Aside Nasıl Yapılır

Sponsorlu Bağlantılar
ceviz halde ikram mevlevi yemek Aside Nasıl Yapılır Aside Nasil Yapilir aside tatlısı nasıl yapılır aside nasıl yapılır as..Aside Tatlısı Tarifi

Malzemeler

3 yemek kaşığı yağ
500 gr un
2 su bardağı ceviz içi
5 yemek kaşığı şeker
Tarif Bilgileri
Kategori: Tatlı Tarifleri
Puanı: 2
Tarifi Yazdır

Yapılışı

Yağ bir tencerenin içinde kızartılır. Kızaran yağın içine kaşık kaşık un atılır ve karıştırılır. Un hepsi atılınca durmaksızın karıştırılmaya başlanır. Zaman ilerledikçe tatlı sarı bir renge girecektir, daha sonra kırmızılaşır, buda tatlının hazır bir hal aldığının işaretidir. Ateşten alınan tatlı çok sıcak halde iken içine şerbeti dökülür ve karıştırılır, servise sunulur.

Mevlevi Tatlısı Tarifi

Malzemeler

Tarçın
3-4 adet karanfil
1 kahve fincanı ceviz
1 kahve fincanı çekirdeksiz üzüm
Yarım kilo hurma
Hindistancevizi
2 çorba kaşığı tahin
(Dışı için) Ceviz (veya) badem
Tarif Bilgileri
Kategori: Tatlı Tarifleri
Puanı: 3
Tarifi Yazdır

Yapılışı

Mutfak robotunuzu operasyona hazır edin. Sonra, hurmaların yan tarafını kesip çekirdeklerini çıkartın. Hurmalar, ceviz ve üzümleri robottan geçirin. Daha sonra da, karanfil, tarçın ve 2 çorba kaşığı tahini de robottaki karışıma katın. Hepsini iyice harmanlayın.

Elde ettiğiniz tatlı hamurundan ufak parçalar kopararak avucunuzun içinde yuvarlayarak şekil verin. Sonra, önce hindistancevizine, daha sonra da ceviz veya bademe bulayın. Ve, ikram edin.

Etiketler:aside tatlısı nasıl yapılır aside nasıl yapılır aside nasil yapilir aside tatlısı tarifi aside tarifi aside tarifi kayseri nevşehir aside tarifi aside kayseri aside tatlısı adise baba tatlısı nevşehir aside adise baba tatlısı tarifi adisebaba tarifi asiye nasıl yapılır asidenin yapılışı asude tatlisi tarifi adise baba tarifleri asude tatlısı aside nasil yapil adise baba tatlısı nasıl yapılır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir