Aşk Acısı Çeken Kadınlar

Sponsorlu Bağlantılar
abd ama beyin bir biten daha dr jeffrey duyan duygu ilk jeffrey lorberbaum motivasyon rezonans ya yol Aşk Acısı Çeken Kadınlar Ask Acısı Ceken Hıkayeler aşk acısı ceken kadınlar için bazı hükümler aşk ac..Aşk Acısı Gibi Yok

Sevgililerinden ayrılan kadınların beynini inceleyen uzmanlara göre aşk acısı başka bir şeye benzemiyor. Acı çeken kadınlarda dikkat eksikliği gözleniyor.

ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, kadınların ilişkileri bittikten sonra yaşadıkları duygusal çöküntü, beyin işlevlerinin değişmesine yol açıyor. Ayrılıkla birlikte büyük üzüntü duyan kadınların beyinlerinin duygu, motivasyon ve dikkat bölümündeki beyin hücrelerinin hareketinin azaldığı gözlendi. Güney Carolina Üniversitesi’nden Ajif Narib, “Biten bir ilişkinin ya da çok sevilen birinin ölümünün ardından depresyona girildiğinde kötü bir ruh haline sahip olunur, motivasyon düşer ve iştah artar. Bunlar sıklıkla rastlanan belirtilerdir. Ama bu çalışmada önemli olan, ayrılıkla birlikte beyin işlevinin diğer büyük kayıpların ardından görülen değişikliklerden çok farklı olması” dedi.

YARALAR KANIYOR
Araştırma, en az altı aylık bir ilişki yaşayan ve ilişkinin ilk 16 haftasında sevgilisiyle ayrılan 18-40 yaşları arasında 11 kadın üzerinde yapıldı. Kadınların hepsinin ayrılıktan sonra yaralarını sarma konusunda problemler yaşadığı belirtildi. Araştırma sırasında, yüksek çözünürlüklü manyetik rezonans görüntüleme tekniği (MRI) kullanılarak eski erkek arkadaşlarını ya da kocalarını düşünen kadınların beyin hücrelerinin hareketleri görüntülendi.

DİKKAT AZALIYOR
Bu görüntüler daha sonra kadınların herhangi birini düşünürken beyin hareketlerinin nasıl olduğuyla karşılaştırıldı. Buna göre, ayrılıktan sonra acı çeken kadınların beyinlerinde çok ciddi bir hareketlenme oluyor. Beynin üzüntüyle ilgili bölümünde hareketlenme artarken, motivasyon, dikkat ve duyguyla ilgili bölümlerinde ise azalma görülüyor. Araştırmayı yürüten ekipten Dr. Jeffrey Lorberbaum, bu araştırmanın depresyonun nedenleriyle ilgili ipucu vereceğini de belirtti. Kadınların erkeklere göre daha fazla depresyona girdiği biliniyor. Bu nedenle de beynin depresyonla ilgili bölümünün kadınlarda daha aktif olduğu belirtiliyor.

Etiketler:aşk acısı ceken kadınlar için bazı hükümler aşk acısı çeken kadınlar ask acısı ceken hıkayeler aşk acısı ilgili hikayeler aşk acısı çeken kadın hikayesi aşk acisi çeken kadinlar acı çeken kadınların hikayeleri sikilen kadın aşk acısı çeken yazılar hikayeler aşk acısı konulu hikayeler acı çeken kadın hikayeleri ayrılık acı ceken hikayeler Aşk acısı hikayeler aşk acısı ceken bi hikaye açı çekerek sıkılen kadın aşk acısı çeken hikayeler acı çeken kadın davranışları Aşk acısi cekenler icin hikaye sikilen kadının aşk hikayesi
Kadınlar 1. Ligi: Kadınlar 1. Ligi, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından her yıl kadın futbol takımları arasında düzenlenen lig organizasyonu.
Kadınlar Voleybol Dünya Kupası: Bayanlar Voleybol Dünya Kupası, FIVB'nin düzenlediği her dört yılda bir yapılan bir turnuvadır. İlk turnuva 1973 yılında Uruguay'da düzenlenmiştir.
Avrupa Kadınlar CEV Kupası: Avrupa Bayanlar CEV Kupası (CEV Cup), CEV'e üye ülkelerin takımlarının katıldığı bir turnuvadır. İlk kez 1981 yılında düzenlenmiştir.
Kadınlar World Grand Champions Cup: Bayanlar World Grand Champions Cup, FIVB tarafından dört yılda bir düzenlenen uluslararası voleybol organizasyonudur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir