Anne Karnında Bebek Ölümü Nasıl Anlaşılır

Sponsorlu Bağlantılar
arzu bebek bebekler bir bu durum elde hayata kala ki kordon nadir olay rast terme veda ya yol zaman Anne Karnında Bebek Ölümü Nasıl Anlaşılır Anne Karnında Ölen Bebek Nasıl Anlaşılır bebeğin anne karnında öldüğü nasıl anlaşılır anne ..Anne Karnında Bebek Ölümü

Anne Karnında Bebek Ölümü

Bebek bekleyen bir anne adayı için en korkunç ve dramatik olay doğuma az bir süre kala bebeğin kaybedilmesidir. Hiç arzu edilmeyen bu durum ne yazık ki zaman zaman karşılaştığımız bir gerçektir. Her yıl sadece Amerika Birleşik Devletlerinde 26.000 ölü doğum olgusu yaşanmaktadır.

Anne karnında kaybedilen bebekler incelendiğinde çoğu zaman bu trajedik duruma yol açan herhangi bir neden saptanamaz. Nedeni saptanabilen nadir olgularda ise göbek kordonuna bağlı kayıplar kordon kazası olarak adlandırılır.

Terme kadar ulaşan gebeliklerin %25-30’nda değişik derecelerde kordon-plasenta bozuklukları bulunur. Bu bozuklukların fetusu ne derecede etkileyebileceği ise tam anlamıyla aydınlatılamamıştır.

Yapılan araştırmalarda nedeni saptanabilen ölü doğumların %15’inde olaydan kordon kazalarının sorumlu olduğu gösterilmiştir.

Kordon kazaları anne baba adayları için olduğu kadar doğum ile ilgilenen jinekologlar için de bir kabustur. Bunun en önemli nedeni kordon kazalarının büyük bir kısmının önceden tahmin edilememesi, riskli bebekleri saptayacak etkili bir yöntemin olmamasıdır. Her yıl dünyada binlerce bebek kordon kazası nedeni ile daha dünyaya gözlerini açamadan hayata veda etmekte ya da kalıcı hasarlar ile yaşamını sürdürmek zorunda kalmaktadır.

Kordon kazasına bağlı ölümleri inceleyen bir araştırmada fetal kayıpların şaşırtıcı olarak genellikle anne adaylarının uykuda olduğu dönemlere rast geldiği izlenmiştir. Bu araştırmanın sonucunda anne adayı uykudayken kan basıncında yaşanan bir düşüşün bebeğin kaybına neden olduğu ileri sürülse de daha sonraki çalışmalarda bu bulguyu destekleyecek yeterli bilimsel kanıt elde edilememiştir

Etiketler:bebeğin anne karnında öldüğü nasıl anlaşılır anne karnında bebek ölümü nasıl anlaşılır anne karnında ölen bebek nasıl anlaşılır anne karnındaki bebeğin öldüğü nasıl anlaşılır anne karnında bebek ölümleri nasıl anlaşılır bebeğin karnında öldüğü nasıl anlaşılır hamilelikte bebek ölümü nasıl anlaşılır anne karnında bebek ölmesi nasıl anlaşılır anne karninda ölen bebek nasil anlaşilir 8haftalık bebek anne karnında olumu nasıl anlasılır doguma bır ay kala bebeğin karında ölmesi bebeğin anne karnında ölmesi nasıl anlaşılır anne karnında 8 haftalık bebek ölümü bebğin anne karnında ölmesi nasıl anlaşılır anne karnında 8 haftalık bebeğin ölümü anne karnında 3 aylık bebek ölümü bebeğin karında öldüğü nasıl anlaşılır 8 haftalık fetal ölüm ölüm nasıl hissedilir hamilelikte bebeğin anne karnında ölmesi nasıl anlaşılır
Bebek, Beşiktaş: Bebek, İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde, Boğaziçi'nin Avrupa yakasında semt. Rumeli Hisarı ile Arnavutköy arasında yer alan ve genelde yüksek gelirlilerin oturduğu semt, aynı adı taşıyan bir deniz koyuna da sahiptir.
Bebek (albüm): Bebek, İzel'in 23 Mayıs 2001 Çarşamba çıkan albümüdür. Albümdeki eserlerin hepsi Altan Çetin imzalıdır.
Bebek (anlam ayrımı): Bebek, insan veya hayvan yavrusudur. Şu anlamlara da gelebilir:
Bebek Camii: Bebek Camii ya da resmî adıyla Hümayûn-u Âbad Camii, Beşiktaş'ın Bebek semtinde yer alan tarihî bir camidir.
Ölümüne Kadar (film): Ölümüne Kadar, (özgün ad:Play It to the Bone) 1999 yapımlı bir macera filmi.Filmin yönetmeni ve senaristi Ron Shelton, daha önce de yönettiği bazı filmler spor içerikliydi.
Ölümüne Sevmek: Ölümüne Sevmek Lawrence Kasdan'ın yönettiği 1990 tarihli bir komedi filmidir. Filmin başrollerinde William Hurt, Kevin Kline, Tracey Ullmann, River Phoenix ve Keanu Reeves oynamaktadır.
Ölümün Gölgesi Yok: Ölümün Gölgesi Yok, Adnan Binyazar'ın Can Yayınları'ndan çıkardığı romanıdır. Yazar, 34.Orhan Kemal Roman Armağanı'nı kazanan eserinde eşi Filiz Binyazar'ı Çorum Öğretmen Okulu'nda nasıl tanıdığını ve onu yıllar sonra Berlin'de amansız hastalıktan kaybedişini anlatıyor.
Ölümün Soluğu: God on Trial 2008 BBC / WGBH Boston televizyon Antony Sher, Rupert Graves ve Jack Shepherd oynadığı Frank Cottrell Boyce tarafından yazılmış bir filmdir.
Ölümü Bekleyen Kent: Ölümü Bekleyen Kent, Yıldırım Keskin'in 1996'da yayımlanan romanıdır. 1997 Orhan Kemal Roman Ödülü'nü kazanan kitap, karakışın, yoğun hava kirliliğinin, içe işleyen çamurun ve bitip tükenmek bilmeyen terörün yaşandığı bir kenti konu edinir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir