Ayak Bileği Burkulmasına Ne İyi Gelir

Sponsorlu Bağlantılar
bozuk doktora ilk pozisyon rahat ya Ayak Bileği Burkulmasına Ne İyi Gelir Ayak Burkulması İlk Yardım bilek burkulmasına ne iyi gelir ayak bileği burkul..Ayak Bileği Burkulmalarında İlk Yardım Nasıl Yapılır?

Ayak bileği burkulmaları özellikle spor yapanların sık karşılaştığı bir durumdur. Kimi zaman da yüksek topuklar ve bozuk kaldırımlar bilek burkulmasına neden olabilir.
Burkulmalarda ilk yardımın amacı bölgedeki ağrıyı ve şişmeyi azaltmaktır. Eğer burkulma ile kırık arasında kararsız kalıyorsanız mutlaka bir doktora danışın.

Burkulmalarda ilk yardım

  • Ayak bileği fazla şişmeden ayakkabıyı çıkartın. Yaralıyı oturtup, ayağı dinlendirin.
  • Ayağı destekleyerek, burkulan bölgeye soğuk uygulayın. Buz torbası ya da beze sarılı buz uygulayabilirsiniz. 10-15 dakikalık periyodlar halinde soğuk uygulamak bölgedeki iç kanamayı azaltacaktır.
  • Buzu doğrudan burkulan bölgeye temas ettirmeyin. Yaralının acısının artmasına neden olur.
  • Burkulan bölgeyi elastik bandajla ya da bandaj yoksa gazlı bezle sarın. Bölgenin desteklenmesi acıyı hafifletir.
  • Bileği yukarı kaldırın. Burkulan bileğin rahat ve kalp hizasında duracağı bir pozisyon şişliği azaltır.
Etiketler:bilek burkulmasına ne iyi gelir ayak bileği burkulmasına ne iyi gelir ayak burkulması ilk yardım ayak bileğinde şişlik ayak bileği ağrısı nasıl geçer ayak bilek burkulmasına ne iyi gelir Burkulma ilk yard ayaktaki şişlikler nasıl geçer ayak şişliğe ne iyi gelir ayak bandajı nasıl sarılır ayaktaki şişlik nasıl geçer bilek burkulmalarına ne iyi gelir ayak bileği şişliğine ne iyi gelir burkulmanın ilk yardımı nasıldır ayak burkulmalarında ilk yardım ayak burkulmasına ne iyi gelir ayakbileği burkulması tarağı el bileği burkulmasına ne iyi gelir ayak burkulması ve bandaj bilek burkulması şişliğe ne iyi gelir
Vergi: Vergi, ekonomik birimlerden siyasi cebir altında ve karşılıksız olarak devlete kaynak aktarılmasıdır. Kamu hizmeti yapmak durumunda olan devlet, bunu yaparken mal ve hizmet üretiminde bulunur.
Gelir dağılımı: Gelir dağılımı, bir ekonomide ortaya çıkan gelirin, oyunculara nasıl paylaştırıldığını gösteren ekonomik göstergedir.
Gelir vergisi: Gelir vergisi, gelir üzerinden verilen bir vergidir. Gerçek kişilerin gelirleri gelir vergisine tâbidir.
Gelir dağılımına göre ülkeler listesi:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir