Atmosferde Bulunan Gazlar Ve Özellikleri

Sponsorlu BağlantılarBu makalede Atmosferde Bulunan Gazlar Ve Özellikleri ve Atmosferde Hangi Gazlar Bulunur? hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Atmosferde Hangi Gazlar Bulunur? ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.


Atmosferde Hangi Gazlar Bulunur?

Atmosferde Hangi Gazlar Bulunur?

Atmosfer sabit ve değişken gazlardan oluşur. Azot ve oksijen atmosferdeki gazların %99’unu oluşturur. Her ikiside insan yaşamı için gereklidir. Ancak bu gazların hava ve hava olaylarına etkisi çok azdır.

Atmosferdeki Sabit Gazlar ve Oranları Nitrojen N2 78.08 Oksijen O2 20.95 Argon Ar 0.93 Neon Ne 0.0018 Helyum He 0.0005 Hidrojen H2 0.00006 Xenon Xe 0.000009

linkz_publisher_id = 12369;
linkz_scope = [‘linkzarea01′];

Etiketler:Atmosferde Bulunan Gazlar ve Özellikleri Atmosferde Hangi Gazlar Bulunur?
Gaz: Maddenin 4 halinden biridir.(katı,sıvı,gaz ve plazma) Bu haldeyken maddenin yoğunluğu çok az, akışkanlığı son derece fazladır.
Kinetik teori: Kinetik teori veya gazların kinetik teorisi, gazların basınç, sıcaklık, hacim gibi makroskopik özelliklerini moleküler bileşim ve hareketlerine bağlı olarak açıklayan teoridir.
Gazların sıvılaştırılması: Gazların sıvılaştırılması çeşitli yöntemler kullanılarak bir gazın sıvı durumuna getirilmesidir. Bu yöntemler bilimsel ticari ya da endüstriyel amaçlar için kullanılabilir.
Gazların sıkışabilme nedeni: Gaz bir maddenin tanecikleri arasında çok fazla boşluk vardır bu nedenle şıkışabilir:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir