Batı Karadeniz

Sponsorlu BağlantılarBu yazı Batı Karadeniz Haritası hakkında özet bilgiler içerir. Batı Karadeniz ve Batı Karadeniz Haritası hakkında kısa özet bilgi olarak işinizi göreceğini düşünüyorum. Tam da not almalık…


Batı Karadeniz Haritası

Batı Karadeniz Haritası

Etiketler:batı karadeniz batı karadeniz haritası
Batı Almanya: Batı Almanya, (Almanca: Westdeutschland), 15. yüzyıldan beridir Almanya diye adlandırılan ülkenin, II.
Batı Avrupa: Batı Avrupa, Avrupa kıtasının batısında yer alan bölgeye verilen isim.
Batı Avrupa Zaman Dilimi: Batı Avrupa Zaman Dilimi (BAZD, UTC+0), Eşgüdümlü Evrensel Zaman ile aynı zamanı belirten zaman dilimidir.
Batı Azerbaycan Eyaleti: Batı Azerbaycan Eyaleti (Farsça: استان آذربایجان غربی, okunuşu: Ostan-e Āzarbāijān-e Gharbī), İran'ın 31 eyaletinden birisidir.
Türkiye'de Karadeniz iklimi: Karadeniz iklimi (Okyanusal İklim veya Ilıman Deniz İklimi) asıl olarak Karadeniz Bölgesi'nde ve Marmara Bölgesi'nde Karadeniz kıyılarında ve Kuzey Anadolu Dağları'nın Karadeniz’e bakan yamaçlarında görülür.
Karadeniz Bölgesi: Karadeniz Bölgesi, ismini Karadeniz'den alan, Sakarya Ovası'nın doğusundan Gürcistan sınırına kadar uzanan Türkiye'nin yedi coğrafi bölgesinden biridir.
Karadeniz Ereğli: Karadeniz Ereğli, Zonguldak il sınırları içinde bulunan bir ilçedir. Türkiye’nin kuzeyinde, Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır.
Karadeniz Teknik Üniversitesi: Karadeniz Teknik Üniversitesi, Türkiye'nin Trabzon ilinde bulunan bir üniversitedir. 20 Mayıs 1955 tarihinde dönemin Başbakanı Adnan Menderes tarafından açılışı yapılan Karadeniz Teknik Üniversitesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin İstanbul ve Ankara illeri dışında kurulan, kuruluş tarihi itibarıyle İzmir Ege Üniversitesi ile birlikte Türkiye'nin 4. üniversitesidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir