle ilgili albümlerden oluşan “Meşk” beşlisinde, Ramazan İlahileri'nden sonra ise “Hac İlahileri”, “Ehll-i Beyt İlahileri”, “Peygamberimiz'e İlahiler” ve “Tevhid İlahileri” isimli albümler müzikseverlere sunulacak.

Albümde Bulunan İlahiler

01 – Ney Taksimi-Ezan
02 – Tevbe Edelim
03 – Nur İle Doldu
04 – Mubarek Ramazan Geldi
05 – Saladir Mu'mine Gelsin
06 – Savmu Selatla Sad Oldu Diller
07 – Mu'minlerin Bayramidir
08 – Feyiz Dolu Demlerin
09 – Saye Saldi Ehl-i İman Ustune
10 – Mujde Mu'minler Size
11 – Donandi Her Yer Kandiller ile Mahur Sugul
12 – Sure-i Kadr'de
13 – Elveda
14 – Bayram Edelim
15 – N'oldu Bu Gonlum

Etiketler:ramazan ile ilgili ilahiler dinle ahmet özhan ramazan ilahileri ramazanla ilgili ilahiler dinle ramazan ayı ile ilgili ilahiler dinle ramazan ile ilgili ilahiler sözleri ramazan ilgili güzel ilahiler oruçla ilgili ilahiler dinle ramazanla ilgili ilahiler ramazan ve oruçla ilgili ilahiler sözleri ramazanla ilgili en güzel ilahiler sözleri ramazanla ilgili ilahi dinle ramazanla ilgili ilahiler sözleri ramazan ile ilgili ilahi dinle ahmet özhan meşk
Ahmet Necdet Sezer: Ahmet Necdet Sezer (d. 13 Eylül 1941, Afyonkarahisar), hukukçu ve devlet adamı. Türkiye Cumhuriyeti'nin onbeşinci Anayasa Mahkemesi başkanı ve onuncu Cumhurbaşkanıdır.
Ahmet Kaya: Ahmet Kaya (28 Ekim 1957, Malatya - 16 Kasım 2000, Paris), Türkiye'de 1980 ve 1990'larda çıkardığı albümler ve verdiği konserlerle tanınmış, anne tarafından Türk, baba tarafından Kürt kökenli şarkıcı ve besteci.
Ahmet Hamdi Tanpınar: Ahmet Hamdi Tanpınar (23 Haziran 1901; İstanbul – 24 Ocak 1962; İstanbul), çağdaş Türk romancı, öykücü ve şair.
Ahmet Mithat Efendi: Ahmet Mithat (d. 1844; Tophane, İstanbul - ö. 28 Aralık 1912, İstanbul), Türk yazar, gazeteci ve yayıncı.
Ahmet Adnan Saygun: Adnan Saygun, (Ahmed Adnan Saygun) (d. 7 Eylül 1907, İzmir – ö. 6 Ocak 1991, İstanbul). Klasik batı müziğinde yapıtlar vermiş bir Türk bağdarı, müzik eğitimcisi ve budun müzik bilimcisidir (etnomüzikolog).
Özhan Canaydın: Özhan Canaydın (d. 23 Ocak 1943, Bursa – ö. 22 Mart 2010, Bursa) Galatasaray Spor Kulübü eski başkanı, eski basketbolcu, iş adamı.
Özhan Eren: Özhan Eren (d. 8 Mart 1959, İstanbul), Türk Müziği sanatçısı ve yönetmen.
Özhan Keskinkale: Hakan Ateş (d. 6 Şubat 1986, Akhisar, Manisa), Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Konya Şekerspor'da oynamaktadır.
Özhan Hakan: Şair Özhan Hakan. 1976 yılında Van'ın Gevaş ilçesine bağlı [http://www.arpet.arsivi.com Yanıkçay] köyünde dünyaya geldi.
Ramazanoğulları Beyliği: Ramazanoğulları Beyliği, Misis ve Adana yöresinde kurulmuş bir Anadolu beyliğidir. 1352 yılında kurulan beylik 1608 yılında tam anlamıyla Osmanlı Devleti hakimiyetine girmiştir.
Ramazan Bayramı: Ramazan Bayramı (Arapça: عيد الفطر Ayd-ül Fitr, Farsça: عید فطر), İslam aleminde, oruç tutma ayı olan Ramazan'ın ardından üç gün boyunca kutlanan dini bir bayram.
Ramazan Şahin: Ramazan Şahin (d. 8 Temmuz 1983, Dağıstan), serbest stilde Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonu, Çeçen asıllı Türk millî güreşçidir.
Ramazan Sal: Ramazan Sal (d. 27 Haziran 1985, Samsun), Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Şanlıurfaspor'da oynamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir