Atatürkün Açtığı Fabrikalar

Sponsorlu Bağlantılar
ankara hukuk arama bursa genel halkevleri kurum limanlar merinos merkez orman çiftliği tarih Atatürkün Açtığı Fabrikalar Atatürkün Kurduğu Ajanslar atatürkün açtığı kurumlar atatürkün açtığı fabrika..Atatürk'ün Kurduğu Kurum Ve Kuruluşlar

Atatürk'ün Kurduğu Kurum ve Kuruluşlar

* Anadolu Ajansı
* Ankara Hukuk Fakültesi
* Ankara Orman Çiftliği
* Bursa Merinos Halı Fabrikası
* Çocuk Esirgeme Kurumu
* Demiryolları ve Limanlar Genel Müdürlüğü
* Devlet Hava Yolları
* Devlet İstatistik Enstitüsü
* Elektrik İşleri Etüt İdaresi
* Etibank
* Halkevleri
* Maden Tetkik Arama Enstitüsü (MTA)
* Merkez Bankası
* Merkez Hıfzısıha Enstitüsü
* Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı
* Sanayi ve Maadin Bankası
* Sümerbank
* Türk Dil Kurumu
* Türk Kuşu
* Türk Tarih Kurumu
* Türkiye Cumuriyeti Ziraat Bankası
* Türkiye Şeker Fabrikaları
* Uluslararası İzmir Fuarı
* İşbankası
* Ziraat Okulları ve Yüksek Ziraat Enstitüsü

Etiketler:atatürkün açtığı kurumlar atatürkün açtığı fabrikalar atatürkün kurduğu ajanslar atatürkün önderliginde kurulan vakıflar atatürkün kurduğu kurum ve kuruluşlar atatürkün kurduğu kurumlar ve kuruluşlar atatürkün açtığı kurumlar ve kuruluşlar atatürkün kurdugu kurumlar atatürkün açılmasında öncülük ettiği kurumlar vikipedi atatürkün açtiği kurumlar atatürkün açtığı kuruluşlar atatürkün açtığı kurum ve kuruluşlar atatürk açtıgı kurumlar atatürkün açtığı iletişim kurumları atatürkün öncü kuruluşlarin kurumlari atatürk ün açtığı kurum ve kuruluşları atatürkün açtığı sanat kurumları bursa kamu kurum ve kuruluşları nelerdir ATATÜRKÜN AÇTIĞI FABRİKALAR atatürkün açtığı enstitüler
Mustafa Kemal Atatürk: Mustafa Kemal Atatürk (Nüfus kağıdında Kamâl Atatürk) (d. 1881, Selânik – ö. 10 Kasım 1938, İstanbul), Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk cumhurbaşkanı olan Türk siyasetçi ve devlet adamı.
Atatürk Devrimleri: Atatürk Devrimleri ya da Atatürk İnkılapları (Kemalist Devrim, Türk Devrimi, Atatürk Reformları, Türkiye Cumhuriyeti Devrimi, Atatürk İhtilali vb.
Mustafa Kemal Atatürk kronolojisi: * 1881 Selanik'te doğdu.
Atatürk'ün Türk Gençliğine Hitabesi: Atatürk'ün Türk Gençliğine Hitabesi (Ey Türk Gençliği) Mustafa Kemal Atatürk tarafından 20 Ekim 1927 tarihinde Nutuk'un sonunda Türk Gençliği'ne yönelik yaptığı konuşmadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir