Ateşli Hastalıklar

Sponsorlu Bağlantılar
bunun insan kanser ya Ateşli Hastalıklar Ateşli Hastalık ateşli hastalık sonuçları ateşli hastalıklar ateşl..

Ateşli Hastalıklar Beyinde Hasara Neden Olabilir

Ateşli hastalıklar beyinde hasara neden olabilir

Uzmanlar, kış aylarıyla birlikte artan ateşli hastalıklar konusunda anne-babaları uyarıyor…


İnsan vücudunun çevre ısısındaki değişikliklere bağlı olmadan ısısını ayarlayabildiğini, bunun hormonların etkisi, metabolizma hızının düzenlenmesi, yüzeysel damarlarda daralma ya da genişlemeyle sağlandığını belirten Denizli Devlet Hastanesi Başhekimi Mithat Ekici şunları söyledi:
”Vücuda giren mikroorganizmalara karşı salınan plorojen maddeler, beyindeki ısı ayarlama merkezini uyarır. Bu nedenle vücut ısısında artış görülür. Ateşin yükselmesi, enfeksiyon hastalıklarında vücudun mikroplara karşı direncini sağlar. Ancak bu yükselmenin dengede ve kontrollü olması gerekir. Aksi takdirde ateşin yükselmesi zararlı olabilir. Çocuklarda havale geçirmeler bu yüksek ateşlere bağlı olarak görülür.”

Ateşin en fazla enfeksiyon hastalıklarının seyri sırasında görüldüğünü de vurgulayan Ekici, ateşin 41 derecenin üzerine çıktığı durumlarda, beyin ve diğer organlarda yüksek ısıya bağlı zedelenme olduğunu ifade etti.

Başhekim Ekici romatizmal, kanser, sinir ve bazı kan hastalıklarında kullanılan ilaçların da ateşlenmeye neden olabildiğini bildirdi.

Etiketler:ateşli hastalık sonuçları ateşli hastalıklar ateşli hastalık ateşlihastalıklar ateslihastaliklar bebeklerde ateşli hastalıklar hasar atesli hastaliklar ateşli hastalıklar ve sonuçları ateşli hastalık sonrası hayal ateşli hastalıklar neden önemlidir ateşli hastalık sonrasi beyinde oluşan hasar cocuklarda atesli hastaliklar ateslı hastalıklar beyinkis beyin ateşli hastalik wwwateşlihastalık ateşe bağlı beyin hasarı bebeklerde ateşli hastalık sonrası ateşli hastalıkların sonuçları
Ateşli silahlar: Ateşli silahlar, barut gazının itici gücüyle mermi atan bütün silahlara denir. Ateşli silah denince, genellikle bir kişi tarafından taşınabilen küçük çaplı silahlar akla gelir.
Ateşli Piliç: The Hot Chick (Ateşli Piliç) 2002 yapımlı, başrolünde Rob Schneider'in oynadığı, senaryosunu da Rob Schneider'la Tom Brady'nin hazırladığı ve yönetmenliğini Tom Brady'nin üstlendiği bir komedi filmi.
Ateşli Sabır: Ateşli Sabır, Şilili yazar Antonio Skármeta'nın ilk kez Berlin'deyken 1982 yılında tiyatro oyunu olarak yayımladığı eserinin adıdır.
İguana Geceleri (film): İguana Geceleri 1964 ABD yapımı psikolojik dramatik filmdir. Özgün adı The Night of the Iguana olan film 18 Mart 1968'de Türkiye'de sinemalarda gösterime girmişti.
Ateşli Kıçlar: Ateşli Kıçlar (South Park: Bigger, Longer & Uncut), animasyon sinema filmindeki Terrance ve Phillip karakterlerinin sinema filmi.
Hastalıkların Uluslararası Sınıflaması: Hastalıkların Uluslararası Sınıflaması, uluslararası düzeyde İngilizce olarak International Classification of Diseases ya da kısaca ICD olarak kullanılan tanımlamanın dilimizdeki karşılığıdır.
Hastalık: Hastalık veya rahatsızlık, beden veya zihinde meydana gelen, rahatsızlık, dert ve görev bozukluğuna yol açan belirli bir anormal duruma verilen isimdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir