Ay’a İlk Ayak Basan İnsan

Sponsorlu BağlantılarBu makalede Ay’a İlk Ayak Basan İnsan ve Ay’a İlk Ayak Basan İnsan Kimdir hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Neil Armstrong Kimdir? ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.


Neil Armstrong Kimdir?

Ay’a ilk Ayak Basan İnsan – Neil Armstrong Kimdir?

Name:	neil-armstrong.jpg <br />
Views:	18372 <br />
Size:	12,6 KB (Kilobyte) <br />
ID:	26362Neil Alden Armstrong, (d.5 Ağustos 1930) Amerikalı astronot, Ay’a ilk ayak basan insan.

Neil Armstrong, 5 Ağustos 1930’da Wapakoneta, Ohio’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimi sırasında izcilik yapmıştır. 16 Temmuz 1969 tarihinde Apollo 11 ile yaptığı ay yolculuğunda aya ilk ayak basan insan unvanını kazanmıştır.

Ay’a ayak bastığında ilk söylediği tarihi cümle şudur:

[Bir] insan için küçük, insanlık için büyük bir adım. That’s one small step for [a] man, one giant leap for mankind.

Bu cümlede "bir" (İngilizce: "a") kelimesi duyulmaz, Armstrong konuşurken unutmuş veya parazit nedeniyle silinmiş olabilir.

Kore üzerinde Deniz Kuvvetleri Pilotu olarak 78 saat uçuş yapan Armstrong 1971 yılında NASA’dan ayrılarak Cincinnati Üniversitesinde çalışmaya başladı. 1979 yılına kadar uzay mühendisliği bölümünde profesör olarak çalışmıştır. 1985’ten 1986’ya kadar Uluslararası Uzay Komisyonunda hizmet vermiştir. 1986 yılında Challenger kazasının araştırma komisyonuna başkan yardımcısı olarak atandı. Armstrong evli ve iki çocuk babasıdır. Şu anda Ohio’da yaşamakta ve hastalığıyla mücadele etmektedir.

Etiketler:ay'a ilk ayak basan İnsan ay'a ilk ayak basan İnsan kimdir aya ayak basan ilk insan kimdir aya ayak basan ilk insanın hayatı aya cikan ilk insan aya çıkan ilk insan aya çıkan ilk insan kimdir aya ilk ayak basan aya ilk ayak basan astronot kimdir aya ilk ayak basan insan aya ilk ayak basan kimdir aya ilk ayak basan kimdir hayatı aya ilk ayak basan kişi aya ilk ayak basan kişi kimdir aya ilk ayak basan kişinin hayatı aya ilk ayak basan kişinin ismi aya ilk basan astronot kimdir aya ilk basan insan ve tarihi aya ilk basan kişi aya ilk çıkan adam aya ilk çıkan astronot kimdir aya ilk çıkan insan aya ilk çıkan insan kimdir aya ilk çıkan kimdir aya ilk seyahat eden kişi kimdir aya ılk cıkan astronot ilk aya çıkan adam ilk aya çıkan kişi neil alden armstrong neil armstrong hayatı neil armstrong kimdir uzaya ilk ayak basan kişi
İnsan sindirim sistemi: İnsan sindirim sistemi mekanik (fiziksel) ve kimyasal sindirim olarak ikiye ayrılır. Mekanik (fiziksel) sindirim molekülleri kücük moleküllere ayırmaktır.
İnsani Gelişme Endeksi: İnsani Gelişme Göstergesi (Human Development Index), Dünya'daki ülkeler için yaşam uzunluğu, okur yazar oranı, eğitim ve yaşam düzeyi doğrultusunda hazırlanan bir ölçümdür.
İnsan hakları: İnsan hakları, tüm insanların sahip olduğu temel hak ve özgürlüklere denir. İnsan hakları, ırk, din, dil ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin tüm insanların yararlanabileceği haklardır.
İnsansılar: İnsansılar veya İnsansı maymunlar (Hominoidea), Eski Dünya maymunlarından bir primat üst familyası. İnsansılar üst familyası iki familyaya bölünür; gibongiller veya küçük insansı maymunlar (Hylobatidae) ve insangiller veya büyük insansı maymunlar (Hominidae).

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir