Atatürk Albümleri

Sponsorlu Bağlantılar
ali selim ankara bir gelir istanbul izmir karada sabiha weinberg yla Atatürk Albümleri Atatürk Resimleri Albüm atatürk albümü atatürk albümleri atatürk resimleri..Süper Bir Atatürk Albümü


Özel Fotoğrafçısının Vizöründen Atatürk

Özel fotoğrafçısının vizöründen Atatürk

Maçka Mezat, 10 Mayıs’ta Atatürk’ün özel fotoğrafçısı Jean Weinberg’in fotoğraflarından oluşan bir albümü satışa sunuyor. Albüm, Atatürk’ün 8 sene aradan sonra İstanbul’a gelişini ve karşılama törenlerini anlatıyor.

Maçka Mezat, 10 Mayıs Cumartesi günü düzenleyeceği İlkbahar Müzayedesi’nde çok özel bir fotoğraf albümünü satışa sunuyor. Atatürk’ün özel fotoğrafçısı Jean Weinberg’in çektiği 88 fotoğraftan oluşan albüm açık arttırmaya çıkarılacak.

ALBÜMÜN ÖYKÜSÜ
Mütareke yıllarında İstanbul’dan çıkan Atatürk, 8 sene aradan sonra tekrar İstanbul’a gelir. 1 Temmuz 1907’de, yanında yakın arkadaşları Kılıç Ali, Selim Bozok, Sabiha Gökçen ile birlikte Ankara’dan trenle İzmir’e, oradan da Ertuğrul Yatı’yla Boğaz’a gider. İstanbul halkı bu karşılamaya günler öncesinden hazırlanmıştır. Atatürk ve arkadaşlarının bulunduğu Hamidiye Zırhlısı, torpide gemileri ve top atışları eşliğinde Boğaz’a girer. Bu gezinti, saatler sürer… Adalar üzerinden Dolmabahçe’ye gelirler. Dolmabahçe’de onları kızkardeşi Makbule Hanım karşılar. Makbule Hanım sarayın kapısındadır. Günün devamında, denizde ve karada fener alayları düzenlenir. Bu müthiş bir karşılamadır. Ve Weinberg her dakikasını fotoğraflarıyla ölümsüzleştirmiştir.Etiketler:atatürk albümü atatürk albümleri atatürk resimleri albüm biratatürkalbümü en süper atatürk resimleri atatürk fotoğraf albümü
Mustafa Kemal Atatürk: Mustafa Kemal Atatürk (Nüfus kâğıdında Kamâl Atatürk) (1881, Selânik – 10 Kasım 1938, İstanbul), Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk cumhurbaşkanı olan Türk siyasetçi ve devlet adamı.
Atatürk Olimpiyat Stadyumu: İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı, olimpiyatlara hazırlık projesi kapsamında Türk atletizmine ve futboluna hizmet etmesi amacıyla yaptırılmıştır.
Atatürk Havalimanı: Atatürk Havalimanı (IATA: IST, ICAO: LTBA) veya eski adıyla Yeşilköy Havaalanı, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bulunan uluslararası havalimanı.
Atatürk Üniversitesi: Atatürk Üniversitesi, 1957 yılında Erzurum'da kurulmuş, Türkiye'nin en eski 7. üniversitesidir.Resmi gazete ile bildirilmede 6.dır.
Atatürkçülük: Atatürkçülük veya Kemalizm, kelime anlamı olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün düşüncelerinin ve görüşlerinin takipçisi olma anlamını içeren, ideolojik olarak emperyalist devletlerin fakir ve geri kalmış bir millete karşı giriştiği paylaşma hareketine tepki olarak doğan; Türk milliyetçiliğine bağlı, belirli bir sınıf desteğine dayanmayan; geri kalmış safsata ve batıl itikatlardan güç alan kurumlar yerine akla ve bilime dayanan kurumları getirmeyi amaç edinen, anti-emperyalist Mustafa Kemal Atatürk'ün ideolojisi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir