Balıkesir Atatürk Dağı
Böyle Dağ Gören Varmi?

__________________

Etiketler:ayvalık atatürk dağı balıkesir atatürk dağı atatürk dağları balıkesirdeki atatürk dağı Atatürk dağı ayvalık ayvalıktaki atatürk dağı ayvalık atatürk dağı nerede atatürk sulıyetı burhaniye de dağdaki atatürk figürü altınoluk ataturk dagi burhaniye atatürk dağları burhaniye atatürk dağı atatük.ün dağ sületı balıkesirdekı dağda atatürk atatürk dagı balıkesir deki atatürk dağı atatürk resimli dağ balıkesirdeki atatürk dağlar atatürk tepesi ataturkun sulıyetı
Balıkesir (il): Balıkesir ili, Türkiye Cumhuriyeti'nin Marmara Bölgesi'nin Güney Marmara Bölümü'nde, topraklarının bir kısmı ise Ege Bölgesi'nde yer alan, hem Marmara hem de Ege Denizi'ne kıyısı bulunan bir ildir.
Balıkesirspor: Balıkesirspor, 1966 yılında Balıkesir'de kurulmuş spor kulübüdür. Renkleri kırmızı-beyazdır. Taraftarı Balıkesirspor'u Bal-Kes olarak çağırır.
Balıkesir Üniversitesi: Balıkesir Üniversitesi (BAÜ), Balıkesir il sınırlarında faaliyet gösteren yüksek öğretim kurumu. Balıkesir Üniversitesi kampüsü kent merkezine 17 Km uzaklıkta Bigadiç yolunda bulunmaktadır.
Balıkesir Atatürk Stadyumu: Balıkesir Atatürk Stadyumu, Balıkesir'de bulunan çok amaçlı stadyum. 15,800 kapasitelidir. Balıkesirspor ve U-21 Milli Takımı tarafından kullanılmaktadır.
Mustafa Kemal Atatürk: Mustafa Kemal Atatürk (Nüfus kâğıdında Kamâl Atatürk) (1881, Selânik – 10 Kasım 1938, İstanbul), Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk cumhurbaşkanı olan Türk siyasetçi ve devlet adamı.
Atatürk Olimpiyat Stadyumu: İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı, olimpiyatlara hazırlık projesi kapsamında Türk atletizmine ve futboluna hizmet etmesi amacıyla yaptırılmıştır.
Atatürk Havalimanı: Atatürk Havalimanı (IATA: IST, ICAO: LTBA) veya eski adıyla Yeşilköy Havaalanı, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bulunan uluslararası havalimanı.
Atatürk Üniversitesi: Atatürk Üniversitesi, 1957 yılında Erzurum'da kurulmuş, Türkiye'nin en eski 7. üniversitesidir.Resmi gazete ile bildirilmede 6.dır.
Atatürkçülük: Atatürkçülük veya Kemalizm, kelime anlamı olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün düşüncelerinin ve görüşlerinin takipçisi olma anlamını içeren, ideolojik olarak emperyalist devletlerin fakir ve geri kalmış bir millete karşı giriştiği paylaşma hareketine tepki olarak doğan; Türk milliyetçiliğine bağlı, belirli bir sınıf desteğine dayanmayan; geri kalmış safsata ve batıl itikatlardan güç alan kurumlar yerine akla ve bilime dayanan kurumları getirmeyi amaç edinen, anti-emperyalist Mustafa Kemal Atatürk'ün ideolojisi.
Dağıstan: Dağıstan Rusya Federasyonu'na bağlı, özerk bir cumhuriyettir. 20 Ocak 1921'de SSCB'te bağlı olarak Dağıstan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti adıyla kuruldu.
Dağılma Dönemi Osmanlı Sadrazamları listesi: Dağılma Dönemi Osmanlı Sadrazamları listesi Safranbolulu İzzet Mehmed Paşa'dan Ahmed Tevfik Paşa'ya kadar, yani 1733-1922 döneminde, sadaret başlangıç tarihine göre sıralanmış Osmanlı Sadrazamları listesidir
Dağılma dönemi Osmanlı donanması: Bu liste 1842-1923 yılları arasında Osmanlı Donanması'na bağlı, buharlı küçük tekneler (steam launch) ve motor botu dışındaki bütün gemi ve tekneleri listesini içermektedir.
Dağınık Yatak: Dağınık Yatak, senaryosunu Murathan Mungan'ın yazdığı, yönetmenliğini Atıf Yılmaz'ın, yapımcılığını Kadri Yurdatap'nin üstlendiği, 1984 yapımı Türk filmi.
Dağılmış komut çizelgesi: Distributed Hash Tables (DHTs) ya da Dağılmış Komut Çizelgesi (DKÇ), P2P paylaşımında geri bildirim anonsu olarak adlandırılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir