Ateş Küre Hakkında Bilgi

Sponsorlu BağlantılarBu yazı Ateş Küre Hakkında Bilgi hakkında özet bilgiler içerir. İşinize yarayacağınızı düşünüyorum. Tam da not almalık…

Ateş Küre Hakkında Bilgi

Ateş küre içerisinde yaşadığımız dünyanın sıcaklığı en yüksek olan katmanıdır. Yani yer kürenin altında bulunan en sıcak ve kalın katmandır. Ateş kürenin kalınlığı ortalama 3000 kilometredir.

Ateş Küre hemen yer kabuğunun altında bulunan tabakadır ve ateş halinde bulunduğundan ateş küre denir.

Name:	ates-kure-hakkinda.jpg <br />
Views:	127 <br />
Size:	38,3 KB (Kilobyte) <br />
ID:	30351

Ateş Kürenin Özellikleri

  • Ateş kürenin sıcaklığı ortalama 2000 derecedir.
  • Sıcaklığı fazla oldupundan erimiş maddeler, sıkışmış gazlardan oluşur.
  • Erimiş ateş halindeki eriğik demir, magnezyum ve kalsiyumdan oluşur.
  • Yer çekirdeğinin sıcaklığı 3700 derece, ve yerkabuğuna doğru çıkıldıkça 870 dereceye kadar düşer.
  • Ateş kürenin içeriği basınç halinde yanan eriyik olduğundan yer kabuğunun zayıf veya çatlak yerlerinden yer yüzüne çıkarak yanara dağlar oluşturur.

Ateş Küre Gazları
Ateş küre dünyamızda bulunan bir katmandır yer kabuğu içinde.Ve bu katman içerisinde magma bulunur ve bu magmanın içinde demir (Fe),nikel (Ni),Silisyum (Si),Magnezyum(Mg) gibi elementler bulunur.

bkz:
linkz_publisher_id = 12369;
linkz_scope = [‘linkzarea01′];

Etiketler:
Ateş Toprakları: Ateş Toprakları (Tierra del Fuego), Güney Amerika'nın güney ucunda aynı adı taşıyan bir büyük adası da olan adalar topluluğu.
Ateş Arabaları: Ateş Arabaları (Özgün adı: Chariots of Fire), 1981 Britanya yapımı filmdir. Filmde 1924 Yaz Olimpiyatları'na katılan koyu dindar İskoç Hıristiyan atlet Eric Liddell ile ön yargıları aşmaya çalışan İngiliz Yahudi atlet Harold Abrahams'ın gerçek yaşamları konu edilmiştir.
Ateşkes: Ateşkes, savaşan iki veya daha fazla devletin veya oluşumun silahlı kuvvetleri arasındaki her türlü saldırı durumunun geçici veya kalıcı olarak durdurulmasıdır.
Ateşrengi algler: Ateşrengi algler, Pyrrophyta ya da Dinoflagellates Protista aleminin kamçılı, tek hücreli veya koloni halinde yaşayan şubesidir.
Küresel yıldız kümesi: Küresel yıldız kümesi, küre biçiminde olan ve bir gökada merkezi etrafında uydu olarak yörüngede bulunan yıldız topluluğudur.
Küresel ısınma: Küresel ısınma, atmosfere verilen gazların sera etkisi yaratması sonucunda, dünya atmosferi ve okyanuslarının ortalama sıcaklıklarında belirlenen artışa verilen isimdir.
Kürek (spor): Kürek İnsanoğlunun denizler ve akarsularla basit araçlar kullanarak mücadelesini temel alan spor dalıdır.
Küre, Kastamonu: Küre, Batı Karadeniz'de, Kastamonu iline bağlı bir ilçedir.
Bilgisayar: Kendisine verdiğimiz bilgileri istediğimizde saklayabilen, istediğimizde geri verebilen cihaza bilgisayar denir.
Video oyunu: Video oyunu, bilgisayar veya oyun konsolu gibi görüntü sinyali gönderen bir video ile görsel bir kullanıcı arayüzü (televizyon, monitör vs.) kullanılarak oynanan oyun türü.
Bilgisayar bilimi: Bilgisayar bilimi, bilgi ve hesaplamanın kuramsal temellerini ve bunların bilgisayar sistemlerinde uygulanabilmeleri sağlayan pratik teknikleri araştıran bir bilim dalıdır.
Bilgisayar mühendisliği: Bilgisayar mühendisliği, temel olarak yazılım, programlama ve algoritma ile ilgilenir. Bilgisayar ağları, veritabanı yöneticiliği ve gömülü sistemler de diğer çalışma alanlarıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir