Anne Karnında 4 Aylık Bebek

almak ama bebek bir doktorlar hala hamilelik ilk ister kazablanka keser rabat saat silip taibi tutan uygun uzman zaman zehra Anne Karnında 4 Aylık Bebek Taslasmis Fetus taşlaşmış fetüs anne karnında 4 aylık bebek taslas..^^46 Yıl Süren Hamilelik Ve Taşlaşmış Bebek^^

46 yıl süren hamilelik

Tam 46 yıl önce hamile kaldı. O zaman doğum gerçekleşmedi. Ancak 75 yaşında doğurdu.
46 yıl önce doğurdu ama acıları yeniden başlayınca korkunç gerçekle karşılaştı. Kadının 46 yıl önce hamile kaldığı bebek içeride taş kesilmişti.
İnternet haberin haberine göre; 1955’te, Kazablanka’nın bir köyünde yaşayan Zehra Ebu Talip, ilk çocuğuna hamile kalır.
ZEHRA BEBEĞİ DOĞURMUYOR
Doğum sancıları tutan Zehra hastaneye kaldırıldı. Aradan 48 saat geçmiştir ama hala bebek doğmamıştır. Doktorlar “sezaryen şart” derler. Ancak Zehra korkmaktadır. Çünkü bir başka kadının sezaryenle doğum yaparken öldüğünü görmüştür. Doğum yapmadan hastaneden kaçar…
Zehra’nın doğum sancıları günlerce devam eder. Ama birkaç gün sonra Birkaç gün sonra bebek hareket etmeyi keser ve acı diner.
HAMİLELİĞİNİ “UNUTUYOR”!
Fas geleneklerine göre, bebek anne karnında sırf annenin onurunu korumak için uyuyabilir. Zehra da bebeğinin uykuya daldığına inanır ve hamileliği aklından silip çıkarır. 3 çocuk evlat edinir, kendisine torunlar bahşedilir.
75 YIL SONRA YENİDEN SANCILANIYOR
Aradan çok uzun zaman geçer. Zehra 75 yaşına gelmiş ve acıları yeniden başlar.
Evlatlıklarından biri bu durumdan endişelenir ve annesini hemen bir uzmana, Rabat`a götürür. Dr Taibi Quazzani karın şişkinliğinin yumurtalıktan kaynaklanan bir tümörden dolayı olduğunu düşünerek, Zehra`ya ultrason çekimini uygun görür.
KARINDAKİ BEBEK TAMAMEN KİREÇLENMİŞ
Ultrason sonucunda kendisinin de açıklayamadığı bir kütle vardır. Zehra`yı bir radyograf uzmanına havale ederek onun da fikrini almak ister. İkinci bir uzman incelemesinden sonra karın bölgesindeki kireçlenmiş kütlenin 46 yıl önce Zehra`nin hamile kaldığı bebeği olduğu anlaşılır.
Yumurtalar anne karnında anormal bir yerde (ektopik) döllenmiştir. Büyüyen cenin karın bölgesindeki plasenta`ya hayati organlarıyla tutunmuş ve bu gelişimi devam ettirmiştir.
4 SAATLİK AMELİYATLA ALINIR
Doktorlar ceninin anne karnından alınmasının ne kadar güvenli olacağı konusunda büyük bir sıkıntı yaşarlar. Cenin yaklaşık 4kg ağırlığında ve 42cm boyundadır.
Operasyon sonrasında ise ceninin tamamen taşlaştığı görülür. En şaşırtıcı olan ise ceninin kendi hayati organlarını ve karın duvarını eritip diş bölgenin sert bir cisim halini almasını sağlamasıdır.
4 saatlik başarılı bir operasyon sonrasinda cenin anne karnından çıkartılır. Ektopik hamilelikte eğer ölü cenin anne vücudu tarafından yeniden absorbe edilmeyecek kadar büyükse, cenin annenin bağışıklık sisteminden tamamen farklı bir beden halini alır.
Anne vücudu ise böyle bir durumda muhtemel enfeksiyonlardan korunmak için, cenini dokular öldüğünde ve kuruduğunda kireçli bir kılıfla kaplar. Kireç tabakası oluştuğunda, cenin yavaş yavaş taşlaşmaya doğru giderek sonunda taş bebek halini alır.

MİLLİYET’İN 06.09.2008 HABERİ

Etiketler:taşlaşmış fetüs anne karnında 4 aylık bebek taslasmis fetus anne karnında 3 aylık bebek özürlü bebekler taşlaşmış fetus anne karnında 1 aylık bebek anne karnında 9 aylık bebek anne karnında bebek 15 haftalık bebeğin ultrason görüntüleri anne karnındaki 9 aylık bebek 8 aylık bebek anne karnında bebek anne karnında ölürse nasıl anlaşılır anne karnında bebek görüntüleri anne karnında 15 haftalık bebek 15 haftalık bebek anne karnındaki bebek 4 aylık gebelik bebek ultrason görüntüleri 9 haftalık bebek ultrason görüntüsü
Bebek, Beşiktaş: Bebek, İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde, Boğaziçi'nin Avrupa yakasında semt. Rumeli Hisarı ile Arnavutköy arasında yer alan ve genelde yüksek gelirlilerin oturduğu semt, aynı adı taşıyan bir deniz koyuna da sahiptir.
Bebek (albüm): Bebek, İzel'in 23 Mayıs 2001 Çarşamba çıkan albümüdür. Albümdeki eserlerin hepsi Altan Çetin imzalıdır.
Bebek (anlam ayrımı): Bebek, insan veya hayvan yavrusudur. Şu anlamlara da gelebilir:
Bebek Camii: Bebek Camii ya da resmî adıyla Hümayûn-u Âbad Camii, Beşiktaş'ın Bebek semtinde yer alan tarihî bir camidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir