Ampulu Kim İcat Etti

Sponsorlu BağlantılarBu makalede Ampulu Kim İcat Etti ve Ampulü İlk Kim Buldu hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Elektirik Ampulü Kim Ne Zaman Buldu? ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.


Elektirik Ampulü Kim Ne Zaman Buldu?

Name:	edison-ampulu-icat-etti.jpg <br />
Views:	12846 <br />
Size:	16,9 KB (Kilobyte) <br />
ID:	28408Elektirik Ampulü Kim Ne Zaman Buldu?

1879’da Edison bir elektrik ampulü icat etti. Kömürleştirilmiş iplikten Flamanlarla deneyler yaptıktan sonra karbonlaştırılmış kağıt flamanda karar kıldı. 1880’de evde güvenle kullanılabilecek ampuller üreterek tanesini 2,5 dolara satmaya başladı. Ancak 1878 yılında bir İngiliz bilim adamı olan Joseoh Swan da bir elektrik ampulü icat etmiştir.

Ampul camdı ve içinde kömürleştirilmiş bir flaman bulunuyordu. Swan, ampulün içindeki havayı boşlattı çünkü havasız ortamda flaman yanıp tükenmiyordu. Bu iki bilim adamı güçlerini birleştirmeye karar vererek Edison ve Swan Elektrikli Aydınlatma Şirketi’ni kurdular.

Devamı ektedir.

İndirmek İçin Tıklayın

Etiketler:ampulu ampulu kim icat etti ampulü ilk kim buldu ampulü kim buldu ampül kim buldu apulu kim icat eti bilim adamları ücretsiz elektrik buldular buldu edison elektriği ne zaman buldu elektiriği kim ne zaman buldu elektirik elektirik ampulu kim ne zaman buldu elektirik kim buldu elektrik ampulü icat kim buldu elektrik ampulü kım buldu elektrik ampulünü kim buldu ilk ampulu kim buldu ilk ampulü kim buldu ilk ampulü kim bulmuştur zaman

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir