Atatürke Matematik Öğretmeninin Verdiği İsim

Sponsorlu Bağlantılar
beni bunun eski geldi iyi Atatürke Matematik Öğretmeninin Verdiği İsim Atatürke Kemal Adının Verildiği Anı atatürke kemal adının verilmesi atatürke matematik..(atatürk’e Ortaokulda Okurken, Matematik Öğretmeninin “mustafa Kemal” Adını Vermesi)

Atatürk’ün öğrenim hayatı ile ilgili anı
(Atatürk’e ortaokulda okurken, matematik öğretmeninin “Mustafa Kemal” adını vermesi)

Ortaokul’da en çok matematiğe ilgi duydum.

Az zamanda bize bu dersi veren öğretmen kadar, belki de daha çok bilgi sahibi oldum. Derslerin üstünde işlerle ilgileniyordum. Yazılı sorular yazıyordum, matematik öğretmeni de yazılı olarak cevap veriyordu.

Öğretmenimin ismi Mustafa idi. Bir gün bana dedi ki; “Oğlum, senin de ismin Mustafa benim de. Bu böyle olmayacak. Arada bir fark bulunmalı, bundan sonra senin adın Mustafa Kemal olsun!”

O zamandan beri adım gerçekten Mustafa Kemal kaldı. Öğretmen sert bir adamdı. Sınıfta birinci, ikinci tanımıyordu. Bir gün bize: “Aranızda kimler kendine güveniyorsa kalksınlar onları çalıştırma danışmanı yapacağım” dedi. Öncelikle duraksadım. Ayağa öyleleri kalktı ki ben kalkmamayı yeğledim. Bunlardan birinin danışmanlığı altına girdim. Görüşmenin sonunda dayanma gücüm son noktaya geldi. Ayağa kalkarak; “Ben bundan iyi yaparım” dedim. Bunun üzerine öğretmen beni çalıştırma danışmanı yaptı. Eski danışmanı benim danışmanlığım altına verdi.

Etiketler:atatürke kemal adının verilmesi atatürke matematik öğretmeninin verdiği isim atatürke kemal adının verildiği anı atatürkün matematik öğretmeninin adı atatürke kemal adını veren öğretmen atatürk e kemal adının verilmesi atatürk e mustafa adının verilmesi atatürkün mustafa adını alması ATATÜRKÜNÖĞRETMENİ atatürke kemal ismini hangi dersin öğretmeni vermiştir mustafa kemal atatürk matematik öğretmeninin adı ne atatürke kemal isminin verilmesi mustafa kemal ilköğretim okulun daki öğretmenlerin adları nelerdir atatürkün matematik öğretmeniyle anısı atatürke kemal adının verilmesi ile ilgili anı atatürke hangi okulda kemal adı verildi atatürkün matematik öğretmeninin adı nedir atatürke matematik öğretmeni atatürke matematik öğretmeninin verdiği isim nedir matematikçilerin anıları
Matematikçi: Matematikçi, matematikle uğraşan ve matematik konusunda uzman olan kişilere denir. Matematikçiler, başta bilimsel araştırmalarda olmak üzere, iktisat, pazarlama ve sigorta ile ilgili alanlarda, okullarda ve üniversitelerde, meteoroloji, lojistik ve görüntü işleme mesleklerinde ve özellikle bilişim teknolojisi alanında çalışmaktadırlar.
Matematiksel mantık: Çağdaş mantığın ve çağdaş felsefenin kurucusu Alman mantıkçısı Gottlob Frege, "Matematik mantığın uygulama alanıdır." görüşünden hareketle matematiğin, mantığın aksiyomatik sistemi üzerine kurulabileceğini düşünmüştür. Bu düşünceden hareket ederek aritmetiğin temelleri konusundaki felsefi çalışmaları için bir mantık sistemi geliştirmişti.
Matematik felsefesi: Matematik felsefesi, matematiği anlama çabalarını sınıflandırmaya çalışan bir felsefe dalıdır.
Matematiksel analiz: Matematiksel analiz, hesaplamanın esas olduğu matematiğin en önemli kolu. Limit kavramı üzerine kurulmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir