Atatürk İle İlgili Sorular Ve Cevaplar

Sponsorlu Bağlantılar
diye ilk kilit tam turkey yorum Atatürk İle İlgili Sorular Ve Cevaplar Atatürkle İlgili Soru Ve Cevaplar ingilizce atatürk ile ilgili sorular atatürk ile i..Atatürk 'le İlgili Kilit Sorular..

Türk' üz peki şunlara cevap verin arkadaşlar..
Not1: (Yorumlardan sonra cevapları ben yazacağım)
Not2: (Lütfen yorum değil cevap verin, dalga değil gerçek bunlar)

SORULAR:
1-Atatürk; “Ordular! İlk hedefiniz Akdeniz''dir. İleri!” dediği halde, Türk Ordusu niçin Ege''ye gitti?

2-Atatürk; yılın en sıcak ayı Ağustosta, Büyük Taarruz''u gerçekleştirirken niçin paltoyla dolaşıyordu?

3-Türkiye''nin İngilizce tam karşılığı gerçekten Turkey(hindi) mi?

4-“Ortadoğu” diye bir bölge var mı?

Etiketler:ingilizce atatürk ile ilgili sorular atatürk ile ilgili sorular ve cevaplar atatürkle ilgili soru ve cevaplar atatürkle sorular atatürk ile ilgili zor sorular ve cevapları atatürkle i atatürk ile ilgili test soruları ataturke soru ingilizce atatürkle ilgili 10 soru ve cevapları atatürkle ilgili 20 tane soru atatürkün soruları ve cevapları yap atatürkle ilgili büyüklerimize sorulacak sorular atatürkle ilgili yazılı soruları test halinde atatürk ile ilgili sorular ve cevaplar atatürkle ilgili 5 tane zor sorular atatürk ile ilgili soru yazma atatürk ile ilgili soru cevaplar atatürk ordular ilk hedefiniz akdenizdir dediği halde neden egeyi göstermiştir 30 ağustosta atatürk neden paltoyla calışıyordu atatürk e sorrulan sorular
Mustafa Kemal Atatürk: Mustafa Kemal Atatürk (Nüfus kağıdında Kamâl Atatürk) (d. 1881, Selânik – ö. 10 Kasım 1938, İstanbul), Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk cumhurbaşkanı olan Türk siyasetçi ve devlet adamı.
Atatürk Olimpiyat Stadyumu: İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı, olimpiyatlara hazırlık projesi kapsamında Türk atletizmine ve futboluna hizmet etmesi amacıyla yaptırılmıştır.
Atatürk Üniversitesi: Atatürk Üniversitesi, 1957 yılında Erzurum'da kurulmuş, Türkiye'nin en eski 7. üniversitesidir.Resmi gazete ile bildirilmede 6.dır.
Atatürk Havalimanı: Atatürk Havalimanı (IATA: IST, ICAO: LTBA) veya eski adıyla Yeşilköy Havaalanı, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bulunan uluslararası havalimanı.
Atatürkçülük: Atatürkçülük veya Kemalizm, kelime anlamı olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün düşüncelerinin ve görüşlerinin takipçisi olma anlamını içeren, ideolojik olarak emperyalist devletlerin fakir ve geri kalmış bir millete karşı giriştiği paylaşma hareketine tepki olarak doğan; Türk milliyetçisi ve antikomünist yapılı, belirli bir sınıf desteğine dayanmayan; geri kalmış safsata ve batıl itikatlardan güç alan kurumlar yerine akla ve bilime dayanan kurumları getirmeyi amaç edinen; Mustafa Kemal Atatürk'ün ideolojisi.
İlgili Taraflar: İlgili Taraflar (İng. Both Parties Concerned), ABD'li yazar J. D. Salinger'ın ilk kez 26 Şubat 1944'te Saturday Evening Postta yayınlanan öyküsü.
İlgili minör: İlgili minör, belli bir Majör gam ile aynı donanımı paylaşan natürel minör gama verilen isimdir. Herhangi bir Majör gamın ilgili minörünü bulmak için, o Majör gamın altıncı derecesini bulmak veya gama ismini veren notanın üç yarım ses gerisindeki notayı bulmak yeterlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir