Areva Gebze

Sponsorlu Bağlantılar
arazi areva artan bin metrekarelik biri elektrik gibi ilk istihdam teknoloji tesis yeni Areva Gebze Gebze Uçak Fabrikası areva gebze iletişim areva gebze gebze uçak fabrik..Areva Gebze’de Temel Attı

Areva Gebze’de temel attı

Areva T&D’nin Gebze’deki Taşıt Araçları Yan Sanayi Organize Sanayi Bölgesi’nde kuracağı (TOSB) Dağıtım Transformatörleri Fabrikası’nın temeli önceki gün atıldı.

Elektrik iletim ve dağıtım sektöründe dünyanın önde gelen şirketinin Türkiye’deki büyüme stratejileri doğrultusunda toplam 66 milyon Euro değerinde yatırım ile toplam 600 kişinin istihdam edileceği yatırımlar yapılacak. 30 milyon Euro yatırımla kurulacak olan Dağıtım Transformatörleri Fabrikası’nın, bu yatırımların ilk adımı olduğu belirtildi. Dünyanın en büyük dağıtım transformatörü fabrikalarından biri olacak yeni tesis için Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 70 bin metrekarelik arazi satın alan Areva T&D, bu fabrikasında üretime 2009 yılında geçmeyi hedefliyor. Açılış töreninde bir konuşma yapan Areva T&D Ürün Grubu Başkanı Ghislain Lescuyer, yeni tesisin Türkiye’deki artan elektrik ekipmanları talebine cevap vereceği gibi şirketlerinin bölgesel teknoloji liderliği iddiasını güçlendirecek ve bölgedeki gelişimini destekleyecek anahtar bir yatırım olduğunu söyledi.

Etiketler:areva gebze iletişim areva gebze gebze uçak fabrikası gebze areva fabrikası gebzede uçak motor fabrikası tosb uçak fabrikası gebzede uçak fabrikası areva gebze tesisleri tel:
Gebzespor: Gebzespor, Kocaeli ilinin, Gebze ilçesinin spor kulübü.
Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü: Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü (GYTE), 3 Temmuz 1992 tarihinde kurulan, ülkemizdeki iki yüksek teknoloji enstitüsünden birisidir.
Gebze - İzmir Otoyolu Projesi: Asıl adı Gebze – Orhangazi - İzmir (İzmit Körfez Geçişi ve Bağlantı Yolları Dahil) Otoyolu Projesi olan proje İstanbul ile İzmir'i birbirine bağlamayı amaçlamaktadır.
Gebze Alaettin Kurt Stadyumu: Gebze Alaettin Kurt Stadyumu Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bulunmaktadır. Gebzespor'un iç saha maçlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir