Anadolu Ajansı Kim Tarafından Kurulmuştur ?

Sponsorlu BağlantılarBu makalede Anadolu Ajansı Kim Tarafından Kurulmuştur ? ve Anadolu Ajansı Kim Tarafından Ne Zaman Kuruldu ? hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Anadolu Ajansı Ne Zaman Kuruldu? ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.

xyzdelinetcilerresmixyz

Anadolu Ajansı Ne Zaman Kuruldu?

Anadolu Ajansı Ne Zaman Kuruldu?

Anadolu Ajansı Ne Zaman Kuruldu?
Ulusal Kurtuluş Savaşı sırasında yerel basına gösterilen ilgiyle birlikte, uluslararası boyutta haber akışı sağlamak isteyen Atatürk’ün teşvikiyle 6 Nisan 1920 tarihinde kurulan Anadolu Ajansı, devletin bütçe olanaklarından yararlanan bir kuruluştur.

Etiketler:Anadolu Ajansı Kim Tarafından Kurulmuştur ? Anadolu Ajansı Kim Tarafından Ne Zaman Kuruldu ? Anadolu Ajansı Ne Zaman Kuruldu?
Anadolu Selçuklu Devleti: Anadolu Selçuklu Devleti, Rum Selçuklu SultanlığıTürkiye Selçuklu Devleti ya da Konya Sultanlığı, (Arapça: السلاجقة الروم el-Salācika el-Rūm Farsça: سلجوقیان روم Selcūkiyân-i Rūm; Rum Selçukluları), Selçuklu Türklerinin Anadolu coğrafyasında kurmuş olduğu devlet.
Anadolu Efes SK: Anadolu Efes Spor Kulübü, İstanbul'da Anadolu Grubu'na bağlı Efes Pilsen bira markasının sponsorluğunda 1976 yılında kurulmuş spor kulübü.
Anadolu Üniversitesi: Anadolu Üniversitesi'nin temeli, 1958 yılında kurulan Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ne dayanır. 1982 yılında YÖK Kanunu ile birlikte EİTİA, Anadolu Üniversitesi'ne dönüşmüştür.
Anadolu Yakası: Anadolu Yakası ya da Asya Yakası, İstanbul'un Asya Kıtası üzerinde kalan toprakları için kullanılan tabirdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir