Antep Burması Tari

Sponsorlu Bağlantılar
baklava burma gr hamur kg yufka yumak Antep Burması Tari Antep Burma Tatlisi fistikli burma tarifi antep burması tari antep bur..Burma Tatlısı – Burma Tatlısı Tarifi

Burma Tatlısı – Burma Tatlısı Tarifi

Malzemeler:

1 kg. baklava unu
750 gr. Antep fıstığı
500 gr. tereyağı
35 gr. nişasta
3 kg. şeker

Hazırlanışı: Un hamur yapılıp 25 yumak halinde ayrılır, yumaklar yufka şeklinde açılır. Yufkalar tepsiye her yufka arasına fıstık serpilerek yerleştirilir. Tepside dilimlenir, üzerine yağ dökülerek fırına konur. Piştikten sonra üzerine şerbeti dökülür. Servis yapılır.

Etiketler:fistikli burma tarifi antep burması tari antep burma tatlisi gaziantep burma tatlı tarifi antep burması tatlı gaziantep antep fıstıklı burma baklava tarifi antep burma tatlisi tarifi antep burma tarifi
Gaziantep (anlam ayrımı): * Gaziantep, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan bir il.
Antep fıstığı: Antep fıstığı (Pistacia vera), sakız ağacıgiller (Anacardiaceae) familyasından yenebilen kabuklu bir meyve ve bunun ağacına verilen ad.
Antep Kuşatması: Antep Kuşatması, Kuva-yi Milliye ile Fransa arasında olan, Kuva-yi Milliye'nin 10 ay süren direnişinin ardından 9 Şubat 1921 tarihinde şehri Fransızlara terketmesiyle sonuçlanan kuşatma.
Sakız ağacıgiller: Sakız ağacıgiller (Anacardiaceae), iki çenekli çiçekli bitkilere dahil bir bitki familyası.
Antepçe: Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en büyük, Türkiye'nin ise 6. büyük kenti olan Gaziantep, nüfusu, ekonomik potansiyeli ve Büyükşehir statüsü ile bir metropol görünümündedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir