Atatürk Çanakkale Resimleri

Sponsorlu Bağlantılar
alman altay amiral bey canakkale savasi deki durum enver gelibolu ismet karargah kaynak kemal kur lim liman von sanders ohri soldan wilmer yb Atatürk Çanakkale Resimleri Atatürkün Çanakkale Resimleri atatürk çanakkale savaşı fotoğrafları atatürk çana..Çanakkale Savaşı Ve Atatürk Resimleri

Kaynak: Türkiyenin Paylaşım Platformu http://www.hossohbet.net/forum/ataturk-resimleri/13768-ataturk-ve-canakkale-savasi-resimli-anlatim.html

> Çanakkale Şavaşı Foto Albüm


General Hamilton (İng.) ve General Gouraund (Fr.) durum değerlendirmesi yaparlarken (1915). Fransız general ülkesine Çanakkale’de bir kolunu kaybederek dönecektir.

Çanakkale’de savaşan komutanlardan bir grup:Önde oturanlar (sağdan); Hulusi ve Nazmi Beyler, Ayaktakiler (sağdan); 3. Kor. K. Esat (Bülkat) Paşa, Anafartalar Grubu K. Kur. Alb. M. Kemal Bey, Rüştü Bey. Arkadakiler (sağdan); Güney Bölge K.lığı danışmanı Kur. Alb. Kannengiesser Bey, soldan bozyakalı Wilmer Bey, daha geride Kor. Kur. Bşk. Yb. Fahrettin (Org. Altay) Bey, kalpaklı şahıs Kur. Kemal (ohri) Bey, yüzünün yarısı görülen Grup. Kur. Bşk. İzzettin (Org. Çalışlar) Bey.

Alman ve Türk Paşalar Gelibolu Yarımadası’ndaki tabyaları denetliyor (1915)

Çanakkale’deki Türk birliklerinden 3. Kolordu ve Kuzey Grubunun komutanı Tuğg. Esat (Bülkat) Paşa Gelibolu Yarımadası’ndaki karargahında (1915)

Deniz savaşlarının komutanları General Hamilton ve Amiral De Robeck

18 Mart 1915 Çanakkale deniz savaşlarında 215 okkalık (275 kg) top mermisini sırtında taşıyan er Edremit-Havranlı Mehmet oğlu Seyit

Başkomutan Vekili Enver Paşa komutanlarla Çanakkale’de denetlemede (1914 sonraları)


Çanakkale cephesini yöneten 5. Ordu karargah subahları: Ayaktakiler (sağdan); İkinci Ordu Kur. Bşk. İsmet (İnönü) Bey, Yaver Ütğm. Asım Bey, Liman von Sanders’in yaveri süvari Bnb. Perike, 5. Ordu Kur. Bşk. Alb. Kazım Bey, 1. Ordu Kur. Bşk. Alb. Şükrü Bey, 2. Ordu Sıhhiye Bşk. Dr. Refik Münir Bey, Oturanlar (sağdan); Bahriye Nezareti Kur. Bşk. Yb. Rauf (Orbay) Bey, Güney Grubu K. Tuğg. Vehip Paşa, 5. Ordu K. Müşir (Mareşal) Liman von Sanders, Çanakkale Kor. K. Tuğg. Esat Paşa, Sıhhiye Dairesi Bşk. Tuğg. Dr. Süleyman Numan Paşa, İstanbul Merkez K. Tuğg. Cevat Paşa


“Nile” gemisi ile çıkarma sahasına getirilen İngiliz askerleri

Swiftsure, Helles Burnu önlerinden Türk Mevzilerini bombalarken

Türk askerleri siperde

Arıburnu’nda Türk askerleri siperde

Çanakkale Şehitler Abidesi

Çanakkale Zaferinden Ağlatacak Kadar Duygu Yüklü Resimler !!!!

ewt ark lar nasıl resimler ??? :uzgun:


Çanakkale Savaşı Resimleri

Click this bar to view the original image of 800x600px and 107KB.
Click this bar to view the original image of 800x600px and 108KB.
Click this bar to view the original image of 800x600px and 124KB.
Click this bar to view the original image of 800x600px and 123KB.
Click this bar to view the original image of 800x600px and 125KB.
Click this bar to view the original image of 800x600px and 120KB.
Click this bar to view the original image of 800x600px and 118KB. Click this bar to view the original image of 800x600px and 103KB.
Click this bar to view the original image of 800x600px and 107KB.
Click this bar to view the original image of 800x600px and 86KB.

Etiketler:atatürk çanakkale savaşı fotoğrafları atatürk çanakkale resimleri atatürkün çanakkale resimleri atatürk ve çanakkale resimleri atatürk çanakkale savaşı resimleri canakkale gifleri çanakkale savaşı gifleri atatürkün çanakkale savaşındaki resimleri ingilizce çanakkale savaşı atatürkün çanakkale savaşı fotoğrafları atatürkün çanakkale ile ilgili resimleri çanakkale savaşının atatürkle ilgili fotoğrafları canakkalede atatürk resimleri atatürk savaş resimleri atatürk ve çanakkale zaferi çanakkale savaşı atatürk resimleri atatürkünçanakkaledekiresimleri atatürk çanakkale resim ATATÜRKÜN TRABLUSGARB SAVAŞI RESİMLERİ çanakkale zaferi resimleri
Mustafa Kemal Atatürk: Mustafa Kemal Atatürk (Nüfus kâğıdında Kamâl Atatürk) (d. 1881, Selânik – ö. 10 Kasım 1938, İstanbul), Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk cumhurbaşkanı olan Türk siyasetçi ve devlet adamı.
Atatürk Olimpiyat Stadyumu: İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı, olimpiyatlara hazırlık projesi kapsamında Türk atletizmine ve futboluna hizmet etmesi amacıyla yaptırılmıştır.
Atatürk Havalimanı: Atatürk Havalimanı (IATA: IST, ICAO: LTBA) veya eski adıyla Yeşilköy Havaalanı, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bulunan uluslararası havalimanı.
Atatürk Üniversitesi: Atatürk Üniversitesi, 1957 yılında Erzurum'da kurulmuş, Türkiye'nin en eski 7. üniversitesidir.Resmi gazete ile bildirilmede 6.dır.
Atatürkçülük: Atatürkçülük veya Kemalizm, kelime anlamı olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün düşüncelerinin ve görüşlerinin takipçisi olma anlamını içeren, ideolojik olarak emperyalist devletlerin fakir ve geri kalmış bir millete karşı giriştiği paylaşma hareketine tepki olarak doğan; Türk milliyetçisi, Sosyalizm yapılı, belirli bir sınıf desteğine dayanmayan; geri kalmış safsata ve batıl itikatlardan güç alan kurumlar yerine akla ve bilime dayanan kurumları getirmeyi amaç edinen, Anti-emperyalist Mustafa Kemal Atatürk'ün ideolojisi.
Çanakkale Savaşı: Çanakkale Savaşları, I. Dünya Savaşı sırasında 1915-1916 yılları arasında Gelibolu Yarımadası'nda Osmanlı İmparatorluğu ile İtilaf Devletleri arasında yapılan deniz ve kara muharebeleridir.
Çanakkale Dardanelspor: Çanakkale Dardanel Spor Kulübü, Çanakkale ilinde bir spor kulübüdür. Bugünkü adını 1991 yılında almıştır.
Çanakkale Boğazı:
Çanakkale (il): Çanakkale ili, Türkiye Cumhuriyetinin kuzeybatısında, topraklarının büyük bölümü Marmara Bölgesi sınırları içinde kalan, 25° 40' - 27° 30' doğu boylamları ve 39° 27' - 40° 45' kuzey enlemleri arasında 9.887 km²'lik bir alan kaplayan, Asya (Anadolu) ve Avrupa (Trakya) kıtalarında toprakları bulunan, kendi adını taşıyan boğaz ile ikiye bölünmüş bir şehirdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir