Asit Yağmurlarının Tarihi Eserlere Etkileri

Sponsorlu BağlantılarAsit Yağmurlarının Tarihi Eserlere Etkisi ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Bu yazı Asit Yağmurlarının Tarihi Eserlere Etkileri ve Asit Yağmurlarının Tarihi Eserlere Etkisi hakkında bilgiler içerir. Bu not umarım işinize yarar.


Asit Yağmurlarının Tarihi Eserlere Etkisi

Asit Yağmurlarının Tarihi Eserlere Etkisi

Name:	Asit-Yagmurlari.jpg <br />
Views:	447 <br />
Size:	7,8 KB (Kilobyte) <br />
ID:	30415Havadaki nitrik ve sülfürik asitlerin tarihi eserlerdeki kalkerli taşları deforme ederek, taşların kimyasal yapısının bozulmasına neden olmaktadır buda tarihi eserlerin daha erken dönemde yıpranmasına ve yok olmasına sebebiyet vermektedir

Kömür ve fueloil kullanımıyla oluşan sülfürik ve egzoz gazından oluşan nitrik asitlerde aynı etkiyi göstermektedir
linkz_publisher_id = 12369;
linkz_scope = [‘linkzarea01′];

Etiketler:Asit Yağmurlarının Tarihi Eserlere Etkileri Asit Yağmurlarının Tarihi Eserlere Etkisi
Tarihî yarımada: Tarihî yarımada ya da Suriçi; Haliç, İstanbul Boğazı ve Marmara Denizi ile çevrili olan; İstanbul şehrinin ilk kurulduğu ve geliştiği bölgeye verilen addır.
Tarihî Sinop Cezaevi: Tarihî Sinop Kapalı Cezaevi, bir dönem "Anadolu'nun Alkatrazı" tabiri ile de tanınan ve 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilen cezaevidir.
Tarihî roman: Tarihi roman veya tarihsel roman, tarihin değişik dönemindeki olayları ile ilgilidir. Konularını tarihi olaylardan ya da tarihte yaşamış kahramanlarla, onları kuşatan gerçek veya hayali kişilerin hayat ve maceralarından alan roman türüdür.
Herodot: Herodot (Halikarnassoslu Herodotus) (Yunanca: Ηροδοτος Herodotos) (MÖ 484, Halikarnas - MÖ 425), MÖ 5. yüzyılda yaşamış olan Yunanlı tarihçi ve antik yazar.
Tarihi Antep evleri: Tarihi Antep evleri, Gaziantep ilinde bulunan tarihi evlerdir. Gaziantep'te özellikle Bey Mahallesi'nde bulunan bu tarihi evler, kesme taştan yapılmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir