Akdenizde Çıkan Balık Türleri

Sponsorlu BağlantılarBu makalede Akdenizde Çıkan Balık Türleri ve Türkiyede Yaşayan Balık Türleri hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Akdenizde Bulunan Balık Türleri ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.

xyzdelinetcilerresmixyz

Akdenizde Bulunan Balık Türleri

Akdenizde Bulunan Balık Türleri

Name:	akdenizde-bulunan-balik-turleri.png <br />
Views:	345 <br />
Size:	67,0 KB (Kilobyte) <br />
ID:	31803

linkz_publisher_id = 12369;
linkz_scope = [‘linkzarea01′];

Etiketler:akdenizde çıkan balık türleri türkiyede yaşayan balık türleri
Balıkesir: Balıkesir, Balıkesir ilinin merkez ilçesi ve ile ismini veren şehirdir. Balıkesir tarımsal ekonomi merkezi olup oldukça işlek yolların kavşağına bulunan bir ulaşım merkezidir.
Balıkesir (il): Balıkesir ili, Türkiye Cumhuriyeti'nin Marmara Bölgesi'nin Güney Marmara Bölümü'nde, topraklarının bir kısmı ise Ege Bölgesi'nde yer alan, hem Marmara hem de Ege Denizi'ne kıyısı bulunan bir ildir.
Balıkçılık: Balıkçılık, denizlerde, göllerde ve akarsularda balıkların ve diğer deniz canlılarının çeşitli yöntemlerle avlanması.
Balıkçılgiller: Balıkçılgiller (Ardeidae), pelikanlar takımına ait, tatlısu ya da tuzlusu kıyılarında yaşayan uzun bacaklı kuşları kapsayan bir familya.
Türlerin Kökeni: Türlerin Kökeni, İngiliz doğa tarihçisi Charles Darwin'in 24 Kasım 1859'da yayınlanan kitabı. Orijinal adı, “Doğal Seçilim Yoluyla Türlerin Kökeni ya da Hayat Kavgasında Avantajlı Irkların Korunumu Üzerine" idi ve 1872'de "Türlerin Kökeni" olarak değiştirildi.
Türlerin Yaşam Planı: Türlerin Yaşam Planı (Species Survival Plan veya SSP), 1981'de Amerikan Hayvanatbahçeleri ve Akvaryumlar Derneği tarafından hayvanat bahçelerinde ve akvaryumlarda çoğunlukla doğal yaşam ortamlarında yaşamları tehlike altında veya soyu tükenmek üzere olan türlerden alınmış canlıların hayatlarını devam ettirmelerini kolaylaştırmaya yönelik olarak geliştirilen bir programdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir