Basit Dinamometre Yapımı

Sponsorlu BağlantılarBu makalede Basit Dinamometre Yapımı ve Dinamometre Malzemeleri hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Kolay Dinamometre Yapımı ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.


Kolay Dinamometre Yapımı

Kolay Dinamometre Yapımı

Kuvveti ölçen araçlara dinamometre denir.Kuvvet ölçerdir. Dinamometrenin yapısında esnek yay bulunur.üzerinde ise ölçeklendirilmiş bir gösterge vardır.uygulanan kuvvetin büyüklüğüne göre yay gerilir ve kuvvet değeri gösterge üzerinde okunur. Cisimlerin kuvvetlerini ölçmede kullanılır.

Dinamometre’nin bir diğer adına da el kantar’ı diyebiliriz.
Deney için;
1. Yay
2. Tahta ayaklar
3. Kefe
4. Ağırlık
5. Karton (Cetvel için)

İsim:  dinamometre yapımı.JPG<br />
Görüntüleme: 4859<br />
Büyüklük:  15,0 KB (Kilobyte)

Etiketler:basit dinamometre yapımı dinamometre malzemeleri dinamometre nasil yapilir dinamometre nedir dinamometre yapılışı dinamometre yapımı video dinamometre yapımı yardım kolay dinamometre yapımı Kolay Dinanometre Yapımı
Basitleştirilmiş Çin yazısı: Basitleştirilmiş Çin yazısı (Çince: 簡體字 veya 简体字; pinyin: jiǎntǐzì), Çin yazısının eski çağlardan beri kullanılan Geleneksel Çin yazısı, 1960'lı yıllarda Çin Halk Cumhuriyeti'nde Basitleştirilmiş Çin yazısına geçişinden sonra resmen kalkmıştır.
Glukoz: Basit bir şeker (veya monosakkarit) olan glukoz (veya glikoz veya glükoz) yaşam için en önemli karbonhidratlardan biridir.
Basit bağlantılı uzay: Topolojide, geometrik bir nesne veya uzaya yol bağlantılıysa ve iki nokta arasındaki her yol sürekli bir şekilde bir diğerine dönüştürülebiliyorsa basit bağlantılı (veya 1-bağlantılı) adı verilir.
Kutup (karmaşık analiz): Karmaşık analizde kutup, ya da düzgün bir söylenişle meromorf bir fonksiyonun kutbu, 1/zn 'nin z = 0 noktasındaki tekilliği gibi davranan matematiksel bir tekilliktir.
Bâsit (İslam): Bâsit (Arapça: الباسط), İslam'da bir kavram olan ve Kur'an'da geçen Allah'ın 99 adından biridir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir