Alçak Basınç Alanlarının Özellikleri

Sponsorlu BağlantılarBu makalede Alçak Basınç Alanlarının Özellikleri ve Alçak Basınç Alanlarının Özellikleri Nelerdir? hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Alçak Basınç Alanlarının Özellikleri ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.


Alçak Basınç Alanlarının Özellikleri

Alçak Basınç Alanlarının Özellikleri

  • Yükselici hava hareketi vardır. Yükselen hava soğur ve yağış bırakır.
  • Hava hareketi çevreden merkeze doğrudur.
  • Hava genellikle kapalıdır. Bu sebeple kışın böyle gecelerde yerin ısı kaybı azdır. Hava ılık olur.
  • Termik A.B alanı sıcak, Dinamik A.B alanı soğuktur.

Alçak Basınç Alanlarının Özellikleri
linkz_publisher_id = 12369;
linkz_scope = [‘linkzarea01′];

Etiketler:Alçak Basınç Alanlarının Özellikleri Alçak Basınç Alanlarının Özellikleri Nelerdir?
Felemenk: Felemenk (Osmanlıca فلمنك Orta Felemenkçe ve Yüksek Almanca: Vlaming), Kuzeybatı Avrupa'da Ren Irmağı deltası çevresindeki "Çukur Ülkeler" (Alçak Ülkeler, Aşağı Ülkeler) de yer alan şimdiki Hollanda ile Belçika'nın kurulmasına kadar varlığını sürdüren çeşitli kontluk ve dukalıklar ve sonra doğan devlete 1830 yıllarına kadar verilmiş olan addır.
Alçak Dünya yörüngesi: Alçak Dünya yörüngesi (ADY), genellikle Dünya yüzeyinden yukarıya 2,000 km kadar uzanan mevkiî olarak tanımlanır.
Alçak motosiklet: Alçak motosiklet olarak bilinen bu motosikletler chopper olarak sınıflandırılırlar. Chopper motosikletler aslında cruiser motosikletlerin kişinin isteğine göre düzenlenmesi sonucu ortaya çıkan bir motosiklettir.
Alçak basınç: Alçak basınç ya da depresyon, yüzeyde atmosfer basıncının civar bölgelerden düşük olduğu bölge. Alçak basınç merkezinden uzaklaştıkça atmosfer basıncı gitgide artar.
Kabartma: Rölyef ya da kabartma, yüzey üzerine yapılan yükseltme ya da çökertmelere denir.
İrtifa: İrtifa, havacılık ve astronomide bir cisim ile referans alınan nokta arasındaki dikey mesafeyi ifade eden bir yükseklik kavramı.
Basınç giysisi: Basınç elbisesi, pilotları yüksek irtifa ve düşük irtifalarda, hatta normal basıncın olduğu yerlerde de koruyan koruyucu bir giysidir.
Basınç merkezi: Basınç merkezi, bir cisme uygulanan ancak moment oluşturmayan tüm kuvvetlerin bileşkesinin geçtiği noktaya denir.
Basınç ölçümü: Basınç ve vakum'un ölçülmesi için çok çeşitli teknikler geliştirilmiştir. Basınç ölçümü için kullanılan bu cihazlar, basınç ölçüm saati veya vakum ölçüm saati olarak adlandırılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir