Atatürkün Planlı Ve Disiplinli Çalışması

Sponsorlu Bağlantılar
anadolu istanbul kemal atatürk ya Atatürkün Planlı Ve Disiplinli Çalışması Atatürkün Disiplini atatürkün planlı çalışması atatürkün planlı ve dis..Mustafa Kemal Atatürk’ün Disiplinli Çalışması

Atatürk, bütün çalışmalarını bir plan dahilinde yapardı. Bir işe karar verdiğinde; bu kararı bütün yönleriyle inceler, en iyi sonucu alacak şekilde uygulamaya geçerdi. Mustafa Kemal, yapacağı inkılapları önceden düşünmüş, kamuoyunu bu değişiklikler konusunda aydınlattıktan sonra inkılaplarını yapmıştır. Kurtuluş Savaşı’nın planını, İstanbul’dan Anadolu’ya geçmeden önce yapmış ve bunu yakın arkadaşlarıyla tartışmıştı. Zamanı geldikçe düşündüklerini uyguladı. Uygulamaya başladıktan sonra hiç taviz vermedi. Bütün hayatı boyunca metotlu çalışmayı hiç bırakmadı.

Etiketler:atatürkün planlı çalışması atatürkün planlı ve disiplinli çalışması atatürkün disiplini ATATÜRKÜN PLANLI ÇALIŞMASI atatürkün disiplinligi atatürkün planlı çalışmaları atatürkün çalışma hayatı atatürk nasıl plan yapardı mustafa kemal in çalışması atatürkün ün planlı çalışma dünyası 23 nisan atatürkün planlı ve metotlu çalışması kısaca atatürkün planlı oluşu calısma disiplini atatürkün çalışma disiplini ataturk calisma hayati atatürk planlı çalışır şiiri Atatürkun çalışma disiplini atatürk disiplinli çalışması atatürkün disiplin atatürkün disiplinli olması
Mustafa Kemal Atatürk: Mustafa Kemal Atatürk (Nüfus kâğıdında Kamâl Atatürk) (d. 1881, Selânik – ö. 10 Kasım 1938, İstanbul), Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk cumhurbaşkanı olan Türk siyasetçi ve devlet adamı.
Atatürk Devrimleri: Atatürk Devrimleri ya da Atatürk İnkılapları (Kemalist Devrim, Türk Devrimi, Atatürk Reformları, Türkiye Cumhuriyeti Devrimi, Atatürk İhtilali vb.
Mustafa Kemal Atatürk kronolojisi: * 1881 Selanik'te doğdu.
Atatürk'ün Türk Gençliğine Hitabesi: Atatürk'ün Türk Gençliğine Hitabesi (Ey Türk Gençliği) Mustafa Kemal Atatürk tarafından 20 Ekim 1927 tarihinde Nutuk'un sonunda Türk Gençliği'ne yönelik yaptığı konuşmadır.
Planlı ekonomi: Planlı ekonomi; üretim faktörlerinin tümü veya büyük kısmının devlet denetiminde bulunduğu, üretim ve dağıtım kararlarının devlet tarafından alındığı ekonomik sistemdir.
Planlı eskime: Planlı eskime, endüstriyel tasarımda bir ürünün belli bir süre sonra eskiyerek veya işlevsiz hale gelerek sınırlı bir kullanım ömrüne sahip olmasını tasarlamak ya da planlamaktır.
Planlı Diller Bölümü ve Esperanto Müzesi: Planlı Diller Bölümü ve Esperanto Müzesi Avusturya'nın başkenti Viyana'da 1927 yılında Hofrat Hugo Steiner tarafından kurulan müzedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir