Atatürkün Öğrenim Gördügü Okullar

Sponsorlu Bağlantılar
bu burada efendi etti hangi harp okulu ilk istanbul kemal atatürk nin ordu orta selanik Atatürkün Öğrenim Gördügü Okullar Mustafa Kemalin Eğitim Gördüğü Okullar atatürkün öğrenim gördüğü okullar atatürkün öğreni..

Mustafa Kemal Atatürk’ün Öğrenim Gördüğü Okullar (hangi Okullardan Mezun Oldu)

  • Hafız Mehmet Efendi Mektebi
  • Şemsi Efendi Mektebi
  • Mülkiye Rüştiyesi
  • Askeri Rüştiye
  • Manastır Askeri İdadisi
  • Mekteb-i Harbiye-i Şahane
  • Erkan-ı Harbiye Mektebi

Mustafa Kemal’in Öğrenim Gördüğü Okullar Nelerdir?

mustafa kemalineğitiminebaşladığı okul şehir ve yıl hagisidir

Atatürk’ün Okuduğu Okullar

Atatürk’ün Okuduğu Okullar

Atatürk, eğitim hayatına ilk olarak Mahalle Mektebi’nde başladı. Daha sonra, o zamanki şartlara göre daha modern olan Şemsi Efendi Okulu’na yazıldı. Oradan Selanik’te bu günkü karşılığı ortaokul olan Selanik Mülkiye Rüştiyesi’ne devam etti. Ancak orta öğrenimini burada tamamlamadan Selanik Askeri Rüştiyesi’nin üçüncü sınıfına kayıt yaptırdı. Atatürk Rüştiye’den sonra Selanik Askeri İdadisi’ni ve İstanbul’da da harp okulunu bitirerek harp akademisine girmiş ve başarıyla mezun olarak ordu saflarına katılmıştır.

Sırasıyla Atatürk’ün gittiği okullar, şehirleri ve tarihleri

Mahalle Mektebi (Selanik)

Şemsi Efendi Okulu (Selanik)

Selanik Mülkiye Rüştiyesi ( Selanik)

Selanik Askeri Rüştiyesi : 1893-1895 ( Selanik)

Manastır Askeri İdadisi: 1895-1899 (Manastır Şehri Makedonya)

Harp Okulu: 13 Mart 1899-10 Şubat 1902 (İstanbul)

Harp Akademisi: 1902-11 Ocak 1905 (İstanbul)

Etiketler:atatürkün öğrenim gördüğü okullar atatürkün öğrenim gördügü okullar mustafa kemalin eğitim gördüğü okullar atatürkün ögrenim gördügü okullar ataturkun ogrenim gordugu okullar mustafa kemal atatürkün eğitim gördüğü okullar mustafa kemalin öğrenim gördüğü okullar atatürk ün öğrenim gördüğü olullar mustafa kemal hangi okullarda öğrenim gördü mustafa kemalin ögrenim gördügü okullar vikipedi mustafa kemal atatürk ün mekteb-i harbiye atatürkün örenim gördüğü okular atatürkün öğrenim gördüğü atatürk ün öğrenim gördüğü okullar atatürkün eğitim gördüğü okullar ve tarihleri mustafa kemalin ogrenım gordugu yer mustafa kemalin öğrenim gördüğü okullar şehirler ve bilgiler mustafa kemalin öğrenim gördüğü okullar ve bulunduğu şehirler atatürkün ögreni atatürkün çğrenim gördüğü okullar
Mustafa Kemal Atatürk: Mustafa Kemal Atatürk (Nüfus kâğıdında Kamâl Atatürk) (1881, Selânik – 10 Kasım 1938, İstanbul), Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk cumhurbaşkanı olan Türk siyasetçi ve devlet adamı.
Atatürk'ün Devrimleri: Atatürk Devrimleri ya da Atatürk İnkılapları (Kemalist Devrim, Türk Devrimi, Atatürk Reformları, Türkiye Cumhuriyeti Devrimi, Atatürk İhtilali vb.
Mustafa Kemal Atatürk kronolojisi: * 1881 Selanik'te doğdu.
Atatürk'ün Türk Gençliğine Hitabesi: Atatürk'ün Türk Gençliğine Hitabesi (Ey Türk Gençliği) Mustafa Kemal Atatürk tarafından 20 Ekim 1927 tarihinde Nutuk'un sonunda Türk Gençliği'ne yönelik yaptığı konuşmadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir