Almanya Türbanlı Türkler

Sponsorlu Bağlantılar
alman ama bir biri bu frakfurt hamburg harun hikaye ilk islam dini murat nin radikal romanda Almanya Türbanlı Türkler Turbanli Turk Kizi turbanli turk kizi resimleri almanya türbanlı türk..Andi İle Türbanlı Ayşe’nin Maceraları


Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaleti, okullarda dağıtılmak üzere bir çizgi-roman hazırlattı. Gençleri İslam dini konusunda aydınlatan çizgi romanda Alman Andi ile türbanlı Ayşe’nin maceraları, Ayşe’nin radikal İslamcılara yakın abisi anlatılıyor.

Almanya’da federal hükümetin yanı sıra eyalet yönetimleri de terör tehdidiyle mücadele çabalarına hız verdi. Geçen ay saldırı hazırlığındaki bir grup radikal İslamcı’nın yakalandığı Kuzey Ren Vestfalya da bu eyaletlerden sadece biri.
Frakfurt Havalimanı’nın da aralarında bulunduğu hedefleri vurmayı planlayan zanlılar arasında bir Türk’ün yanı sıra sonradan Müslüman olan Almanlar da vardı.
Eyalet İçişleri Bakanlığı, bu gelişme üzerine radikal İslam(!) ve teröre karşı ilginç bir mücadele yöntemi seçti ve okullarda dağıtılmak üzere İslam dinini ve radikal İslam’ın tehlikelerini anlatmak için bir çizgi-roman hazırlattı.
AYŞE TÜRBANLI AMA ÖRNEK MÜSLÜMAN
Kitabın kahramanı Andi adlı bir Alman çocuk. Andi’nin kız arkadaşı ise Ayşe adında türbanlı bir Türk kızı. Andi’nin ilk serüveninde Ayşe’nin erkek kardeşi Murat’ın aşırı İslamcı çevrelere çekilmeye çalışılması hikaye ediliyor.
Aşırı dinci(!) Harun karakteri tarafından kandırılan Murat, yabancı ve Müslüman olduğu için ayrımcılığa uğradığına inandırılıyor.
Çizgi romandaki akıllı ve dindar Ayşe karakteri Alman anayasası ve demokrasisini tanıyan örnek bir Müslüman olarak gösteriliyor.
İlk olarak 17 bin adet basılıp dağıtılan 38 sayfalık kitapta laiklik, batı düşmanlığı gibi konularda açıklayıcı bilgiler de bulunuyor. Çizgi-romanı, Hamburg eyaleti de okullarda dağıtmak ıstıyor.
UZMANLARA GÖRE SIKICI VE DİDAKTİK

Uzmanlar, kitabın gençlik jargonuyla yazılmasına karşın zaman zaman fazla didaktik ve sıkıcı bir dil kullanılmasını eleştiriyor. Kitaptaki yaklaşımla kamuoyunda varolan önyargılar arasında paralellik olduğuna da dikkat çekiliyor.
Gençlerin renkli ve mükemmel olarak resmedilmiş çizgi romana ne kadar ilgi göstereceği de merak konusu. Zira Andi’nin maceraları sadece Müslüman değil Alman gençlere de yönelik.
Almanya’da ki müslümanlar henüz sözkonusu çizgi romanla ilgili herhangi bir değerlendirme yapmadı; ama Andi ve maceralarının Almanya’daki Müslümanların yaşamlarına ilişkin yeni bir tartışma başlatması kaçınılmaz.
Kaynak: NTV

Etiketler:turbanli turk kizi resimleri almanya türbanlı türkler turbanli turk kizi aysenin maceralari almanyada türbanlı kız hikaye almanyada.turbanli.kizlar türbanli almanya hikayeleri turbanli turk kizlari almanya almanya turbanlılar almanyadaki turbanlı hatunlar almanyadaki türbanlı almanya türbanlı türk türbanlı bayanlar facebookta. turk kızlar türbanlı forum türbanlı alman kızları alman hikaye turbamlı türbanlı kızların hikayesı almanyada türk kız hikaye örnek-türban türk ayşe kızın maceraları hikayesi
Almanya'nın eyaletleri: Almanya , Almanca'da "Länder" (Türkçe'de topraklar ya da bölgeler) olarak bilinen 16 bölgeden oluşan bir federasyondur.
Almanya'daki şehirler listesi: Almanya Şehirler listesi, Almanya'da bulunan 2068 şehrin alfabetik olarak sıralanmış bir listesidir.
Almanya Millî Futbol Takımı: Almanya Millî Futbol Takımı kazandıkları 3 FIFA Dünya Kupası ile Dünya'daki en başarılı millî takımlardan biridir.
Almanya Kupası: Almanya Kupası genel adı dünyada ve Almanya'da DFB-Pokal olarak bilinir.Almanya Futbol Federasyonu'nun düzenlediği bir kupadır ve bu kupayı kulüpler fazlasıyla önemser.
Türk halkları: Türk halkları, Avrasya'da geniş bir coğrafyada dağınık olarak yaşayan ve Altay dilleri ailesinin bir alt kolunu oluşturan Türk dillerinin çeşitli şive ve lehçelerini konuşan etnik Türk gruplarıdır.
Türkler Çıldırmış Olmalı: Türkler Çıldırmış Olmalı Teknesiyle dünya turuna çıkan Türkiye'nin en zengin ve ünlü Türk işadamını kaçıran Somalili korsanlara karşı Türkiye’den gönderilen özel ekibin maceralarının anlatıldığı filmin yönetmenliğini ve senaryosunu Murat Aslan'ın yazdığı ve başrollerde Peker Açıkalın ve Önder Açıkbaş'ın yeraldığı macera, komedi ve aksiyon filmi.
Türklerin kökeni: Türkiye Türklerinin kökenin tarihsel süreç ele alınarak Orta Asya'ya dayandığı kabul edilmektedir. Fakat Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi Genetik Bölümü'nün hazırladığı "Anadolu'nun genetik profili" araştırması Türkiye'de az bir kesimin köklerinin Orta Asya'ya dayandığını, Anadolu Türklerinin genetik bir havuz oluşturduğunu ortaya koymaktadır. İsviçre merkezli iGenea şirketinin yaptığı araştırma ise Türkiye'de yaşayan Türkler'in sekiz farklı etnik gruba ait genleri taşıdığını belirledi. Araştırmaya göre, Türkiye Avrupalı uluslar arasında en karmaşık genlere sahip topluluğu oluşturmaktadır. Anadolu'nun tarih boyunca istilalara ve göçlere açık olması bu durum için örnek oluşturmaktadır.
Türkler, Alanya: Türkler, Antalya ilinin Alanya ilçesine, bağlı bir beldedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir