Alman Vatandasiyim Türkiyede Savcilik

Sponsorlu Bağlantılar
alkol barda bornova ceza daha davet geldi giden hapis internette iyi izmir kalan kendi kurdu olay uyku veren yedi yemek Alman Vatandasiyim Türkiyede Savcilik arkadasının annesini tecevüz alman vatandasiyim t..Chat Arkadaşına Tecavüz Etti !

Almanya'da bir Türk kadın, internetten tanıştığı bir Türk'ün kendisine tecavüz ettiğini öne sürdü.
ALMANYA'da yaşayan ve bu ülke vatandaşı olan evli, üç çocuk annesi 40 yaşındaki Z.K., internette tanışıp ‘chat’ yaptığı, kendisini ‘Ömer Turan Güler’ adıyla tanıtan İzmirli 33 yaşındaki Ömer Başar'ın davetiyle geldiği kentte, içkisine uyku ilacı konulup tecavüze uğradığını, çıplak footğraflarının çekildiğini, cep telefonu ile parasının alındığını belirtip savcılığa başvurdu. Gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Ömer Başar, yargılandığı 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce 19 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı. Yargıtay da cezayı aynen onadı.

Olay geçen yıl ağustos ayında meydana geldi. Yıllar önce gittiği Almanya'da avukat A.K. ile evlenip bu ülkenin vatandaşı olan üç çocuk annesi Z.K., geçen yıl internette tanıştığı, adının Ömer Turan Güler olduğunu söyleyen bir kişiyle arkadaşlık kurdu. Z.K., kendisine güven veren bu kişiye eşiyle ve hayatıyla ilgili bazı önemli bilgileri internet ortamından aktardı. Kendi fotoğrafını da gönderdi. Z.K. chat'leştiği erkekten fotoğrafını istedi ama bu kişi göndermedi.

Z.K., geçen yıl ağustos ayında İzmir'e gelip, kendisini davet eden internet arkadaşıyla buluştu. Alsancak'ta bir barda oturup sohbet eden ve eğlenen ikili, alkol alıp yemek yedi. Tuvalete giden Z.K., döndüğünde bardakta kalan içkisini de yudumlayıp kalkmak istedi. Ömer Başar ise birbirlerini daha iyi tanımak için bir başka yerde eğlenmeyi sürdürmeyi teklif etti. Başar, ilerleyen saatlerde Z.K.'yi yanında kalacağı bir arkadaşının evine bırakmak yerine, arabasına bindirip Gaziemir İlçesi'ndeki başka bir eve götürdü. İddiaya göre, kendinden geçmiş bir halde yatarken Bornova İlçesi'ndeki bir parktaki bank üzerinde gözlerini açan Z.K. tecavüze uğradığını farketti. Çantasına bakan Z.K., cep telefonu, bir miktar para ve kredi kartlarının çalındığını gördü, ardından da kredi kartından para çekildiğini öğrendi. Bitkin bir halde ortada kalan Z.K., bir arkadaşından yardım isteyip Almanya'ya dönebildi. Aradan bir süre geçtikten sonra Z.K., telefonla genç kadını arayıp para istedi, çektiği çıplak fotoğrafları elektronik posta ile gönderip bunları internette yayınlamakla tehdit etti.

Bunun üzerine Z.K., Almanya'da savcılığa gidip bu kişi hakkında şikayetçi oldu. Alman Savcılığı da suçun Türkiye'de işlendiğini belirtip şikayetin orada yapılması gerektiğini bildirdi. Z.K., avukatı Savaş Yıldırım'a dava açması için vekalet verdi. Avukat Savaş Yıldırım da müvekilinin chat'leştiği kişinin kimlik bilgilerine internet sitesinden ulaştı. Avukat Yıldırım, bu kişinin evli bir çocuk babası 33 yaşındaki Adıyaman, Merkez Kuyucak nüfusuna kayıtlı Ömer Başar olduğunu belirleyip hakkında İzmir Cumhuriyet Savvcılığı'na şikayet dilekçesi verdi.

Avukat Savaş Yıldırım, dilekçesinde olayın tüm ayrıntılarını yazdı, sanık durumunda olan ve kendini ‘Ömer Turan Güler’ olarak tanıtan gerçek adı Ömer Başar olan kişinin müvekilinin kendisinde olmadığı anda çektiği ve internetten gönderdiği çıplak fotoğrafları ve kocasına hitaben yazdığı küfür içeren elektorink postayı da delil olarak sundu. Cumhuriyet Savcısı Nesli Tunç Emeklioğlu, sanık Başar hakkında ‘evli kadını alıkoymak, ırzına geçmek, gasp’ suçlarından 40 yıl hapis cezası istemiyle dava açtı.

‘KENDİ İSTEĞİYLE BİRLİKTE OLDUK’

İzmir 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan Ömer Başar, kadının kendi isteğiyle birlikte olduğunu ve zorla ona sahip olmadığını, para, cep telefonu ve kredi kartlarını kendisinin verdiğini söyledi. Duruşmaya katılan Z.K. ise sanığın yalan söylediğini ve kendisiyle isteği dışında ilişkiye girdiğini belirtip şikayetçi oldu. Mahkeme heyeti, Başar'ı işlediği suçlardan dolayı 19 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdı. Sanığın avukatı kararı temyiz etti. Dosyayı inceleyen Yargıtay 5'inci Ceza Dairesi, yerel mahkemenin sanık Başar'a verdiği cezayı aynen onadı.

Etiketler:arkadasının annesini tecevüz alman vatandasiyim türkiyede savcilik
Almanya: Almanya (Almanca: Deutschland, ), ya da resmî adıyla Almanya Federal Cumhuriyeti (Almanca: '; ), Orta Avrupa'da bir ülkedir.
Almanlar: Almanlar (Deutsche) Cermen halklarından olan Orta Avrupa yerlisi bir etnik gruptur. Alman kelimesinin ingilizcesi olan German kelimesi geç Orta Çağ'dan itibaren Kutsal Roma İmparatorluğu'nda Almanca konuşan nüfus için kullanılmıştır.
Almanca: Almanca (Deutsch; eskimiş Nemçece), Hint-Avrupa dillerinin Cermen dilleri koluna bağlıdır ve dünyanın yaygın elsineden biridir.
Almanya'nın eyaletleri: Almanya , Almanca'da "Länder" (Türkçe'de topraklar ya da bölgeler) olarak bilinen 16 bölgeden oluşan bir federasyondur.
Almanya'daki şehirler listesi: Almanya Şehirler listesi, Almanya'da bulunan 2068 şehrin alfabetik olarak sıralanmış bir listesidir.
Türkiye'deki enerji santralleri listesi: Katı fosil yakıtların kimyasal enerjisinin kazanlarda buhar elde etmek için kullanıldığı ve Rankine su-buhar çevrimine uygun Buhar türbinleri kullanılarak elektrik enerjisine dönüştürüldüğü elektrik santralleridir.
Türkiye'de havacılık ve uzay mühendisliği eğitimi: Havacılık ve uzay mühendisi, hava ile etkileşen her çeşit mühendislik ürünün tasarlanması ve inşaat projelerinin hazırlanması, üretilmesi, bakım ve onarım teknolojisi ve işletmesi konularında eğitim ve araştırma yapar.
Türkiye'de müzikoloji: Türkiye'de müzikoloji, Avrupa'nın doğu müziğiyle ilgilenmesine paralel olarak 1910'lardan sonra gelişmiştir.
Türkiye'de bulunan dış temsilcilikler: Bu sayfada Türkiye'de diğer ülkelerin bulundurduğu dış temsilcilikler listelenmiştir. Başkent Ankara'da 90 Büyükelçilik bulunmaktadır.
Türkiye'deki kiliseler: Türkiye'de halihazırda mevcut bulunan kiliselerin listesi:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir